Thomann'dan gitar aldım (aralık 2023)

Merhaba , Öncelikle ben şunu sormak istiyorum , Bugun 1 Gitar siparis verdim . Kargo dahil 146 euro . Adres kısmı yeterince aciklayici degildi belirli karaktere kadar izin verdi yine de bir sekilde yapmaya calistim umarim onda bir sorun cikmaz .Adres yazarken sen sorun yasadin mi ? 2. Olarakta henuz onaylanmadi siparisim . Benim sormak istedigim siparis onaylandiktan sonra mı TC kimlik numaramizi giriyoruz , veya onaylandiktan sonra ne yapiyoruz. Diger bi sorumda , gitar geldiginde %18 mi gumruk vergisi kesiliyor buna kargo da dahil mi . Tecrubelerini dinlemek isterim . Simdiden teşekkür ederim.

Selam, kargo dahil 146 euro ise hiçbir problem yaşamazsın ama adres kısmı seni biraz sıkıntıya sokacak çünkü aynı problemi ben de yaşadım, eğer PTT Kargo'ya gitmeyip eve gelmesini bekleseydim neler olurdu tahmin bile edemiyorum, köyde yaşıyormuşum gibi gözüküyordu adres kısmında. Bu sorun çözülse iyi olacak, TC'yi hatırladığım kadarıyla siparişi verirken yazıyorsun ya da bilemiyorum mailleri hiç kontrol etmedim. Tavsiyem sürekli kargoyu takip et ve yaşadığın şehrin dağıtım merkezine geldiği zaman 2-3 gün bekle öyle al çünkü hemen araçtan indirilmiyor, max 3 gün içerisinde iniyor ve gidip alabilirsin bu şekilde, hayırlı olsun şimdiden.

Bu kargo dahil 146 euro meselesini anlamadım, yürütmelik mi değişti? Kargo ücreti 150 euroluk limitin içinde değil, olamaz. Benim kendi siparişim kargo dahil 172 euro tuttu.
ssss.jpg

Öncelikle hayırlı olsun. Şimdi siparişinizi, burada alacağınızdan daha mı hesaplı almış oldunuz?
Teşekkür ederim, aldığım ürün burada satılmıyor ama eğer satılıyor olsaydı muhtemelen benim aldığım fiyattan çok daha yüksek olurdu, haliyle evet daha hesaplı oldu diyebilirim.

Bu kargo dahil 146 euro meselesini anlamadım, yürütmelik mi değişti? Kargo ücreti 150 euroluk limitin içinde değil, olamaz. Benim kendi siparişim kargo dahil 172 euro tuttu.
162981 eklentisini görüntüle

Ödemeyi bu şekilde yapıyorsunuz ancak kargo ücretini yansıtmıyorlar, gümrükte 142 euro olarak gözükecek.

Harley benton bende de var. HBZ manyetiğin kendi gürültüsü o. Ben komple her şeyi söküp shielding yapıp kabloları va her şeyi yeniledim. Sonuç aynı.

HBZ'leri ESP'ye taktım Schecter'a taktım yine gürültülü.

Manyetik değiştirmenizden başka çare yok.
Bu kullanıcı adını yıllardır görmüyordum; bana mı öyle geldi dedim bir an:)
Anladığım kadarıyla on seneyi aşkın bir sürenin ardından yeniden foruma dönmüşsünüz. Aynı dönemden üyeyiz foruma; bu kadar eskilerden birini tekrar forumda görmek güzel.

Benim merak ettiğim konu gitarda denge nasıl ? Ben Jazzmaster kit yaptım acayip bir denge sorunu, neck dive var, daha önce 7 telli tele modeli vardı bende, üretimden kaldırdılar, onda da acayip neck dive vardı, sonra bass gitarını aldım, hayvan gibi ağır :) Ton olarak güzel aletler Harley'ler ama rahatlık ve konforda emin değilim. Fusion vb seriden hiç çalmadım onları da merak ediyorum ama 150euro bandına takılıyor artık.

