Gitar modofiye

Grx20 model bi gitarım var sert takılıyorum ama mapple klavyeden de vazgeçemiyorum mapple klavye bulsam 2.el bi tane takanilirmiyim yada klavye yaptıran yerler fln varmı

Grx20 model bi gitarım var sert takılıyorum ama mapple klavyeden de vazgeçemiyorum mapple klavye bulsam 2.el bi tane takanilirmiyim yada klavye yaptıran yerler fln varmı
Maple klavye neden istiyorsun ki? O gitarı modifiye etmene pek değecek gibi durmuyor. İstanbulda bildiğim bir yer var bunu yapabilecek ama klavye ağacını değiştirmenin gitara herhangi bir etkisi olmaz görüntü hariç. (Tabi eğer çatlama, kırılma v.b. olmadıysa. Yine de maliyet yüzünden yeni gitar daha uygun olur. O gitar için diyorum tabi.)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Maple klavye neden istiyorsun ki? O gitarı modifiye etmene pek değecek gibi durmuyor. İstanbulda bildiğim bir yer var bunu yapabilecek ama klavye ağacını değiştirmenin gitara herhangi bir etkisi olmaz görüntü hariç. (Tabi eğer çatlama, kırılma v.b. olmadıysa. Yine de maliyet yüzünden yeni gitar daha uygun olur. O gitar için diyorum tabi.)
Mapple+hambucker gitarlar baya pahalı mapple klavye hafif eğimli ve kaygan olduğu için daha rahat o yüzden yaptırmak istiyorum

Mapple+hambucker gitarlar baya pahalı mapple klavye hafif eğimli ve kaygan olduğu için daha rahat o yüzden yaptırmak istiyorum
Radius'tan bahsediyorsun sanırım. Bu tamamen tercihe bağlı. Gitarı üreten firma ya da usta hangi radius'u seçti ise ona göre oluyor. Kayganlık farkı da olacağını sanmıyorum. Klavye ağacına zaten pek dokunulmuyor, fretlerle ilgili olabilir dediğin. Maple ağacını klavyede ilk kullanan kişi Leo Fender'di sanırım. Tek sebebi ise ucuz, dayanıklı ve işlenmesi diğer ağaçlara göre daha kolay olmasıydı. İleride Rosewood'a geçti çünkü maple klavye kirleniyordu ve kötü durduğunu düşündü. Rosewood koyu renkli olduğu için kirlenme belli olmuyordu. :D O dönemler şuana göre erişilebilirliği kolaydı o ağaca. Ama yanlış hatırlamıyorsam bir süredir rosewood bir nevi koruma altına girdi. Yani görsel fark harici bir şey olmaz bu modifiyeden sonra. (Ben de maple'ın görünüşünü severim yani o yüzden bir şey diyemem.)

İlla da yaptırmak istiyorsan Briken usta bu işlemi yapabiliyor. Telefon numarasını kaybettim ama buradan ulaşabilirsin: Login • Instagram

Geri