Doğru düzgün çalışan 1- 2 TB'lık USB flash bellek var mı?

Bu cihazları bir süredir etrafta görüyorum, ama değerlendirmeleri çok kötü. Bunlardan doğru düzgün çalışan var mı?
Sıkıntı çıkartan bir portatif hard diskim var ve onu kopyalamak için istiyorum.
Teşekkürler...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
1-2-3 TB 2.5 inch olanlardan WD kullanıyorum. Yıllardır epey sayıda kullandım mutsuz eden olmadı. Samsung, Seagate filan denedim sorun yaşadım.
Senin dediklerin portatif HD diye anlıyorum ? Ben Flash bellek formatındakileri USB'leri sordum; bende bir tane 2 TB Toshiba var, felaket naz yapıyor. Desktop dışında hiç bir yerde çalışmıyor. Onu bir yere yedeklemem lazım.

Merhaba,
Öncelikle piyasada bulunan 1TB ve 2TB olarak adlandırılan çoğu ürün aslında gerçeği yansıtmıyor. Nitekim üzerinde marka basılı olmasına rağmen (Xiaomi, Sandisk, Toshiba) aslında sahte. İçerisindeki çeşitli chipset/yazılımlar sayesinde bilgisayar üzerinde yüksek boyutlu gözüküyorlar. Sahte olmayanların ise fiyatları 3000-10.000 civarına yaklaşabiliyor. Eğer zorunda değilseniz günümüzde gerçekten küçük sayılabilecek boyutlarda olan taşınabilir SSD'lerden öneririm, fiyat / performans açısından daha başarılılar.
Ancak sadece USB belleğin geçerli olacağı bir ihtiyaç söz konusu ise aşağıdaki modellere bakabilirsiniz. Bu modellerin 1TB olduğunu da belirtmeliyim, zannedersem piyasada hiç gerçek 2TB USB bellek mevcut değil... Sahte USB'ler hakkında daha fazla bilgi için bu videoyu izleyebilirsiniz.
  • SanDisk Ultra Dual Drive Luxe
  • Corsair Flash Voyager GTX
  • Patriot Supersonic Rage
  • Arcanite USB 3.1 Flash Drive
  • PNY Pro Elite

Geri