Elektronik Bateriyi Bligisayara Bağlamak İçin Ses Kartı Şart Mıdır?

Elektronik baterimi mdi kablosuyla bilgisayara(fl studio 22) bağladım. Fl Studio'da baterimi gördüm ancak ses alamadım. Araştırmalarıma göre ses katı gerekli gibi görünüyor. Ses kartı olmadan baterimi bilgisayara bağlamanın başka bir yolu var mıdır?

Elektronik baterimi mdi kablosuyla bilgisayara(fl studio 22) bağladım. Fl Studio'da baterimi gördüm ancak ses alamadım. Araştırmalarıma göre ses katı gerekli gibi görünüyor. Ses kartı olmadan baterimi bilgisayara bağlamanın başka bir yolu var mıdır?
elektronik ortam da 1 ve 0 'lar sese dönüşür, bunun için aracı alette ses kartıdır , herhangi bir elektronik müzik aletinin bilgisayar dilinde anlaşılmasını sağlayan encoder-decoder görevini görerek çevirip kaydedilmesini sağlar. kayıt için gerekli ve dawlar da o şekilde çalışıyor ama bazılarını simüle eden aracı programlar ama uğraştırır baya bir araştırman gerek veya online siteler var oradan çalış yapılabilir ama onlar da sağlıklı bir kayıt yapmaz o da örneğin klavyede basılan tuşlar için script atması gerek her bir tuşa çeviri için çok laglı olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
elektronik ortam da 1 ve 0 'lar sese dönüşür, bunun için aracı alette ses kartıdır , herhangi bir elektronik müzik aletinin bilgisayar dilinde anlaşılmasını sağlayan encoder-decoder görevini görerek çevirip kaydedilmesini sağlar. kayıt için gerekli ve dawlar da o şekilde çalışıyor ama bazılarını simüle eden aracı programlar ama uğraştırır baya bir araştırman gerek veya online siteler var oradan çalış yapılabilir ama onlar da sağlıklı bir kayıt yapmaz o da örneğin klavyede basılan tuşlar için script atması gerek her bir tuşa çeviri için çok laglı olur.
Teşekkür ederim yanıtın için. Bu sonuca varacağımı biliyordum acaba istisna bir yol var mı diye merak ediyordum.

Arkadaş onu sormamış ki, yani hiç ses kartı olmayan bir bilgisayar falan değildir herhalde? Artık anakartların dahili ses kartları var, hiç olmayanı var mı bilmiyorum.

Dahili ses kartıyla müzik yazılımlarını meşhur asio4all driver'ını indirip kurup ayarları yaparak kullanabilirsiniz. Yeterli olur mu? Olmaması daha büyük ihtimal ama ses alırsınız.

Bunu elektronik kit için değil ama midi klavye için denedim mesela, aynı mantıkla çalıştıklarını tahmin ediyorum. Elektronik kitlar, midi sinyallerini bilgisayara iletiyor, bu midi sinyalleri kullandığınız daw içinde tetikleniyor, oradan ses kartı vasıtası ile size ulaşıyor. Durum özetle böyle.

Yani elektronik kitin sesi kendisinde yok, kullandığınız daw içinde kit ile uyumlu (vurduğunuz sesleri verecek şekilde haritalandırılmış, ayarları doğru) bir yazılımla ses almanız gerek. Sonuçta denemesi bedava, asio4all kurup ayarları yapıp deneyin, cızırtı, gecikme şu bu oluyorsa sistem yeterli gelmiyor demektir, kaliteyi falan düşürünce bunlar bir yere kadar düzeliyor ama bir noktadan sonra dahili ses kartları yeterli olmayacak, o da kesin yani.

Geri