Uad apollo twin x hakkında

Merhaba herkese, apollo twin x ile hem di hem de efektli bir şekilde kayıt yapma imkanı var mı? Varsa nasıl yapılıyor? Maalesef bununla ilgili bir kaynak bulamadım. Bilen birikeri varsa ve açıklarsa çok sevinirim.

Bir yandan amfiyi mikrofonlayıp bir yandan da direkt gitar sesini mi kaydetmek istiyorsun? Bildiğim kadarıyla bu işleme reamp deniyor.İhtiyacın olan şey di box ya da reamp pedalı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aslında reamping değil demek istediğim. Şunu istiyorum, bir kanalda di kaydetsşn bir kanalada pluginli versiyonunu. Bunu hx stomp ile yapabiliyordum. Bununla da yapılır mı diye merak ettim. Eğer yapılamıyorsa apolloya hx stompu bağlayıp çalışacağım.

ikisi için tek tek uğraşmana gerek yok.
önce gitarı kaydet,
sonra plugin ekle tekrar başka bir kanalda,
ses kartı çıkışını amfiye yolla ve mikrofonlayıp kaydını al.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam mantıklı teşekkür ederim. Son bir soru hx stompu apollaya trs kabloyla bağladığımda hangisinin gitar girişine takarsam takayım kullanabilirim değil mi?

o ses kartını bilmiyorum.
ama bana soracak olursan 2 kayıt almanı öneririm. aynı gitarı kopyala yapıştır duble yaparsan çok güzel duyulmaz. ya aynı partiyi tekrar çal, ya da 3 ses aralığı kaydırıp çift ses çal.

Merhaba herkese, apollo twin x ile hem di hem de efektli bir şekilde kayıt yapma imkanı var mı? Varsa nasıl yapılıyor? Maalesef bununla ilgili bir kaynak bulamadım. Bilen birikeri varsa ve açıklarsa çok sevinirim.
Tek kanaldan girerek tüm kartlarla yapılır bu. DAW da 2 kanal açarsın, ikisine de kaynak olarak gitar inputunu gösterirsin, kuru sinyal olan kanalı mute yaparsın, amp sim yüklediğin kanalı duyarak kayıt edersin, iki kanalı da record enable yapmayı unutmamak lazım. Her iki kanalda da aynı ses dalgası görünür...

Geri