Benim merak ettiğim konu gitarda denge nasıl ? Ben Jazzmaster kit yaptım acayip bir denge sorunu, neck dive var, daha önce 7 telli tele modeli vardı bende, üretimden kaldırdılar, onda da acayip neck dive vardı, sonra bass gitarını aldım, hayvan gibi ağır :) Ton olarak güzel aletler Harley'ler ama rahatlık ve konforda emin değilim. Fusion vb seriden hiç çalmadım onları da merak ediyorum ama 150euro bandına takılıyor artık.
Fusionlar gayet hafif gitarlar. 3.5 kg'lık Vigier Strattan sonra ilaç gibi geldi bana.
Eğer ödeme yapıp uğraşır gümrükten alırım diyorsanız, Fusion her kuruşuna değer.
Çünkü gitarı sıfır aldığınızı varsaysak kabaca 15 bin TL ödeseniz bile (kabaca öyle galiba 150 euro üzerinde hesap, iki katına geliyor), o paraya buradan o kalitede gitar alamıyorsunuz zaten. Endonezya yapımı; bu klasmanda en uygun olan Sire için bile 25 bin bandında para harcamanız gerekiyor. Eğer Strat kasa olsun derseniz Sire S3 var sadece buna rakip olabilecek, o da aynı fiyata gelir ve tasarımı daha vintage. Fusionlarda renk-manyetik kombinasyonu-perde sayısı vs gibi opsiyonlar da çok ve televari kasalar (Fusion T galiba) da harika görünüyor.
Daha önce de yazdım, yaklaşık 10 bin TL'ye ikinci el Fusion III HH'yi neredeyse gözü kapalı aldım. PRS kasa (bir süre kullandım) Vietnam yapımı olanlardan da üstün Fusionlar. Fender replikalarının fiyatları çok daha düşük, muhtemelen onlardan kat kat daha üstün işçilik kaliteleri Fusion serisinin. HB'nin amiral gemisi modeli benim anlayabildiğim kadarıyla.

foruma ilk üye olduğum yıllarda gümrüğe takılmadan indirim market pirinci alır gibi ucuz gitar değil Amerikan Jackson'lar filan konuşulurdu... nereden nereye... Tünel'den Japon RR5, Japon ESP, USA PRS filan alırdım dolaşırken aaa bu varmış diye, şimdi mağazalar Endonezya odunu dolu.... yine var iyi bir şeyler de yani rica minnet... geçenlerde Cangöz'ü yokladım, sitede zorlasan 10 tane eli yüzü düzgün gitar ancak var onlar da korkunç fiyatlara.... Dore sözde PRS satıyor 10 gitar beğensem inan 11. yok mağazada... Zuhal desen tırto Ibanez showroom olmuş... valla thomann filan muhabbeti burası ama inanın Türkiye'de artık mağazalara uğrayasım yok iştah da kalmadı

Selamlar, gitarı dün teslim aldım, güncel bilgi olması açısından konu açma gereği duydum, süreçten biraz bahsetmek istiyorum.

Öncelikle 30 euro olan shipping ücreti faturaya yansımıyor bunu söylemek istiyorum ancak ben yine de işimi sağlama almak adına siparişi vermeden önce canlı yardım ile görüşerek bu durumdan bahsettim ve bana Türkiye'ye sürekli ürün yolladıklarını, vergi muhabbetlerinden haberdar olduklarını ve faturaya yansıyamayacağını söylediler, canlı yardım gerçekten aşırı ilgili, hemen ardından da siparişi verdim zaten.

Gitarın fiyatı 125 euro (+ shipping 155 euro)
Gümrük vergisi olarak da 624 lira ödedim.

PTT kargo gönderi hareketlerinden bahsedeyim.
Sipariş 6 aralıkta verildi
7 aralıkta kabul edildi
18 aralıkta gümrüğe girdi (bu aynı gün içerisinde iki kez olmuş)
İstanbul'dan Antalya'ya 1 gün sonra ulaştı ve 19 aralıkta ürünüm geldi ancak kargo işleme merkezinin işini iyi yapmaması sebebiyle gitarım asla dağıtıma çıkmadı. Perşembe günü kargoya gittiğimde bile gitarı alamadım, ertesi gün tekrar gittim ve o şekilde aldım, ayrıca kargo şirketinin çalışanlarıyla biraz sohbet ettim ve adresimde problem olduğunu bu yüzden ürünün nereye gideceğini bilmediklerini söylediler(enteresan)

22 aralık tarihinde yaklaşık 40 dakika bekledikten sonra gitarı teslim aldım. Şunu söylemekte fayda var, eğer kargoya gidip kendiniz alacaksanız ve eviniz yakın değilse mutlaka araçla gidin çünkü her ne kadar gitar ağır olmasa da paket cidden büyük ve taşıması zor, bu kısmı atlamayın.

