Eski Prosesörler hakkında

Selamlar prosesör almaya karar verdim lakin sıfır almaya bütçe yetmiyor. O yüzden ikinci el almaya karar verdim fakat piyasadaki cihazların hepsi eski örneğin BOSS gt 8 serisine bütçem yetiyor ama cihazların hepsi kullanılmış belli cihazın halinden :))

Sizce eski prosesör alınır mı?
Alınırsa nelere dikkat edilmeli?
alınmazsa başlangıç seviyesi hangi prosesör alınır?
line 6 podx3 live mı yoksa boss gt8 mi?

Selamlar prosesör almaya karar verdim lakin sıfır almaya bütçe yetmiyor. O yüzden ikinci el almaya karar verdim fakat piyasadaki cihazların hepsi eski örneğin BOSS gt 8 serisine bütçem yetiyor ama cihazların hepsi kullanılmış belli cihazın halinden :))

Sizce eski prosesör alınır mı?
Alınırsa nelere dikkat edilmeli?
alınmazsa başlangıç seviyesi hangi prosesör alınır?
line 6 podx3 live mı yoksa boss gt8 mi?
PODX3 live. GT8'in amfi simülasyonları çok kötüdür.

Teknoloji çok hızlı ilerliyor... ucuz olsun diye eski almak zorunda değilsin. Yeni ama daha giriş seviyesi bütçe dostu şeylere bak derim... Nux, Mooer, hatta olmadı yine eskilerden Pod X3 (üstte söylenmiş) alınabilir cihazlar.

Pod x3 live biraz kurcalanması gerekiyor güzel bi ton çıkması için. Ya tam kurcalayamadığımdandır bilmiyorum ya da bi yerleri atlıyorum muhtemelen , clean bi amfiyle beraber çok iyi sonuç veriyor ama mixerde aynı performansı alamıyorum.
Pod2 kesinlikle ucuz yakalarsan tavsiye ederim. Pod2 bana çok çok kolay ve daha muazzam geliyordu. Hem amfi hem mikserde çok iyi sonuç alıyordum. Sattım… Gitarcı olmayan arkadaşlarım bile sattığımda bana kızdılar. Tek sorunu footswitch olmamasıydı.

Kral bu line6’te switch yapabilir miyim mesela cleanle başladım distortion’a geçeceğim bir de bunlarda çaldığımı kaydetme özelliği var mı loop deniyor sanırım
Yapabilir miyimden kastın eğer imal etmekse onu bilmiyorum. Ama line6 ayrı olarak footswitch de satıyor. Pod2 nin footswitch girişi var zaten uyumludur muhtemelen. Loop özelliği x3te de pod2de de yok.
Yakın zamanda x3 liveımı satıp helixe yönelme durumum var. Bilginiz olsun bu arada…

15 yıl önceki en iyi bilgisayar şuan iyi midir ? Prosesör ile amfiyi karıştırmamak lazım. Amfi elektroniği Direnç, lamba, kompansatör vs vs. Prosesör ise cpu, çip, yazılım falan filan. Solitude'un dediği gibi teknoloji çok gelişti. Yıllar önce pod x3'üm vardı. Tonunu her şeyini bilirim. Geçen gün arkadaşım nux mg 300 verdi oyalanmam için. Pod mod aramadım. Yanılmıyor isem pod x3'ü 500 dolar civarına almıştım. Şuan 500 dolar seviyesinde alacağınız prosesör pod x3'ü döver.

15 yıl önceki en iyi bilgisayar şuan iyi midir ? Prosesör ile amfiyi karıştırmamak lazım. Amfi elektroniği Direnç, lamba, kompansatör vs vs. Prosesör ise cpu, çip, yazılım falan filan. Solitude'un dediği gibi teknoloji çok gelişti. Yıllar önce pod x3'üm vardı. Tonunu her şeyini bilirim. Geçen gün arkadaşım nux mg 300 verdi oyalanmam için. Pod mod aramadım. Yanılmıyor isem pod x3'ü 500 dolar civarına almıştım. Şuan 500 dolar seviyesinde alacağınız prosesör pod x3'ü döver.
Evet haklısınız. Ama ikinci el alacağını söylemiş yazar. Evet 500 dolara alacağı prosesör x3ü dövebilir. X3 500 dolar değil şuanda 250 civarlarında. Sonra 500 dolara alacağı başka line6 prosesör gelir hepsini döver.
Aşçı bahçıvana, bahçıvan şoföre, şoför uşağa, sonra hepsi uşağa… burdaki aşçı hep line6 olur.

Evet haklısınız. Ama ikinci el alacağını söylemiş yazar. Evet 500 dolara alacağı prosesör x3ü dövebilir. X3 500 dolar değil şuanda 250 civarlarında. Sonra 500 dolara alacağı başka line6 prosesör gelir hepsini döver.
Aşçı bahçıvana, bahçıvan şoföre, şoför uşağa, sonra hepsi uşağa… burdaki aşçı hep line6 olur.
Vallahi hocam line 6 pod go denilen alet mooer ge 300'den ve headrush mx5'den daha pahalı ama şu üçlü arasında line6'ın aşçı olma ihtimali pek yok.

Geri