Boss gt 100 vs headrush mx5

Aslında birbirlerinin türevleri...
Boss daha koyu tonlara sahipken mx5 daha sharp gibi gelmişti bana.
Ben ikisinin arasında kalsam kesin kafam karışır quad qortex alırdım o ayrı 😂
Şaka bi yana organik tonlara en yakın (ikisi arasında) mx5 bence.

Headrush sahnede nasıl?
MX5 sahnede kullanamazsın diye kural yok aslında ,eksik ifade ettim.

Tuş azlığı ve daha ekrana bağlılık ev ve stüdyolar için daha uygun geliyor bana.Prime modelini kullanıyorum,sahne ye çıkıyorsanız temiz ikinci el pedalboard daha uygun olur.Prime dan sonra Pedalboard sanırım üretilmiyor artık.

Ayrıca Mooer GE300 de inceleyin derim,o da çok iyi bir cihaz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
MX5 sahnede kullanamazsın diye kural yok aslında ,eksik ifade ettim.

Tuş azlığı ve daha ekrana bağlılık ev ve stüdyolar için daha uygun geliyor bana.Prime modelini kullanıyorum,sahne ye çıkıyorsanız temiz ikinci el pedalboard daha uygun olur.Prime dan sonra Pedalboard sanırım üretilmiyor artık.

Ayrıca Mooer GE300 de inceleyin derim,o da çok iyi bir cihaz.
Ge 300 benim için biraz overkill olur. Ayrıca prosesörü ev stüdyosunda da kullanmayı düşünüyorum

Ev stüdyosu için ise, Headrush olmaz. Çünkü bilgisayar yazilimi-arabirimi-aplikasyoni yok maalesef. Bilgisayara tek bağlantısı USB üzerinden firmware güncelleme - ir veya ses-ton dosyaları ekleme.
Bu bakımdan Mooer GE300 çok daha uygun olacaktır

Bütçeyle ve özellikleri bakımından Headrush mx5, Mooer GE250, Mooer Ge 300lite modelleri arasında hangi ürünü neden tavsiye edersiniz? Bütçe nedeniyle Ge300 yüksek geliyor.

İlk izlenim olarak Headrush mx5in daha doğal ses verdiğini izlemledim. Ama pcye bağlar mıyım ona çok emin değilim. @gokhanakcagoz hocamın yazdığı tuş eksikliği ne tür dezavantaj oluşturur? (Aradığım şeyler arasında 100 yane kabin, 50 tane amfi simülasyonu olup olmaması değil, her özellikten gerekirse 5'er tane olsun ama öz olsun, temel ihtiyaçlarımı karşılasın)

Mx5 'deki tuş eksikliği eğer sahne, can yayın programa falan çıkmayacaksan dezavantaj olmaz.
300 lite iyiymiş eğer fiyatı uyuyorsa. Ge300'den çok bir eksiği yok. Expression pedal ve birkaç pedal tuşu eksik. Ama yanlış hatırlamıyorsam bir-iki ekstra özelliği var. Fiyat iyiyse alınır bence. Bilgisayar üzerinden programı ile editing kayıt işleri için de ekstra faydalı.

GE Series Comparison.jpg

Hakan hocam teknik avantaj da GE 300 lite alırdım,ama az öz ton kalitesinde Headrush kesinlikle.
Katılıyorum. Eğer expression pedala gerek yoksa (ki 300 lite ve Headrush Gigboarda takılıyor external pedal) Gigboard da düşünebilirsin.
Solitude gayet uygun fiyata satıyordu. Mx5 ilanları o civarda zaten şu an (eğer sıfır almayacaksan).
Bende hem Pedalboard hem de Gigboard var. Gayet memnunum. Ekstradan bilgisayar arabirimi de olsaydı tadından yenmezdi.

Hakan hocam teknik avantaj da GE 300 lite alırdım,ama az öz ton kalitesinde Headrush kesinlikle.

Mooer ton kalitesi de IR lar ile gerçekten iyi,ama MX5 ve HeadRush diğer modelleri daha doğal.
Şu anda bende mooer ge300 var. Bir değişiklik yapıp ge300 satarak mx5 alma niyetindeyim şu aralar. Konuşmalardan anladığım kadarıyla mx5 i deneyimlemişsiniz. En çok hands-free özelliği beni cezbediyor. Ton kalitesi olarak ge300 ile değişmeye değer mi sizce?

Şu anda bende mooer ge300 var. Bir değişiklik yapıp ge300 satarak mx5 alma niyetindeyim şu aralar. Konuşmalardan anladığım kadarıyla mx5 i deneyimlemişsiniz. En çok hands-free özelliği beni cezbediyor. Ton kalitesi olarak ge300 ile değişmeye değer mi sizce?
Headrush ın ton kalitesinde bir avantajı var belki ama mooer in de ton kalitesi iyi.

Mooer GE 300 satılıp MX5 almak fark yaratmaz,ben olsam ikisinden birini diğerini almak için satmazdım.

Geri