Fender Player Hakkında

Merhaba yakın bir zamanda Fender Player Pau Ferro almayı düşünüyorum, yurt dışından ya da ikinci el alacağım. İkisi de ortalama aynı fiyata denk geliyor. Player hakkında çekincem var, gitarı deneyemeyecek olmam. Gitar seçerken karpuz gibi seçmek gerekiyor ama sıfır olduğu için direkt siparişle geliyor, şansıma kötü bir strat gelecek kaygısı var.
Sizce ne yapmalıyım, yorumlarınızı merak ediyorum.

Merhaba yakın bir zamanda Fender Player Pau Ferro almayı düşünüyorum, yurt dışından ya da ikinci el alacağım. İkisi de ortalama aynı fiyata denk geliyor. Player hakkında çekincem var, gitarı deneyemeyecek olmam. Gitar seçerken karpuz gibi seçmek gerekiyor ama sıfır olduğu için direkt siparişle geliyor, şansıma kötü bir strat gelecek kaygısı var.
Sizce ne yapmalıyım, yorumlarınızı merak ediyorum.

Merhaba, alacağınız gitar ucuz bir gitar değil sanırım. Eğer ikinci el alacaksanız almadan önce çalmak incelemek önemli. Tabi aynı şey sıfırlar içinde geçerli ama ikinci ellerde kullanıldığı için daha önemli. Tavsiyem yakınızdaki illerde ki gitarlara bakmak ilanlarda. İkinci ellerde bir iade şansıda yok çünkü. Player Pau Ferro yoksa düz Playerlara bakının. Ki o gitarlarda nadir şeyler değil çoğu şehirde ikinci el ilanları vardır.Eğer illa ben bu gitarı alacağım diyorsanız tatil için ,iş için, okul için,veyahut bir arkadaşın bir işi için yolunuzun düşerse veya özellikle gitara bakmak için gidebilirsiniz.

Son düzenleme:
İlk elektro gitarım.
O zaman iyi ve ya kötü olduğunu çok anlayacağınızı zannetmiyorum. Zaten iyi ve ya kötü çıktı diye bahsedilen genel olarak gitardaki hissiyattır. Bu da genellikle kişiseldir. Bir de fabrika çıkışı çok iyi ayar yapılmadığı için, Fenderin en alt modeli olduğundan, ilk başta bi sorun varmış gibi gelebilir. Tabi bu hepsi için geçerli değil. Aldıktan sonra bir luthiere götürme şansınız olursa düzgün şekilde ayarlanır. Ben ilk fender aldığımda les paul dan geçiş yapmıştım. Bana çok garip ve zor gelmişti. Bend yapmak vs. Ama şimdi sorsan en iyi gitar fender strat derim. Çok kötü bir gitar diyeceğimiz gitarlar da vardır. Yalnız herhangi bir Fender için çok kötü diyemeyiz. Sadece elimize alıp arka arkaya çaldığımızda bu daha iyiymiş ve ya bu çok iyiymiş diye yorum yapabiliriz. Dediğim gibi bu hissiyat. Bunda gitarın klavyesi, fretleri, ağırlığı vs etkendir genellikle ve bunlarda bir sorun olsa dahi düzeltilebilir değiştirmeye gerek yoktur. Fender player ler genel olarak belirli bir kalitededir. Zamanla manyetik burgu vs değiştirerek yükseltilebilir. Buna değerdir. İlk gitarınız olacakmış ama alırsanız sizi uzunca bir süre götürecektir hatta profesyonel olduğunuzda bile kullanmak isteyebilirsiniz.

Geri