Bora Şahinkara ve Arkadaşları Sunar: Türkçe Sözlü Progressive Hard Rock Mini Albümü "Coni" Çıktı!

Merhabalar. 2020'de hazırda bir grubum olmaksızın bir iki gitar, bas, davul, vokal partisyonları ve sözleri yazarak*; müzisyen arkadaşlarımla İzmir-Phoenix Stüdyo'da kaydettiğim ve 2017-2020 yılları arasında baktığım kedi "Coni"ye ithaf ettiğim 5 parçalık mini albümüz 8 Aralık 2023'te tüm müzik dinleme platformlarında yayına girdi.

2 enstrümantal ve 3 Türkçe sözlü parçadan oluşan 'progressive hard rock' diye tarifleyebileceğim albüm, Coni'ye ithafen bir kedi üçlemesi içeriyor: "Bir İsimsizin Teşrifi", "Kedi" ve "Coni (Karşılaşma & Veda)".

Mini albüm, bu üçleme haricinde "Bir Taşla İki Meşe" ve "Mülteci" adında iki parça daha barındırıyor.

Gitarlar - Bora Şahinkara
Davul - Gökhan Bektaş
Bas Gitar - Murat Küçükarslan
"Kedi"nin vokali - Ezgi Tekin
"Bir Taşla İki Meşe"nin vokali - Zilan Yıldız
"Mülteci"nin vokali - Serap Çiğdem Şahin
"Mülteci"nin çellosu - Gökçe Bahar Oytun
Konuk Gitar - Tarık Altun

İki akustik partisyonunu da benim evde kaydettiğim "Coni (Karşılaşma & Veda)" haricinde tüm parçaların kayıtları, mix ve mastering'leri Phoenix Stüdyo'da yapıldı. Mix ve mastering'lere Gökhan Bektaş imza attı.

Bu parçaları canlı çalabilmek için bir grup kurma çabası sürecine giriyor da olacağım İzmir'de. Bilginize.

*= Sadece "Bir İsimsizin Teşrifi", Tarık Altun ile ortak tamamladığımız kompozisyon.

Hepsini dinleyecek vakti bulamamakla beraber göz attım ve bence olmuş. Hatta bayağı bayağı dinlenecek şarkılar. Kedi'ye ayrı bir parantez: Al bağlamayı, türkü gibi tınlasın. Ben böyle rock-hard rock hatta metal şarkılarda ülkeden tınılar olmasını seviyorum. Hatta vokalin Amerikan ya da İngiliz tınlaması eğreti bile duruyor. Tereciye tere satmak gibi geliyor. Sözün özü bence gayet başarılı. Vakit bulunca daha detaylı dinleyeceğim. Başarılar...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok teşekkür ederiz beğeni ve paylaştığınız görüşleriniz için.

Hepsini dinleyecek vakti bulamamakla beraber göz attım ve bence olmuş. Hatta bayağı bayağı dinlenecek şarkılar. Kedi'ye ayrı bir parantez: Al bağlamayı, türkü gibi tınlasın. Ben böyle rock-hard rock hatta metal şarkılarda ülkeden tınılar olmasını seviyorum. Hatta vokalin Amerikan ya da İngiliz tınlaması eğreti bile duruyor. Tereciye tere satmak gibi geliyor. Sözün özü bence gayet başarılı. Vakit bulunca daha detaylı dinleyeceğim. Başarılar...

Geri