Başlangıç Elektro Gitar Önerisi

Merhabalar , 20 bin tlye yakın bütçem var. Genellikle alternatif rock dinlecisiyim ve çalmak istediğim de alternatif rock.
sizce bu linkte ki set nasıldır ? ikinci el düşünmüyorum

Merhabalar , 20 bin tlye yakın bütçem var. Genellikle alternatif rock dinlecisiyim ve çalmak istediğim de alternatif rock.
sizce bu linkte ki set nasıldır ? ikinci el düşünmüyorum
Bence sx tele ve sx start gitarlarini dusunebilirsin.İkinci elden de eger temiz bulursan pek cekinme derim.Squier zaten baslangic icin gayet dusunulebilir.

Squier alma.

Kılıf hakkında pek bir bilgim yok. Ancak 1000 liraya güzel bir tane bulursun.
Yatakta çalacaksan bu

Sandalyede vesaire çalacaksan bu

Strap bu kadar pahalı bir şey almana gerek yok ancak ben azcık görüntüsü de güzel olsun dedim.

Pena

Bunları al dene hangisini beğenirsen ondan devam et, ince koydum orta koydum kalın koydum bir de jazz 3 tarzı olanları koydum.

Toplam kılıfsız: 17.089

Neredeyse aynı fiyata çok daha iyi ürünler almış oldun.
Bence sx tele ve sx start gitarlarini dusunebilirsin.İkinci elden de eger temiz bulursan pek cekinme derim.Squier zaten baslangic icin gayet dusunulebilir.
Sxlerin kalite standardı yok, çok iyi bir gitar da denk gelebilir çalınmayacak derecede kötü olanı da, Aria'nın bu modelinde alnico 5 manyetikler, Wilkinson iç aksam var. Bir de işçiliği Squier, Ibanez GIO'dan vesaire çok daha iyi. Gitarın gerçekte çok daha iyi göründüğünü de söyleyeyim fotoğrafta biraz çirkin duruyor.

Squier gitarlar genel olarak çok kötü. Karton kadar hafif. Ağaç olarak gerçekten ne kullanıyolar bilmiyorum. Tabi sorsan hepsi alder, basswood yazıyor. Sx leri müzik mağazamda yıllarca sattım. 1 kere bile sorun çıkmadı. Sx in en üst modellerinede bakabilirsin. 9-10 bin civarı. Bide köprüyü hb ile değiştirirsen harika olur. Asıl olay amfide bitiyor. Tavsiyemde blackstar idcore 10 olur. Oda 5-6 bin civarı. Sonrasındada tak fişi bitir işi

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Squier gitarlar genel olarak çok kötü. Karton kadar hafif. Ağaç olarak gerçekten ne kullanıyolar bilmiyorum. Tabi sorsan hepsi alder, basswood yazıyor. Sx leri müzik mağazamda yıllarca sattım. 1 kere bile sorun çıkmadı. Sx in en üst modellerinede bakabilirsin. 9-10 bin civarı. Bide köprüyü hb ile değiştirirsen harika olur. Asıl olay amfide bitiyor. Tavsiyemde blackstar idcore 10 olur. Oda 5-6 bin civarı. Sonrasındada tak fişi bitir işi
Hocam SX le Arianın çok farkı var mıdır bir bilginiz var mı ? Bir de SX markasından önerme imkanınız var mıdır?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Amfi için önce bu makaleyi ve altındaki diğer inceleme yazılarını okumanı tavsiye ederim.

Bununla beraber etrafında anlayan eden birisi varsa 2.el piyasasına da bakabilirsin.

Konu 'Hangi başlangıç amfisi diye sormadan önce asıl neler sormalıyım ...?' Makale/Tutorial - Hangi başlangıç amfisi diye sormadan önce asıl neler sormalıyım ...?
Amfi olarak blackstar id 10 core karar verdim belki id 15 olabilir. ama gitar konusunda kararsızım

Bende güzel bir squier classic vibe 70s strat var yardımcı olabilirim, bütçenden artanla da amfine çok iyi bir bütçe ayarlarsın. Squier classic vibe serisi malzeme olarak gerçekten başarılı yukarıdaki yorumları hak ettiğini düşünmüyorum.

bu aralar thoman dan 150 euro altında harley bentonlar bulunabiliyor. başlangıç için çok kötü gitarlar da değil.

