Polyphia

Eskiler iyidir, eskileri anlamadan yeni nesil cambazları ilahlaştırmanın anlamı yok. Savaş sanatını anlamadan topla tüfekle, kılıçla yapılmış eski savaşları anlamadan bugün yüksek teknoloji uçaklarla IHA'larla bomba yağdırmanın faydası yok, ortalığı yıkarsın ama büyük savaşı kazanır mısın....?
Hani insan değişen ruh hallerinde, kafa yapısında eski yeni farketmez bir ruhu, mesajı olan müzikleri arıyor.... hangi ruh halimde Polyphia dinlemek isterim bilemedim. Yeni ne var bir bakayım, ya da vaay oldukça teknik bravo demek için açar dinler/seyrederim ama 3 kere dönüp aramam bunları gibi geliyor.
Kesinlikle, eskiler asla yadsınamaz. Hendrixte ondan öncekilerinin ayak izini takip etti vai de etti tim henson da etti. İş biraz geçmişe takılı kalmakla ilgili sadece
 
Kotzen , bahsettiğiniz anlamda hem çok gelenekçi hem de çok modern olmayı başarmış bir adam; özel biri..Metronomun altında ya da üstünde çalma-çalabilme ise bambaşka denizler
Laf aramızda DT ile ilgili ben de kahir ekseriyeti rahatsız edecek fikirlere sahibim.Umarım bir gün Mike Patton un "nu metalin yaratımına katkıda bulunduğumuz için özür dileriz" demesi gibi ileride bir özür de DT den gelir.😎
 
Son düzenleme:
Kayıt mühendislerini ve iyi efektlenmiş gitar kanallarını değil de gitarı gerçekten çalan adamları tercih ediyorum…. Deyip konudan sıvışıyorum. Şunu da vereyim UNPLUGGED ilağzım olabilir.

Bu arada Al di meola konseri biletleri tükenmiş sanırsam. Gitmeyecek birisi olursa talibim :)) Ülkemin elektro bağlamacıları sağolsun alınmadık al di meola dimarzio manyetik bırakmadıkları gibi alınmadık konser bileti de bırakmamışlar artık.
 
Tosin,Vai,Nuno,Wylde,Malmsteen in beraber çaldıkları bir videonun altında " blues çalamayan bir siyahi ve çaldığını sanan 4 beyaz " minvalinde bir yorum vardı..
Kimin neyi ne kadar çaldığı ya da çalmadığı aslında çok ta önmeli değil ama takipçisinin icracıdan beklentisini ortaya koyar..
Polyphia,Abasi yeni bir yönü işaret ediyor ki Amerikan starlar bu adamlarla beraber çalışmaya başladılar bile.Piksel piksel,bit bit miş gibi kulağıma geliyor ,hani panik halde değilse de aceleci bir şey duyuyorum.
Nuno ve Vai'ye bile laf edilen müzik dünyasında kimin iyi olduğunu nasıl bulacağız ? @solitude71 George ve Nuno en sevdiğim gitaristlerdendir bu arada.Abi şöyle 2 ay muhabbet etsek ben çok şey alırım senden ya :D
 
Geri
Üst