Manyetikler Hakkında Sorular(okuyuverin..)

Yok hayır bu sefer doğru anlamışsın :)

Bence 2. ve 4. pozisyonlar için köprü manyetiğinin single'ıyla orta single'ı ve sap manyetiğinin single'ıyla orta manyetiği kullanmaktansa diğer söylediğim kombinasyon daha iyi sonuç verecektir. 2 humbucker'ın coil'i daha dengeli olacaktır. Ayrıca mid pozisyondaki single ile yakınındaki bir humbucker'ın single'ı arasındaki ton farklılığı 2 uç noktadaki single'a göre daha az olacaktır.. Tabii bu söylediğim manyetiklerin kendi karakterlerinden bağımsız bir şey..

Senin söylediğin gibi de yapabilirsin net bir eksiği yok yani ama benim söylediğimi denemeni tavsiye ederim :)

Nihayete vardı :) Doğrusu merakım kabardı.Tavsiyen için çok saol denemeyi düşünüyorum zira bazı sistemlerde biraz patlamalar oluyordu eski usül ile.Denemeye değer gibi...Çok teşekkürler ilgi alaka için.Kolay gelsin...

elimde bi 92 fender mex. strat var üzerinde de 62reissue japon fender manyetikleri var, ben düşündüm de bu alete bi hambucker oturtabilir miyim? çünkü şöyle
bişey gördüm tonları inanılmaz

http://www.guitarshredshow.com

, bilmiyorum söyle bi mötley crüe ya benzer bi ton tuttursam fena olmaz gerçi yine alet tatmin ediyo ama başka bi gitarın yanında çaldığım vakit seslerin içi boş geliyor

ayrıca solağım ben, sağ manyetikleri ters cevirmek iş görür mü

Meraba Arkadaşlar.

Sizlere bir konuda danışmak istiyorum. Sürekli etrfta EMg, Di marzio gibi isimler dolaşıyor her gördüğümde de kafama çın çın ediyor. Bu EMG felan dediğiniz manyetikleri ne için alıosunuz ? Yani sanırım gitarların standart manyetiklerinden daha iyi olduğu için alıyorsunuz ama gerçekten standart manyetiklerle bu Emg ler ve diğer özel manyetikler arasında ne gibi farklar var ? sarım sayısı felan mı değişiyor ?

Örneğin benim bi Washburn x10 gitarım var. üzerinde 1 humbucker+2 single coil var ve ben pure black yapan bi grupta çalıyorum. gitarı aldıktan sonra kafama dank etti keşke 2 humbucker lı alsaydım diye ama malesef iş işten geçti. gerçi single lar da işime yaramıyo değil. bluse sololarında baya güzel ton veriyo keratalar :p . Bu gitar ucuz bi gitar. ama idare ediyo ve fiyatının çok çok üzerinde bi performansı var.

Acaba ben bu gitara şu EMG yada diğer dediğiniz manyetiklerden alıp taktırsam farkı çok hissedermiyim ? Yada şöle sorayım. Black&Death metal için en iyi manyetik hangisi ? Bence gitarda en önemli şeyler klavyesi ve manyetikleri. zaten tonu veren mayetiklerdir. Acaba bu gitara iyi bir manyetik alsam ucuz bi gitar olmasına rağmen biraz daha kaliteyi arttırabilirmiyim ?

Sorumarımı Okuyup,Cevapladığınız için Şimdiden Çok Teşekkürler.
Emg Sa set al emg 89 olan içindeki bi 6 yıl falan kullanırsın

Geri