Tremolo kolum sıkılaşmıyor

Neden sıkılaşması gerektiğini düşünüyorsunuz ki?
Ayrıca "tremolo kolu aldım bir tane" sanki bakkaldan ekmek aldım gibi olmuş. Daha önce yok muydu tremolo kolu gitarinizda ki alma gereği duydunuz? Aldıysanız da doğru kolu aldiginiza emin misiniz? Her kol her tremoloya uyacak diye bir kural yok. Gitarinizin koprusu-tremolo sistemi ne ise ona uygun olandan almak lazım. Ayrıca her tremolo kolu sabitlenebilecek, düşmeyecek diye birşey de yok.
Not: Mesajımda herhangi bir küçümseme veya dalga geçme yoktur.

Son düzenleme:
Gitarı Google'dan aratınca gitarinizda Floyd rose tarzı bir köprü olmadığını farkettim(resimlerden görebildiğim kadarıyla). Fender gibi gitarlarin köprüsü benzeri. Bu gibi tremolo köprülerde kol çevirerek sıkışmaz-sabitlenmez. Bastırarak tak çıkar şeklindedir çoğunluğu ve gevşek durur. Konaerlerde veya videolarda gördüğün gitaristlerin tremolo kolu da düşüyor (aynı tarz köprülerde)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitarı Google'dan aratınca gitarinizda Floyd rose tarzı bir köprü olmadığını farkettim(resimlerden görebildiğim kadarıyla). Fender gibi gitarlarin köprüsü benzeri. Bu gibi tremolo köprülerde kol çevirerek sıkışmaz-sabitlenmez. Bastırarak tak çıkar şeklindedir çoğunluğu ve gevşek durur. Konaerlerde veya videolarda gördüğün gitaristlerin tremolo kolu da düşüyor (aynı tarz köprülerde)
Ama önceden sıkışıyordu birden böyle olması normalmi

Ama önceden sıkışıyordu birden böyle olması normalmi
Yeni Aldığınız kol uymuyordur belki gitariniza. Ha derseniz ki eski kolum sıkışmıyor sabitlenmiyordu artık, o yüzden yeni aldım o zaman başka.
Büyük ihtimalle köprüde tremoloyu taktiginiz yer gevşemiş - genişlemiş olabilir. Tremolo kolunda veya geçtiği yerde yay veya onun gibi bir sistem varsa onu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca kolu sabitlediginiz kısmına ince bir kat bant yapıştırmak işe yarayabilir bir ihtimal (kaygan olmayan mat bantlar olabilir)
Kalitesi düşük gitarlarda olabilecek sorunlar, ucuz işçilik, kötü malzeme dayanıklı olmuyor malesef.

Yeni Aldığınız kol uymuyordur belki gitariniza. Ha derseniz ki eski kolum sıkışmıyor sabitlenmiyordu artık, o yüzden yeni aldım o zaman başka.
Büyük ihtimalle köprüde tremoloyu taktiginiz yer gevşemiş - genişlemiş olabilir. Tremolo kolunda veya geçtiği yerde yay veya onun gibi bir sistem varsa onu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca kolu sabitlediginiz kısmına ince bir kat bant yapıştırmak işe yarayabilir bir ihtimal (kaygan olmayan mat bantlar olabilir)
Kalitesi düşük gitarlarda olabilecek sorunlar, ucuz işçilik, kötü malzeme dayanıklı olmuyor malesef.
Yani başlangıç olarak iyi bi gitarda başladığımı düşünmüştüm ama yanılmıştım aldığımdan beri potansını değiştirdim hanbucker yerinden çıktı şimdide bu

Bu arada arka plakayı açtığımda tremolo deliğinin arkasının boşluk olduğunu görüyorum bu normal mi yoksa bi parça düşmüş olabilirmi

Yani başlangıç olarak iyi bi gitarda başladığımı düşünmüştüm ama yanılmıştım aldığımdan beri potansını değiştirdim hanbucker yerinden çıktı şimdide bu
Iyi gitar olup olmadığına zaten siz cevap vermişsiniz çok kısa zamanda edindiginiz tecrübe ile. Başka mesajlarınıza birçok setinden memnun olmadığınızı belirtmistiniz yanlis hatırlamıyorsam. Keşke o paraya çok daha kaliteli, uygun bir ikinci el alsaydınız

Bu arada arka plakayı açtığımda tremolo deliğinin arkasının boşluk olduğunu görüyorum bu normal mi yoksa bi parça düşmüş olabilirmi
Boşluk olup olmadığı köprü modeliyle ilgili olarak değişebilir. Sabit tutan bir parça var mıydı , belki vardi. Gitarinizdaki köprü modeli tam olarak ne, onu aratın internetten, resim ve videolarında belki bulabilirsiniz o köprüde arkada boşluk var mı yok mu.

Geri