Elektro Gitar Yapımı

methelot :
videolar için çok teşekkür ederim..
gitar yapımına başlamadan önce buna benzer çok video izledim.. fender fabrikasında çekilmiş videolar ve fotografları ayrıca profesyonel bir çok luthiyeri inceleyerek başladım..
şunu çok net söyleyebilirimki benim sap yapma tekniğim videodakinden daha üstün.
truss rod kanalını bana göre çokda iyi yapamıyor.
gövdeyi nası yaptığı konusunda fikrim yok.
tekrar teşekkürler

izlemiştim ben onları hocam.o adamların eli alışmış şakır şakır ayar veriyorlar ben milimetrelerle uğraşıyorum.henüz bir yıldır gitar yaptığım için bu duruma biraz alışmam gerekiyor.daha kolay bi yöntem için Rfidan arkadaşımı rahatsız ettim.sağolsun yardımcı oldu.İlgin için sanada teşekkürler hocam...

bende karşilasinca paylasayim demiştimde canerkorkmaz ben senin mesajini yanliş okumuşum o yuzden direk sazan gibi atladim :D
kusura bakmassin umarim
rfidan bence truss rot konusunda haklisiniz biraz banada tuhaf geldi özellikle alyanin takildiği yer benim gitarima göre cok ilginç neyse asil ilgilendiğiniz ben tesekkur ederim

acaba kontraplakdan pickguard yapsak güzelde boyasak bir sorun çıkar mı ?yani neden her pickguard plastik(her ne maddeyse)ten yapılıyor bunun mantığı varmı ?

mfikret:
pick guard her türlü malzemeden yapılır.
örnek olarak çeşitli ağaçlardan yapılmış pickguardları aşağıda görebilirsiniz..bence plastikten kat kat daha güzeller.

3649956778_9bba55d5de.jpg

Ağaç pickguardlar çok güzel ama sorun o incelikte nasıl keseceğimiz. Sitelerde, ostimde kesen yerler vardır elbet, hani kimseye bulaşmadan, evde kendimiz yapmaya kalksak?

Yazar Mesaj
methelot Tarih: Pzr 13.09.2009 9:54 Mesaj konusu:

--------------------------------------------------------------------------------

hocam sen yakinda işi gücü birakip yaptiğin gitarlari satmaya başlayacak mişsin gibi gelmeye başladi bana

böyle giderse evde koyacak yer bulamam heralde.. en iyisi satmak ve yenisini yapmak

merhabalar ramazan hocam nasılsınız, yine göstermişsiniz hünerinizi
ben yakın bi zaman da yanınıza geliyorum inşallah, kışın yoğun bir işiniz olmaz umarım bc rich delisi sinan saygılarımla.

Geri