Referans monitör ama hangisi?

Behringer umc204hd ses kartıyla birlikte referans kulaklığım ile gayet mesut iken kulaklık bazen yük, sıcaklık vb durumlar yüzünden amfininde zevkini tadan birisi olarak (boss katana 50mk2 var mevcutta ve kullanıyorum) amplitube 5 te pluginler çok hoşuma gittiği için mac+ses kartı ile devam ediyorum. Ancak sesi amfiden alayım dedim lakin iyi bir sonuç alamadım. Referans monitör gerekiyor. Ama ne alacağımı bilemiyorum elektro gitarda iyi ses veren (az daha eris 3.5 alacaktım) beni tatmin edecek bir yol arıyorum. Fikirleriniz deneyimleriniz kıymetli benim için

Referans monitörünü sadece gitar çalmak için kullanacaksanız gerek yok, arada pek bir fark olmayacak.

Kayıt işleri içinse, drop d dışında düşük akortlarla takılmıyorsaniz eris 3.5 iyidir.

Daha fazlası için arama butonu sizi ve bizi mutlu edecektir.

Behringer umc204hd ses kartıyla birlikte referans kulaklığım ile gayet mesut iken kulaklık bazen yük, sıcaklık vb durumlar yüzünden amfininde zevkini tadan birisi olarak (boss katana 50mk2 var mevcutta ve kullanıyorum) amplitube 5 te pluginler çok hoşuma gittiği için mac+ses kartı ile devam ediyorum. Ancak sesi amfiden alayım dedim lakin iyi bir sonuç alamadım. Referans monitör gerekiyor. Ama ne alacağımı bilemiyorum elektro gitarda iyi ses veren (az daha eris 3.5 alacaktım) beni tatmin edecek bir yol arıyorum. Fikirleriniz deneyimleriniz kıymetli benim için

Mümkün olabildiğince büyük almanızı öneririm, eris 3,5 lardan eris 5 e geçtim ben çok fark ediyor. Hiçbir şekilde kabin hissiyatı olmasa da en azından çapı büyüdükçe daha hacimli ton duyuyorsunuz.

Ben de Eris 4.5 ve Eris E7 mevcut. Olabildiğince büyük konusu bir yere kadar fark yaratırken sonrasında sorun bile olabilir. Örneğin kullandığım E7 ler gerçekten bass low end anlamında ciddi fark yaratıyor. Bir taraftan da çok yakın çalarsanız kulaklarınızın canına okuyor.

Benim şahsi fikrim birçok kişi için 5 inch civarı bir hoparlör yeterli olacaktır. Tabi alanınız büyük ve hoparlöre belli bir mesafede iseniz 7 de gayet iyidir. Daha büyüğü ev ortamı için overkill olabilir bence.

Tabi bunlar benim şahsi deneyimlerim. Stüdyo işlerinden daha iyi anlayan birilerinin yorumları daha faydalı olabilir.

Prosesör ve pluginlerle birlikte yamaha hs7 kullanıyorum. Bu arada mixten anlamam. Asıl gitar çalmak için almıştım ve kendime yetecek kadar mix yaparsam yapim diyerekten..
Aynı zamanda referans kulaklığımda var.
Bunların haricinde birde çok eski yıllarda aldığım müzik dinlemek için ucuzca bir philips kulaklık. Gitar çalarken o daha keyifli geliyor. Kendinden baslar ekliyor vs.. Ses daha bir gümbür gümbür geliyor. Diğerlerinde ise müziği daha ayrıntılı ve flat duyuyorsunuz.
Bu arada ton ayarlamasını yaparken kesinlikte hs7 kullanıyorum. Herşey flat geldiğinde güzelce ayarlayabiliyorum.

Geri