Ses kartından clean ton alamıyorum.

Selam,

başlıkta yazdığım gibi UMC 202HD bir ses kartım ve Cort x100 ve sx telecaster olmak üzere iki elektro gitarım var sx telecasterı dün aldım blues jazz tonları alabilmek için ancak ses kartından mı bilmiyorum tatmin edici bir ton alamıyorum ses kartının ayarlarını mı tam yapamadım onu da bilmiyorum herhangi bi makale bulamadım bunun ile ilgili program olarak bias fx kullanıyorum bias fx'te ki pop ve blues sekmelerinde ki herhangi bir tonu seçince ses çok içerden geliyor duyulmucak şekilde nedenini de bilmiyorum bilen varsa aydınlatabilir mi beni teşekkürler.

Behringer = Kronikleşmiş ton sorunları.

Çözüm ise yine maddiyata dayalı. Yeni ve daha kaliteli bir ses kartı almak.
behringerdan dolayı oldugunu zannetmiyorum. ben de bir ara umc22 kullanıyordum. bende bu tarz bir sorun olmadı. evet kaliteli bir ses kartı degil ama hic ses vermeyecek kadar dandik de degil. butce kisitliysa bir donem idare edebilecek kartlar 22 ve 202. distortion vs acip clean acmiyorsa input / output seviyesi yada karttaki gain seviyesi ile ilgilidir diye dusunuyorum. tabi eger yazilimsal bir sorun yoksa

behringerdan dolayı oldugunu zannetmiyorum. ben de bir ara umc22 kullanıyordum. bende bu tarz bir sorun olmadı. evet kaliteli bir ses kartı degil ama hic ses vermeyecek kadar dandik de degil. butce kisitliysa bir donem idare edebilecek kartlar 22 ve 202. distortion vs acip clean acmiyorsa input / output seviyesi yada karttaki gain seviyesi ile ilgilidir diye dusunuyorum. tabi eger yazilimsal bir sorun yoksa
geçici olarak kartı kurcalarken farkettim clean bir ton almak istediğim zaman kartın üzerinde ki gaini ortalara çekiyorum distortion veya overdrive istediğim zaman ise 0lıyorum kalanı uygulamaya bırakıyorum bias fx kullanamyı bıraktım neural amp modelerdan istediğim amfilerin modellerini bulup denedim ve sonuç cidden iyiydi

geçici olarak kartı kurcalarken farkettim clean bir ton almak istediğim zaman kartın üzerinde ki gaini ortalara çekiyorum distortion veya overdrive istediğim zaman ise 0lıyorum kalanı uygulamaya bırakıyorum bias fx kullanamyı bıraktım neural amp modelerdan istediğim amfilerin modellerini bulup denedim ve sonuç cidden iyiydi
0 lamana gerek yok ben sifirlayinca crunch gibi oluyordu. pinch falan atamiyordum. neural amp m. benim favorilerimden. kullanman iyi olmuş. metal tonlarinda saat 11 gibi tutsan , cleande ses az geliyorsa 12 yeterli bence. gerci gormem de lazim yanlis yonlendirmeyeyim seni

0 lamana gerek yok ben sifirlayinca crunch gibi oluyordu. pinch falan atamiyordum. neural amp m. benim favorilerimden. kullanman iyi olmuş. metal tonlarinda saat 11 gibi tutsan , cleande ses az geliyorsa 12 yeterli bence. gerci gormem de lazim yanlis yonlendirmeyeyim seni
metal tonlarında saat 11 yönünde tutunca çok cızırdama oluyor bu yüzden 0lıyorum genelde uygulamayı daha tam bilmediğimden noise gate atıp kurtarmaya çalışıyorum ama o da bi yere kadar :D

metal tonlarında saat 11 yönünde tutunca çok cızırdama oluyor bu yüzden 0lıyorum genelde uygulamayı daha tam bilmediğimden noise gate atıp kurtarmaya çalışıyorum ama o da bi yere kadar :D
scarlett solo 2i2' de gain knobu her zaman tam ortadan biraz azda tutuyorum. Onu sıfırlayıp pluginde gaini arttırmak bana çok mantıklı gelmedi açıkcası. Bu konu hakkında bilgisi olan aydınlatabilirse güzel olur. Cızırdama sorunu noise gate ile düzelebiliyor ama laptop sahibiyseniz ve prize takılı kullanıyorsanız o cızırdamadan kurtulayım derken ayarladığınız tondan yiyorsunuz. Bu yüzden kayıt alırken laptobu prizde değil, bataryada kullanıyorum. Ayrıca Bias Fx2' de noise gate'in ufak püf noktaları var. bu videoyu izleyebilirsiniz.

Geri