Siparişi verdikten sonra hediye olarak 3 aylık music2me aboneliği verdiler (bunu kullanmayacağım)
Bir de Guitar Rig 7 LE hediye ettiler, bunu belki önümüzdeki günlerde yüklerim.

Kutunun içerisinden
1 adet pil (manyetik için)
1 adet jak kablosu
2 alyan anahtarı (biri köprü için diğeri sap)
çıktı.

Paketleme mükemmel diyebilirim. Gitarda en küçük bir çizik dahi yok.

Gelelim artılarına ve eksilerine.

Artıları;
Gitar kusursuz bir görünüme sahip, full mat ve sapı les paul ve sg kasalara göre çok daha küçük. (kendimi bildim bileli sg ve les paul çalıyorum bu yüzden küçük saplı bir gitara geçmek benim için avantaj oldu diyebiliriz.)
Paketleme çok iyi, buradan mutlaka bir daha sipariş veririm.
Çoğu insan aktif manyetikli gitarların clean tonlarının kötü olduğunu söylese de ben aşırı sevdim.
Teller tertemiz bir şekilde geldi.
Distortion tonları aşırı iyi.
Drop B'ye kadar hiç ton kaybı yaşamadım sanırım en çok bu yüzden iyi diyebilirim.

Ne yazık ki eksileri de var;
Ciddi bir dip gürültüsü sorunu yaşıyorum, bu sorunun çözüm yöntemleri youtube üzerinde mevcut ancak riske atmak istemiyorum paraya kıyıp luthiere götüreceğim ya da Fretwrap alacağım. Dip gürültüsünü aldığına dair şeyler duydum bu yanlış ise beni bilgilendirin lütfen.
Bendler biraz zor, parmaklarım ciddi anlamda acıyor.
Sap çok kuru, çalarken pütürtü gibi şeyler hissediyorum.
İnce mi telinin 1. perdesinde buzz problemi vardı, hiç ses çıkmıyordu ancak bir kaç ayarla hallettim.
Akort burguları berbat, ilk fırsatta değiştireceğim.

Gitarın fotoğrafını aşağıya bırakıyorum, sorunuz olursa çekinmeyin seve seve cevaplarım.

162898 eklentisini görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun daha öncede konuşmuştuk bendede aynı gitarın farklı bir kasası vardı ilk aldığımda dip gürültü sorunu çok fazlaydı ve gitar hocam volume knobuna dokunduğunda sesin gittiğini söylemişti sorun gitarın topraklanması demişti o zamanda bir mağazaya sap ayarı için verip konuyu sormuştum aynı sorunu söyleyip kabloları değiştirirsek düzelir cevabı gelmişti 600tlde fiyat vermişlerdi (1 yıl olmuştur) bende zaten çok ucuz bir gitar olduğu için o kadar masraf yapmak istemedim, ama tandık mağaza olduğu için birazcık bakıp halletmişti sorunu bence manyetikleri değil iç aksamını gözden geçirin

foruma ilk üye olduğum yıllarda gümrüğe takılmadan indirim market pirinci alır gibi ucuz gitar değil Amerikan Jackson'lar filan konuşulurdu... nereden nereye... Tünel'den Japon RR5, Japon ESP, USA PRS filan alırdım dolaşırken aaa bu varmış diye, şimdi mağazalar Endonezya odunu dolu.... yine var iyi bir şeyler de yani rica minnet... geçenlerde Cangöz'ü yokladım, sitede zorlasan 10 tane eli yüzü düzgün gitar ancak var onlar da korkunç fiyatlara.... Dore sözde PRS satıyor 10 gitar beğensem inan 11. yok mağazada... Zuhal desen tırto Ibanez showroom olmuş... valla thomann filan muhabbeti burası ama inanın Türkiye'de artık mağazalara uğrayasım yok iştah da kalmadı
Ben bahsettiğim Fusion modelini Tünel'i gezdikten sonra aldım zaten. Cangöze'e girmedim, ama vitrinde gördüğüm Skolnick modeli LTD 50 bin TL gözüküyordu sitede; "oldu canım" dedim ve uğramadım bile. 20-30 bin TL bandında satılan şeylerin çoğu odun gerçekten. Sire Stratlar istisna (Tele kasaları hikaye bu arada...), belki bazı Fujigenler, ama onların da üst modelleri uçuyor. Sire S7'lerde zaten bu sınırın ucunu zorluyor fiyat olarak.
Tek istisna şu Ibanez Gio serisinden bir şey vardı; kaliteli demiyorum ama fiyat performans oranı yüksek olabilir. Beni artık ilgilendirmediği için bakmadım.
Zuhal'de baktığım bazı Ibanez hollowbodyler Çin işçiliği diye bağırıyor klavyede. Fiyatlar 30 binlerde. Oldu canım.
Fiyatları uygunken bir tane de Sire Strat alırsam daha artık elektro gitar filan almam Tünel'den. Sıkıntı yaşamayacağıma inansam gözümü karartıp belki hollowbody HB getirtirim ileride.

