Epiphone Les Paul Custom GX için manyetik önerisi

Epiphone Les Paul Custom GX için manyetik önerisi yapabilecek olan var mıdır? Güncelde sap manyetiği Gibson 490R Humbucker köprü manyetiği Gibson 498T Humbucker. Gibson'a yükseltmeye uğraşmadan klasik gibson tonuna yakın ton alabileceğim bir öneri arıyorum. Asla bir gibson tonu olamaz ama ona yakın birşeyler olabilir diye düşünüyorum.

Merhaba, Gitarın Epiphone'un üst seri gitarlarından. Bence uygun koşullarda gayet Gibson tonu verebilir. Şimdi gelelim manyetik meselesine.
Nasıl bir Gibson tonu istediğine bağlı olarak seçenekler çıkar illa. Manyetiklerin karakterlerini belirleyen en önemli unsurlardan biri direnç değeri, (7K-8.3K v.s gibi) diğer unsur da mıknatıs tipi (Alnico 2, Alnico 5 v.s gibi. Ya da Alnico vs Seramik gibi)
Gibson'ın en popüler ve yaygın olarak kullanılan manyetikleri Gibson Burstbucker. Buna benzer fakat daha düşük maliyetli olanı Epiphone Probucker. Tabi ki farkları vardır arada fiyat farkı var.
Gibson'ın çok pahalı Custom Shop gitarlarında (59 Reissue v.s) Custombucker manyetik kullanılıyor.
Onun haricinde Gibson 57 Classic var bildiğim popüler manyetiklerden.
Aşağıya bazı kıyaslama videoları bırakıyorum. Az çok farklarını anlayıp ona göre kafanızda fikir oluşturabilirsiniz.

57 Classic - BurstBucker 1 & 2 - 490R 498T - 496R 500T​

Seymour Duncan Hot Rodded Humbucker set vs stock Gibson Humbuckers - Gibson 490r and 498t​

Seymour Duncan Pegasus Sentient vs Gibson 490R 498T - Les Paul Custom Pickup Shoot Out!​

Gibson Burstbucker 1 and 2 Humbuckers​

Gibson 490R/498T vs Gibson 57 Classic​

490R 498T vs Burstbucker pro set Gibson pick ups shoot out​

https://www.youtube.com/watch?v=ZLYPhTaEXus

Anladığım kadarı ile gitarın üstünde zaten Gibson manyetiği yok mu ? Gibson manyetiği ile Gibson tonu alamıyorsan zaten başka manyetik takınca nasıl alacaksın onu anlamadım ben :)

Ha istediğin parlaklık, daha atak olsun, daha yüksek çıkışlı olsun, koyu olsun vb. gibi durumlarsa zaten Gibson'la ilgisi yok olayın.
Bence değişik anfilerde dene gitarını...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba, Gitarın Epiphone'un üst seri gitarlarından. Bence uygun koşullarda gayet Gibson tonu verebilir. Şimdi gelelim manyetik meselesine.
Nasıl bir Gibson tonu istediğine bağlı olarak seçenekler çıkar illa. Manyetiklerin karakterlerini belirleyen en önemli unsurlardan biri direnç değeri, (7K-8.3K v.s gibi) diğer unsur da mıknatıs tipi (Alnico 2, Alnico 5 v.s gibi. Ya da Alnico vs Seramik gibi)
Gibson'ın en popüler ve yaygın olarak kullanılan manyetikleri Gibson Burstbucker. Buna benzer fakat daha düşük maliyetli olanı Epiphone Probucker. Tabi ki farkları vardır arada fiyat farkı var.
Gibson'ın çok pahalı Custom Shop gitarlarında (59 Reissue v.s) Custombucker manyetik kullanılıyor.
Onun haricinde Gibson 57 Classic var bildiğim popüler manyetiklerden.
Aşağıya bazı kıyaslama videoları bırakıyorum. Az çok farklarını anlayıp ona göre kafanızda fikir oluşturabilirsiniz.

57 Classic - BurstBucker 1 & 2 - 490R 498T - 496R 500T​

Seymour Duncan Hot Rodded Humbucker set vs stock Gibson Humbuckers - Gibson 490r and 498t​

Seymour Duncan Pegasus Sentient vs Gibson 490R 498T - Les Paul Custom Pickup Shoot Out!​

Gibson Burstbucker 1 and 2 Humbuckers​

Gibson 490R/498T vs Gibson 57 Classic​

490R 498T vs Burstbucker pro set Gibson pick ups shoot out​

Çok teşekkür ederim inceleyeceğim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladığım kadarı ile gitarın üstünde zaten Gibson manyetiği yok mu ? Gibson manyetiği ile Gibson tonu alamıyorsan zaten başka manyetik takınca nasıl alacaksın onu anlamadım ben :)

Ha istediğin parlaklık, daha atak olsun, daha yüksek çıkışlı olsun, koyu olsun vb. gibi durumlarsa zaten Gibson'la ilgisi yok olayın.
Bence değişik anfilerde dene gitarını...
Evet gibson manyetiği var fakat tam olarak 50's classic gibi tonlarda değil ve değiştirmek istiyorum. Burstbucker gibi seçenekleri değerlendireceğim. Twin Reverb ile kullanıyorum belki amfiyi değiştirmeyi de düşünebilirim.

Geri