Headrush Prosesör Bilgi Paylaşımı

ampero II oldukça iyi cihaza benziyor... ilk yurtdışı seyahatimin wishlist'inde.. buraya gelmedi sanırım... sitesi de güzel, mooer'in iğrenç yarısı çince saçma sapan sitesinden sonra kalite akıyor... biraz apple sayfası çakması gibi olsun yeterli bilgi var en azından
II Stage modeline bayağı yükseliyorum. Tasarım olarak her şeyi doğru yapmış, her türlü opsiyonu eklemiş ve cihazı 2 kg'da tutmuşlar (duydun mu Headrush??? 4 kilo değil....)
Buraya gelmedi ve gelmez de, distribütörü yok bildiğim kadarıyla. Henüz zaten stoğa girmemiş ama, bakalım kısmet:)

Belki düşünen olur güzele benziyor..
IMG_5676.jpeg

Herkese merhaba ben mooer ge300, mx5 ve core arasında kaldım. Sahnede higain ağırlıklı kullanacağım. Artık bir karar vermem lazım. Tavsiyelerinize muhtacım çok teşekkürler

üstte uzun uzun konuşuldu bunlar... mx5 ve gigboard oldukça iyi ama daha yeni jenerasyon olan prime ve Core daha da iyi...
analoga yakınlık da çok tartışma götürür bir konu... öyle sadece analoga yakınlık bir kriter değil... dijital olursun da kral gibi hakkını verirsin ona da eyvallah... sonuçta analoga ne kadar yaklaşsa yine de analog olmayacak yani bunu TEK kriter yapmamak lazım, ben yine tüm özellikleri dikkate almak gerekir derim... mx5 ile Core epey farklı cihazlar sonuçta

Teşekkür ederim. Az önce compel ile görüştüm. Mx5 ile core'dan alacağaınız ses klitesi aynıdır dedi. Garip geldi açıkçası.
Genel ses kalitesi amfi efekt ve ir bakımından aynı olabilir evet. Ama mx5 de XLR çıkışı yok mesela. Tabii size lazım mı değil mi orası ayrı, fonksiyon olarak çok daha zengin Core. Amfi ve efekt klonlama özelliği var mesela, mx5de yok bu. Bluetooth, wireless, çok daha fazla efekt, buluta bağlanma oradan yeni presetler ve efektler indirme... Gibi bir sürü özellik yok eski modellerde.

Öneriler yazıyorduk altlarda kaldı, daha çok alım satım tavsiyesi dönmeye başladı ama bir süre kullanım sonucunda farkettim ki;

Input kutusundaki threshold zaten oldukça verimli çalışıyor, aşırı gain veya drive pedalı vs koymadıkça Preset içine bir Gate pedalı koymaya bile gerek kalmıyor. Ama koyacaksanız şuna dikkat edin. Mesela Input için -80dB seçtiniz diyelim, Gate pedalı -85dB yapmanın çok anlamı yok çünkü Gate devreye girmeden diğeri zaten devreye giriyor ve buna yakın değerlerdeyken garip kesintiler yapmaya başlıyor. Ya birini kullanın ya da Gate'i noisegate değil de supressor modunda kullanın. Bu şekilde daha temiz bir gürültü önleme elde ediyorum. Birkaç yüksek gain'li preset ile Gate kullanıyorum onlar da hep supressor modunda.

Eğer FRFR ile çalıyorsanız (PA speaker veya monitor), o cihazlar genelde adı üstünde full range yani 20-22k hz arası optimal şekilde çalışır. Gitar ise kabaca 80-6000 arası gibidir. Yani Global EQ ve/veya parametric EQ ile bu iki ekstremin dışını traşlayabilirsiniz. FRFR şöyle düşünür, en ufak ses kırıntısı bile varsa ben alayım onu da çalayım ama aslında gitar için 6000 ve üstü zaten bir nevi kirliliktir, gerek yok. Zaten gitar 9-10khz vermez neden Cut koyalım demeyin, koyun. FRFR genelde miks yaparken ideal çünkü her frekanstan cihazı net şekilde duymanız lazım ama gitarda aralığımız zaten dar bırakın alet uğraşmasın dışında kalan frekanslarla.

İçindeki kabinler en iyi ihtimal "iş görür"... mutlaka IR işine girin derim. Paralı veya bedava bir sürü IR var. Ben ownhammer, choptones filan bir şeyler denedim genelde çok daha iyi performans alıyorum. Onların da özellikleriyle oynayın. mikrofon mesela on-axis veya off-axis olması bile bazen kötü dediğim IR'ı bir anda çok iyi yapabiliyor.

Geri