örneğin;

bu aralar thoman dan 150 euro altında harley bentonlar bulunabiliyor. başlangıç için çok kötü gitarlar da değil.

örneğin;
Hocam yukarda belirtmemişim kusura bakmayın. Strat kasalara daha çok ilgim var. Daha çok strat kasa almak istiyorum. Öneriniz için teşekkür ederim

Hocam yukarda belirtmemişim kusura bakmayın. Strat kasalara daha çok ilgim var. Daha çok strat kasa almak istiyorum. Öneriniz için teşekkür ederim
buyur o zaman,
TR de alabilceğin birçok squier yada sx strattan daha iyi ve fiyatının uygun olduğunu söyleyebilirim.

Hocam SX le Arianın çok farkı var mıdır bir bilginiz var mı ? Bir de SX markasından önerme imkanınız var mıdır?
Sx sst ash modelleri var. Direkt vernikli veya boyalı modelleride transparan boya olduğu için alttaki ağaç motifleri görünmekte. Bu sx lerin en üst modeli oluyor. Sap klavye fazlasıyla kaliteli ve rahat. Manyetikleride ilerleyen zamanlarda çıkma manyetiklerle değiştirilebilir.
Aria ya gelince.. bildiğin çok eski bi marka. Daha çok elektro klasik gitarını 20 yıl falan önce kullanmıştım. Elektro konusunda da kötü olduğunu düşünmüyorum fakat denemedim. Cangöz müzikte jay turser stratları denedim ve fazlasıyla mağazamda sattım. onlarda başlangıç için gayet güzeldi fakat sx le tanıştıktan sonra sx ten hiç şaşmadım. En azından arkasında dore music gibi büyük bi firma var. Kötü ürün satma riskine girmeyecek bi firma.

Squier ler için söyleyeceğim şu olur;
Squierler tamamen piyasada uygun elektro pazarını boş bırakmamak için üretilen gitarlar. Tabiki kalite olarak düşük yapmak zorundalar. Yoksa kimse gidipte fender almaz. Fenderi kalite olarak %100 düşünürsek, her model ve üretim yeri özelliği düştükçe kaliteyide mecburen düşürüyorlar. Squier lara gelene kadar bu kalite mecburen iyice aşağılara düşüyor.
Fakat sx gibi markalar gitarlarını çok kaliteli bile çıkarsa daha üstte etkilenecek bi modelleri yok. Yani kaliteli yapmalarının bi zararı yok. Ama squier dan fenderin deluxe modeline kadar birsürü model var. Ve kalite skalaları mecburen etkileniyor. squier, Meksika fenderden düşük olmak zorunda, squier x modeli y den düşük kalite olmak zorunda, squier y de v den düşük olmak zorunda. Böyle böyle her modelde bişeylerde kalite eksiltmek zorundalar.
Ki üzerinde ki "by fender" yazısının fiyata direkt %50 artış etkisi var. Mesela squier bullet yani en ucuz modeline bakın, fiyatı 8 bin tl. Marka etiketlerini kapatıp 4 bin tl lik bi gitarla kıyaslayın elinize alıp çalın, 4bin tl lik olan gitarla pek farkı olmayacaktır. Belkide squier ın 20 binlik gitarıyla sx in 10 bin tl lik gitarınıda etiketlerini kapatarak denediğinizde squierı beğenmeyeceksiniz. Ki ben mağazamda hepsini denediğim için kesinlikle squier ın aldatmaca olduğu kanısındayım. Sonuçta 2 markada babamın fabrikası değil.
Fender hasta olduğum bi marka. Fakat çizgisini gittikçe bozuyor. Sırf her kesme gitar satalım diye model üstüne model çıkarıyor. Fender usa ve deluxe vardı. Meksika altıydı.. squier da alt seriydi. Şimdi usa deyincede iş bitmiyor. Yok standart strat, yok american, yok american professional, yok player.. haliylede alt modeller çıkardıkça bişeylerde kaliteyi mecburen düşürmesi gerekiyor. E squier a gidene kadarda kalite eksiltme üzerine yelpaze gittikçe açılıyor.

Ki şuda anlaşılmasın, squierlar kötü gitardır demiyorum. Sadece o fiyat etmez diyorum. Kaliteyi değiştirmeden 20 bine sattıkları gitarı 10 bin tl ye satmaya başladıkları gün hiçbir eleştirim olmaz.

Son düzenleme:
Geri