Marshall MG10 mu yoksa MG30DFX mi alsam daha iyi olur?

İkinci elde 8 yıllık bir MG30DFX buldum, sıfır MG10 ile aynı fiyata. Özellik bakımından daha mantıklı geldi. Sizce hangisini almalıyım?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Buradan başla. İkisi de olmaz.
Konu 'Hangi başlangıç amfisi diye sormadan önce asıl neler sormalıyım ...?' Makale/Tutorial - Hangi başlangıç amfisi diye sormadan önce asıl neler sormalıyım ...?
Blackstar 10 v3'ü de Marshall Mg10'u da canlı olarak duydum. Bence Mg10'un sesi çok daha net ve profesyonele yakın. Blackstar bana daha çok Nux'un gelişmişi gibi geldi. Aynı şekilde sayısız efekt var fakat ses canlı gelmiyor. Bunun dışında başlıktaki Mg30dfx amfisini hiç denemedim. Belki de canlı bir şekilde hepsini yan yana denemem ve kıyaslamam daha doğru olur.

Blackstar 10 v3'ü de Marshall Mg10'u da canlı olarak duydum. Bence Mg10'un sesi çok daha net ve profesyonele yakın. Blackstar bana daha çok Nux'un gelişmişi gibi geldi. Aynı şekilde sayısız efekt var fakat ses canlı gelmiyor. Bunun dışında başlıktaki Mg30dfx amfisini hiç denemedim. Belki de canlı bir şekilde hepsini yan yana denemem ve kıyaslamam daha doğru olur.
MG10 size profesyonele yakın geliyorsa Mesa Rectifier nasıl gelecek bilemiyorum

bende eski kullanmadıgım mg 30 dfx var. ev ortamında fazla ses açmadan yeni gitara başlayan birisi için bence iyi.
şimdi boss ktn 50 var biraz ses açınca bütün mahalle dinliyor

Bakacağım. Ses kalitesi olarak Mg30Dfx'ten iyi olduğu iddia ediliyor sanırım. Bununla Blackstar core 10 v3 arasında hangisi iyidir acaba

bende eski kullanmadıgım mg 30 dfx var. ev ortamında fazla ses açmadan yeni gitara başlayan birisi için bence iyi.
şimdi boss ktn 50 var biraz ses açınca bütün mahalle dinliyor
Yeterince para biriktirirsem Ktn da alabilirim belki epey övülüyor o modeller.

Roland ın bu modeli Blackstar core 10 v3 den daha kapsamlı ve 20w gücünde.

@MelikT yine malını satmaya mı geldin buraya 🤣

Bakacağım. Ses kalitesi olarak Mg30Dfx'ten iyi olduğu iddia ediliyor sanırım. Bununla Blackstar core 10 v3 arasında hangisi iyidir acaba

Yeterince para biriktirirsem Ktn da alabilirim belki epey övülüyor o modeller.
Kardeşim para biriktirip Katana alabiliyorsan eyvallah. Yoksa senin yazdığın ilk cümlendeki 2 model arasında bütçen yetiyorsa ID Core V3 daha anlamlı olur.

@MelikT yine malını satmaya mı geldin buraya 🤣

Kardeşim para biriktirip Katana alabiliyorsan eyvallah. Yoksa senin yazdığın ilk cümlendeki 2 model arasında bütçen yetiyorsa ID Core V3 daha anlamlı olur.
Hakan bey ticaretin altın kuralı, kullanıcı doğru ürünü bulamıyorsa siz ona ulaştırırsınız:D Ayrıca siz de zamanında tüm bu markaları araştırıp 10 watt amfi yerine canavar olan roland cube 15x i almış birisi olarak şuan ID Core V3 ü tavsiye etmeniz garibime gitti. Saygılar, sevgiler...

Hakan bey ticaretin altın kuralı, kullanıcı doğru ürünü bulamıyorsa siz ona ulaştırırsınız:D Ayrıca siz de zamanında tüm bu markaları araştırıp 10 watt amfi yerine canavar olan roland cube 15x i almış birisi olarak şuan ID Core V3 ü tavsiye etmeniz garibime gitti. Saygılar, sevgiler...

Kurumsal kariyerinde satış işinde çalışmış hatta satış ekibi yönetmiş birisine ticaretin altın kuralını söylemek 😁 Linkedin'den CV'mi de okusaydın bari profil fotoğrafım aynı ismim aynı. Madem videom üzerinden geliyorsun bana.

Bu forumda hem benim hem de başkalarının da ilanı var ama kimse kimseye "al bak benim ilanım bu" diye yaklaşmıyor. Sorun amfinizin ne olduğu değil yaklaşımın. Buranın forum olduğunu unutup pazarcı gibi yaklaşman diyelim amiyane tabirle.

Bununla beraber senin Cube ilanınla ilgili negatif birşey yazmadım. Çünkü ben de severek kullandım. Spider IV, Cube, MG gibi seriler artık ilk nesil olarak kalıyor PC ve App destekli ürünlerin yanında. Geçmişte amfimi değiştirme nedenim de tam olarak buydu. ID Core ve Katana modellemeleri bir önceki nesle göre ileri.

Son düzenleme:
Geri