Gitar nasıl kargolanır?

Merhaba arkadaşlar. Yurt dışından Explorer bir bass aldım, daha doğrusu almayı düşünüyorum.

Satıcı başka ülkeye kargo yapmaya çok sıcak bakmıyor ama ben gitarı çok istiyorum. Kasayı ve sapı ayırmasını isteyeceğim.

Kasayı ve sapı birbirinden ayırıp, güzelce sarıp ayrı kutulara koyarsa bir sorun çıkar mı?

Sizce böyle yapmasını istemem mantıklı mı? Kasa ve sap ayrıldıktan sonra ne gibi sorunlar beni bekler?

Dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    564.7 KB · Gösterim: 84
Girişi falan sıkıntı değil, yani en azından benim için. Sadece kargo sorununu çözmem gerekiyor :(
Nasıl sorun olmuyor peki? Gümrükte tanıdığınız angarada dayiniz mi var 😄
Kargo ile gelen her ürün direkt gümrükten geçer. Ikinci el ürün faturası olmadığı için kabul edilmez.
Zaten böyle bir mumkunat olsa herkes reverb veya eBay uzerinden ucuza ikinci el gitar alırdı.
Gitar mağazadan sıfır faturalı gitar ise gelir, ama yine de gümrük mevzuatı ve vergilendirmeye girer.
Bununla ilgili gerekli bilgileri Thomanndan alışveriş başlığı altında bulabilirsiniz.

Bu gitarda gövde-sap bağlantısı set-neck. Bolt-on değil ki 4 tane vidayı söküp takasın. Luthier işi bunlar, tavsiye etmem. Ayrıca uzakdoğu üretimi benzer fiyat seviyesindeki gitarların fabrika çıkışlarında genelde case olmaz zaten. Gitarı kutunun içine koyarlar, balonlu naylona sararlar, köpükle sabitleyip dünyanın her yerine kargolarlar. Gövdesiyle sapını söküp gönderen gitar üreticisiyle henüz karşılaşmadım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla adamla biraz daha konuşup evine case yollatacağım ya da direkt kutu ile kargolamasını isteyeceğim. Set neck olduğunu bilmiyordum, bilgilendirme için çok teşekkür ederim :)

Merak eden olursa gelişmeleri buradan yayımlarım.

Ayrıca evet gümrükte tanıdığım var 😅

Geri