elektro gitar için üretim ülkesi

arkadaşlar birkaç güne gitar almaya gideceğim size birkaç sorum elektro gitarlarda hangi ülkenin üretimi kalitelidir? bu olay gerçekten çok mu önemli? amerika üretimi olanlar kaliteli mi?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bu kadar basit değil o iş.... zaten bu tek başına bir kriter de olamaz

Japon kalitesinde Endonezya gitarım da var, USA ayarında Kore gitarım da var... Çin en son tercihim olur sadece
önce gitar ne model ne vs ona karar ver sonra muadilleri arasında ülke belki tercihi belirler
Haa tamam.Sen çok yardım ediyorsun ya teşekkürler.

Gitar bir sanayiden çok zanaat işi. Ustaların ağacı seçmesinden başlayan ciddi süreç. Evet, o ağacın seçimi bile çok önemli. O nedenle her bir yıldızın kendisiyle özdeşleşmiş farklı bir tonu var. Ülkeden çok kalite meselesi. Ne kadar para, o kadar ekmek.

Yanlış anlamaya da yol açmayalım. Fiyat arttıkça kalite de orantılı bir şekilde artıyor diye bir şey de yok. Kalite bir yere yükseliyor, fiyatı o aşamadan sonra marka değeri vb. yükseltiyor. En iyi açıklayan video bence:
Fender ve yan markası squier karşılaştırması. İyi araştırıp kendiniz karar vereceksiniz en güzeline.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Adam sana daha nasıl yardım edecek? Gayet net anlaşılır ve açık açık yazmış. Çok merak ediyorum nasıl bir yardım bekliyorsunuz forumdan?

Adam sana daha nasıl yardım edecek? Gayet net anlaşılır ve açık açık yazmış. Çok merak ediyorum nasıl bir yardım bekliyorsunuz forumdan?

Ben gerçekten teşekkür ediyordum Kerem.

Bazı kore gitarlar usa modellerle yarışıyor.Bazı usa'lar çin modellerinden farksız oluyor.Kore ve japonda üretim kalitesi her zaman aynı bence.

Kore üretimi
arkadaşlar birkaç güne gitar almaya gideceğim size birkaç sorum elektro gitarlarda hangi ülkenin üretimi kalitelidir? bu olay gerçekten çok mu önemli? amerika üretimi olanlar kaliteli mi?
Ne tür bir gitar aradığınızı ve bütçenizi yazsanız belki aradığınız gitarı daha kolay bulabilirsiniz.

Kore gitarlar bence çok iyi. İki gitarım da Kore. 15 sene önce Kore Agile Al3000 almıştım, Gibson alma ihtiyacı hiç duymadım, halen kullanıyorum. Ama bok gibi malzeme kullanılmış Kore Cort gitarlar da gördüm.

Geri