Fender modelleri

Herkese merhabalar aklımda birkaç şey var size sormak istiyorum

bildiginiz gibi bir çok fender modelleri var bunlar tam olarak ne oluyor örnek vermek gerekirse
50's 70's- deluxe-american special -standart- custom shop- hig way diye böyle bir sürü modelleri var

mesela gövdesi 2 parça alder, klavyesi akçaağaç olan american special ile american standart arasındaki fark ( manyetikler burgular vs hariç) nedir ben american speciali test ettim tüm samimiyetimle söylüyorum texas special manyetikten midir bilmiyorum ama sesi tınısı klavye rahatlığı bana çok daha iyi geldi ve kendimi standarta göre daha rahat hissettim ama her yerde standart daha iyi diyorlar ama neye göre işte beni hoşnut etmedi bunun teknik açıdan bi gerekçesi var mı

Teknik açıdan gerekçesi daha üst segment bir model olması. Specleri çok iyi bir squier daha rahat ettirse bile genel olarak bir fender standard kalitesi yakalanmayacaktır, bunun gibi. Tex special sesi hoşunuza gidiyorsa hw1 daha kullanışlı olacaktır. Bir de aynı model iki gitar bile çok farklı oluyor bu işler deneme yanılma deneyip bağ kurduğunuzu almanız lazım, burada genel amaçlı ne alabilirim diyene gidip hardcore metalci gitarı tavsiye ediyorlar, her yorumu ciddiye alıp ortalamaya alınca da her model her gitar kötü çöp gibi yorumlar bulabilirsiniz. Herkesin bir deneyimi var ama bu işin doğrusu yok. Aynı model gitarı biri bayılarak çalarken birileri nefret edip kötüleyebiliyor.

*Hw1 serisinin truss rod sorunlarının çok olduğunu duymuştum sanırım tek yönlü bir truss rod vardı, bununla ilgili ayar problemleri yaşama ihtimaliniz olabilir mesela, ama bence hw1 serisinin gövde cilası çok daha güzel hissettiriyor tamamen öznel olarak.

Oğulcan beye katılıyorum artı olarak şunları söyleyebilirim Deluxe custom Shop daha üst segment gitarlar fakat standart ve special farkı manyetik ve burgular hariç demişsiniz onun dışında specialde jumbo fret standartta ise medium var arasındaki fiyat farkı ise standartlar hard case ile special de gigbagla geliyor ama aralarında çok bir fark yok (special ve standart) TAMAMEN SİZİN ZEVKİNİZE BAĞLI birinde fat50 manyetik diğerinde Cs Texas special manyetik var iki gitardaki manyetikleri değiş tokuş yapın hemen hemen aynı soundu alırsınız en önemlisi kendinizi hangisine ait hissederseniz onu alın yok o daha iyi yok bu daha iyi olayına girmeyin

Geri