Selam, kargo dahil 146 euro ise hiçbir problem yaşamazsın ama adres kısmı seni biraz sıkıntıya sokacak çünkü aynı problemi ben de yaşadım, eğer PTT Kargo'ya gitmeyip eve gelmesini bekleseydim neler olurdu tahmin bile edemiyorum, köyde yaşıyormuşum gibi gözüküyordu adres kısmında. Bu sorun çözülse iyi olacak, TC'yi hatırladığım kadarıyla siparişi verirken yazıyorsun ya da bilemiyorum mailleri hiç kontrol etmedim. Tavsiyem sürekli kargoyu takip et ve yaşadığın şehrin dağıtım merkezine geldiği zaman 2-3 gün bekle öyle al çünkü hemen araçtan indirilmiyor, max 3 gün içerisinde iniyor ve gidip alabilirsin bu şekilde, hayırlı olsun şimdiden.
Evet simdi gördüm cevabın için teşekkür ederim , e mail ile ulaştım ve Türk olan temsilci adresimi ve T.C numaramı düzenledi . Şuan hicbir problem yok onaylandı sipariş fakat kargoya verilmedi . Şuanlık onu bekliyorum . Bugun onaylandı sence tahmini kac günde elime ulaşır ? Bir fikrin var mı ? Bi de ek olarak Gümrük Vergisi %18 mi yoksa %20 mi ödedin kapıda mı ödeme yaptın yoksa dağıtım merkezine mi gittin ?

Sap ele çok güzel otursa da çok kuru ve çok zor bend yapılıyor(bendler tellerden de kaynaklı olabilir emin değilim.) onun dışında memnunum, almadan önce "keşke almasaydım" der miyim diye çok korkuyordum ama ufak tefek problemlere rağmen asla pişman olmadım ve çok seviyorum bu gitarı, bir tane daha gitar alacağım bu siteden.

Öncelikle hayırlı olsun daha öncede konuşmuştuk bendede aynı gitarın farklı bir kasası vardı ilk aldığımda dip gürültü sorunu çok fazlaydı ve gitar hocam volume knobuna dokunduğunda sesin gittiğini söylemişti sorun gitarın topraklanması demişti o zamanda bir mağazaya sap ayarı için verip konuyu sormuştum aynı sorunu söyleyip kabloları değiştirirsek düzelir cevabı gelmişti 600tlde fiyat vermişlerdi (1 yıl olmuştur) bende zaten çok ucuz bir gitar olduğu için o kadar masraf yapmak istemedim, ama tandık mağaza olduğu için birazcık bakıp halletmişti sorunu bence manyetikleri değil iç aksamını gözden geçirin
Sizinle konuşmuştuk hatırlıyorum, teşekkür ediyorum. Strat versiyonu vardı bu gitarın yanılmıyorsam sizde, çoğu kişi topraklama ile ilgili olduğunu söylüyor ayrıca şu zamanda 600 liraya komple bakım + sap ayarı vs. + dip gürültüsünü çözebilecek birini bulursam hiç düşünmeden yaptırırım ama 1 yıl olmuştur dediğinize göre şu an 1.500 liradan aşağı fiyat çekeceklerini sanmıyorum.

Evet simdi gördüm cevabın için teşekkür ederim , e mail ile ulaştım ve Türk olan temsilci adresimi ve T.C numaramı düzenledi . Şuan hicbir problem yok onaylandı sipariş fakat kargoya verilmedi . Şuanlık onu bekliyorum . Bugun onaylandı sence tahmini kac günde elime ulaşır ? Bir fikrin var mı ? Bi de ek olarak Gümrük Vergisi %18 mi yoksa %20 mi ödedin kapıda mı ödeme yaptın yoksa dağıtım merkezine mi gittin ?

