Esp Ltd 87 reissue modelleri ve yeni ltd Eclipse t/CTM modelleri

Merhaba,
Yeni Ltd modelleri çok göz alıcı özellikle 87 kataloğu ve yeni ec1000 full thicknes traditional modelleri harika görünüyor.
Ec 1000 serilerinden favorim;

IMG_20240124_235018.jpg

87 kataloğundan favorim;

IMG_20240124_235216.jpg

Yıllardır beklediğim modellerdi. Bu ikisini kesinlikle koleksiyonuma eklemeliyim.

@DeathDrain mirage deluxe 87 tam senlik 😏
Önceki katalogda da vardı ki 87 custom serisi Mirage (bolt-on)ve M1 Custom (necktru). 2021 ve 2022 yılı. Yani 2024 için çok fazla yenilik göremedim. Manyetik olarak çoğu seriye fishman, Evertune köprü ve de baritone sayısını arttırmışlar.
Ve de fiyat da artmış önceki yıllara göre.
87 M1 serisini tavsiye ederim. Çok kaliteli
IMG_20230901_150955.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Önceki katalogda da vardı ki 87 custom serisi Mirage (bolt-on)ve M1 Custom (necktru). 2021 ve 2022 yılı. Yani 2024 için çok fazla yenilik göremedim. Manyetik olarak çoğu seriye fishman, Evertune köprü ve de baritone sayısını arttırmışlar.
Ve de fiyat da artmış önceki yıllara göre.
87 M1 serisini tavsiye ederim. Çok kaliteli
163887 eklentisini görüntüle
Neck manyetiksiz yapamayanlardanım ben o yüzden m1 customları direk eledim.
Boyalı ve gloss cilalı sapın çalım hissini de pek sevmiyorum, boyalı olursa satin olmalı neckthru da severim, Bolt on da.
Sap bağlantısı takıntım çok yok, eskiden vardı ama tele ve strat sahibi olduktan sonra artık alıştım.
Sizdeki rainbow finish en havalı ve dönemi en iyi anımsatan finish direk 80lere gidiyor kafa 🙂

Eskiden yapıyorlardı, Gibson ile davalık olunca bıraktılar. Edwards olanlarda var sadece Japon iç piyasaya üretilen modellerde.
Gibson aynı modellerini 100 yıldır üretiyor hiç ilerletmeden.Dean'e dava açtılar Framus'a Wolf Hoffmann modeli yüzünden dava açtılar yenildiler.Akort tutmayan 2 kuruşluk gitara sırf markası var diye para veren enayiler sayesinde ayakta duruyor.Onu alacağıma Esp eclipse veya Schecter Solo modellerine bakarım.En azından kalite kontrol kısımları düzgün.

Gibson aynı modellerini 100 yıldır üretiyor hiç ilerletmeden.Dean'e dava açtılar Framus'a Wolf Hoffmann modeli yüzünden dava açtılar yenildiler.Akort tutmayan 2 kuruşluk gitara sırf markası var diye para veren enayiler sayesinde ayakta duruyor.Onu alacağıma Esp eclipse veya Schecter Solo modellerine bakarım.En azından kalite kontrol kısımları düzgün.
Gibson alt modelleri leş harbiden. Çaldığım bütün ec1000ler elime geçen tüm stüdyolardan daha güzeldi. Gibson standartları bile güzel bir şey düşürmek için seçerek almak gerekiyor.

Gibson alt modelleri leş harbiden. Çaldığım bütün ec1000ler elime geçen tüm stüdyolardan daha güzeldi. Gibson standartları bile güzel bir şey düşürmek için seçerek almak gerekiyor.
Alt modelleri de üst modelleri de aynı bana sorarsanız hocam.Seçip aldığınızda da 3 sene sonra sapı elinizde kalabilir öyle bir ihtimal var.Kağıt gibi ince maple ibanez sapını sağa sola çarpa çarpa kullanıyorum.4 defa standdan 2 defa sahnedeyken askı koptu düştü ona rağmen çıt yok.Aynısını Bilmem kaç bin liralık anlı şanlı Gibson Les Paul gitarda yapsan 10 defa tamir ettirmek zorunda kalmıştın.

Bu Mirage 87, ortaokulda aşık olunup yıllar yıllar sonra karşınıza çıkan o ilk platonik aşka benziyor. Floyd Rose, floating tremolo vs. hiç sevmem ama aklımı aldı bu Mirage 87.

Geri