Takamine GN10-NS Akustik Gitar

Arkadaşlar bu gitarı almayı düşünüyorum. Takaminenin gitarlarına ve sesine bayılıyorum lakin tel yüksekliği hakkında bilgim yok. Arkadaşın ibanez akustiğini denedikten sonra denediğim her akustiğin telleri yüksek geliyor. Kronik tel yüksekliği sorunu olan fender akustiğimi satıyorum, takaminenin bu gitarının tel yüksekliği hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. Akustikte fingerstyle takılmaya bayılırım, alsam tel yüksekliği sorunu yaşarmıyım? Sadece bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

Arkadaşlar bu gitarı almayı düşünüyorum. Takaminenin gitarlarına ve sesine bayılıyorum lakin tel yüksekliği hakkında bilgim yok. Arkadaşın ibanez akustiğini denedikten sonra denediğim her akustiğin telleri yüksek geliyor. Kronik tel yüksekliği sorunu olan fender akustiğimi satıyorum, takaminenin bu gitarının tel yüksekliği hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. Akustikte fingerstyle takılmaya bayılırım, alsam tel yüksekliği sorunu yaşarmıyım? Sadece bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.
Merhabalar. Gitarı 2 sene kullandım çok güzel bir gitar öncelikle. Luthier' de sorununuzu çözebilirsiniz bence de. Takamine çoğu yola gelebilir. Oldukça rahat ve net sesi olan bir gitar. Hangi gitarı alırsanız alın bilmiyorsanız luthiere götürün siz ellemeyin aksi taktirde geri dönüşü olmayan sorunlar yaşayabilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Telleri yüksek gitar yoktur, luthiere gitmemiş gitar vardır. Gitarinizi luthiere verin, ust esik ve alt esik ayarını yapsın, sap ayari yapsın ve fretlerine baksın.
Daha önce arkadaşımın sx akustiğinin tellerini buzzing yapmadan aşırı derecede düşürdüm, ucuz bir fender serisinede yaptım. Alt eşiği dikkatli şekilde zımparalarsanız sorun yaşamazsınız, luthiere gerek yok. Elimdeki fenderinde alt eşiği şuan neredeyse yapışık lakin telleri istediğim seviyede değil çünkü çok kalın bir alt eşik tahtası var. Yılmaz güneylioğlu ile de görüşmüştüm, yabancılarda da sapı dışbükey yaparak kullandıklarını gördüm. Fenderlerde gerçekten kronik tel yüksekliği sorunu bulunuyor. Elimde olsa ahşabı dahi zımparalarım lakin yapmak istemiyorum. Kısacası sorun olan alt eşik değil, alt eşik tahtası. Takamineyide çok beğenmezsem zımparalarım diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Merhabalar. Gitarı 2 sene kullandım çok güzel bir gitar öncelikle. Luthier' de sorununuzu çözebilirsiniz bence de. Takamine çoğu yola gelebilir. Oldukça rahat ve net sesi olan bir gitar. Hangi gitarı alırsanız alın bilmiyorsanız luthiere götürün siz ellemeyin aksi taktirde geri dönüşü olmayan sorunlar yaşayabilirsiniz.
Ellememek ile ilgisi yok, en kötü eşik değiştirirsiniz lakin dikkatli yapar iseniz onada gerek kalmaz. Daha önce çok yaptım. Alttaki mesajda yazdığım gibi, sorun olan tahta. Yinede bilgi için teşekkür ederim 👍👍

GD20 NS modeli var bende de. Gayet güzel gitar. Takamine serileri genel olarak çok tatmin edici bence. Tel yüksekliği sorunu yaşamazsınız. Arkadaşların dediği gibi olsa bile iyi bir luthier çözer işi.
Elinizdeki sap ile bunun sapının kalınlığı aynı sanırım. Takaminenin sitesinden okuduğum kadarıyla sapı kalın değil ama bir de sizden duyarsam iyi olur, sapı kalın mı?

Elinizdeki sap ile bunun sapının kalınlığı aynı sanırım. Takaminenin sitesinden okuduğum kadarıyla sapı kalın değil ama bir de sizden duyarsam iyi olur, sapı kalın mı?
Evet kalın. Ana enstrümanım elektro gitar olduğu için sadece tanısını inanılmaz beğendiğim için almıştım. Fingerstyle ile pek işim olmuyor, zorlar mı bilemedim.
Edit: Evet kalın değil olacaktı o. Değil kelimesini unutmuşum.

Son düzenleme:
Ellememek ile ilgisi yok, en kötü eşik değiştirirsiniz lakin dikkatli yapar iseniz onada gerek kalmaz. Daha önce çok yaptım. Alttaki mesajda yazdığım gibi, sorun olan tahta. Yinede bilgi için teşekkür ederim 👍👍
Benim bahsetmek istediğim sap ayarının atması. İstenilen ayara gelene kadar güzel ayar yapılmazsa ve bunun sonucunda gitarın sapı atar ise o zaman sorun yaşarsınız demek istedim. 👍

Geri