Rica ederim, eğer yoğunluk vb. gibi ekstra bir durum olmazsa max. 20 gün sonra gitar eline geçer. Vergi konusuna gelirsek o kısımları konunun başında belirtmiştim yine söyleyeyim, %18 vergi, kargoya gidip kendim aldım. Gümrük vergisi muhtemelen tahmin ettiğinden düşük olur(bu konuda net bir bilgi veremem ama bende öyle oldu)

şu başlığa hüzünlü Duman şarkısı yazılır..
Kaan Tangöze sesiyle okuyun

thomann'dan gitar aldım oy oooy
dertlerim dizildi boy boooy
kargo bedelini aman ayrı koooy
yetti vergi masraf artık bi dooooy
Güzel olmuş.
Bir tane de ehonomi bakanımız ünlü aşık Muhammed Şimişek'ten gelsin,

Ehonomi kötü dediniz
Reyizin başının etini yediniz
Tüm dünya bizi kıshanıyor üken
Şükretmediniz e be hayinler

Londra borsa lobilerinde gezünürdüm
Kafam rahat cebim doluydu
Nas varken bile şükretmediniz
Müteahhitler battı mutlu musinuz ulen

Enflasyon, vergi, ehonomi
AVMler de dolu kafeler de
Tabana da yaydın mı vergiyi
Al sana ihracat rekorları Ortadoğu

Yaymaya geldik tabana vergiyi
Sana, buna, ona her vatandaşa
Unutmadık sizleri, hiçbirinizi
Taa Londra'dan geldik kurtarmaya sizi

Aşık söyler, Şimişek çakar
Daha bu iyi günleriniz demisti reyiz
Amma dinlemediniz Gılışdara verdiniz oy
Ne çabuk unuttunuz SeSaKa'yı, Tüneli

Nureddin dedi gözlerimde ışık
Işıktan çıktı parlak bir Şimişek
Çakmaya devam edecek bu şimşek
Kafanıza kafanıza yayacağız tabanınıza...

Kafam kel, gözüm pek
Sakınmam kimseden vergiyi ÖTVyi
VH1ı bitirdi CeHaPe zihniyeti
MTVyi ikiledik köklemeye geldik

Gaz, fren, şanzıman
Halimiz Duman duman
Bulabilirsen tonunu Duman'ın
Ona da buluruz bir-iki vergi

Bazı uyanıklar bulmuş yolunu
Thomann, Harley Benton oy aman
Yedirmezler öyle kolay lokmayı,
Ver ekstra gümrüğü, ardiyeyi ithalatı

Yaya yaya geldik tabana vergiyi
Zengin ettik müteahhidi bilimum İti köpeği
Sözümüz meclisten dışarıdır, iki ayaklı köpeğedir lafımız
Yoksa haşa severüz kediyi, kuşu, dört ayaklı köpeği

Yol da yapdık köprü de
Amma anlamadınız, eşşek hoşaftan ne anlasun
Sabit mi olsun hareketli mi köprü dediniz
Ulen deyyus anlatamaduk hâlâ
Ton barmaktadır, amma size sorsak hâlâ odunda manyetikte

Alacaksanız alın kitarınızı, operlonuzu
Açmayın çok sesini kapatırız vesselam
Açana da buluruz vergisini haracını
Yayarız ta tabanınıza vergimüzü

Durmak yok yola devam dedik
Shredcilerümüzü ezdirmedük asgariye
Pudra şekerine bandık penamızı
Vurduk saza, yetmedüyse vururuz tabanınıza

P.S. yazım yanlışı bulunmamaktadır. Gayet özenle seçilmiştir hepsi

Son düzenleme:
Hocam merhaba, thomanndan pedal almayı düşünüyorum pedalın kendisi kargo hariç 52,10€ kargo masrafı da 30€ olarak çıkıyor gümrükteki prosedürlere takılıyor mu bu tutardaki alışverişim, ilave masraf çıkar mı ?

Merhaba 28.11.23 te siparis vermiştim yaklasik 11 gün oldu DHL de takip ettigimde böyle diyor normal bir durum mu acaba ? Nereden takip ettiniz siz

Dosyalar

• Screenshot_2024-01-08-14-33-00-632_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-01-08-14-33-00-632_com.android.chrome.jpg
    404.4 KB · Gösterim: 42
Geri