3D Printer ve müzik

İlk çıktığından beridir meraklısıyım fakat kısa bir süredir 3d printer sahibiyim ve evde seri üretim yapabilmek çok umut vadedici. İlk başta ucuz bir makineyle başladım fakat daha sonra araştırdım ve paraya kıyarak bambulab aldım. Hem kendi işimde kullanıyorum hem de hobi amaçlı. Forumda kullanan var mı merak ettim? Pedalboard aparatları yapıldığını gördüm. Varsa kullanan arkadaşlar bu başlıkta beyin fırtınası yapabiliriz

İlk çıktığından beridir meraklısıyım fakat kısa bir süredir 3d printer sahibiyim ve evde seri üretim yapabilmek çok umut vadedici. İlk başta ucuz bir makineyle başladım fakat daha sonra araştırdım ve paraya kıyarak bambulab aldım. Hem kendi işimde kullanıyorum hem de hobi amaçlı. Forumda kullanan var mı merak ettim? Pedalboard aparatları yapıldığını gördüm. Varsa kullanan arkadaşlar bu başlıkta beyin fırtınası yapabiliriz

Ben de kullanıyorum. Ender 3 S1 Pro var. Ufak tefek ihtiyaçlarımı yazdırdım. Boss MD200 için açılı yükseltme vs veya Orange Crush 120 için mıknatıslı led aydınlatma vs gibi gibi.

Ben daha çok espresso ekipmanları yazdırdım şu ana kadar. WDT tool ve bir çok gadget.

Çoğu zaman thingiverse ve 3d printables sitesinden faydalansam da, bazen de bulamadığım model olursa kendim modelliyorum.

Örnek var mı hocam tam olarak nedir ürün?

Standart bir humbucker çerçevesi, gitarlarımızda olandan. Solomusicankarada satılanlar 92-93 mm, uzun geliyor gövdedeki deliklere, uymuyor.

Elimdeki seymour duncan çerçevesinden kontrol ettim, kabaca şöyle bir şey;

frame.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Standart bir humbucker çerçevesi, gitarlarımızda olandan. Solomusicankarada satılanlar 92-93 mm, uzun geliyor gövdedeki deliklere, uymuyor.

Elimdeki seymour duncan çerçevesinden kontrol ettim, kabaca şöyle bir şey;

163513 eklentisini görüntüle
Standart bir ölçüyse bu solomusic neye göre 10mm farklı ölçüde satıyor?Ürün çok basit bu arada ne renk lazım genel olarak?

Standart bir ölçüyse bu solomusic neye göre 10mm farklı ölçüde satıyor?Ürün çok basit bu arada ne renk lazım genel olarak?

10 mm değil, 3 mm uzun versiyonu. Bilemiyorum, belki sadece onu tedarik edebiliyorlardır. ☹️

Düz siyah iş görür, özel bir renk ihtiyacı yok şimdilik hocam. 1-2 tane deneme üretimi yapar mısın zahmet olmazsa, özelden bir görüşelim.

Geri