Gitar Decal nereden bulabiliriz.

Merhaba,
Direkt olarak bir yerden satın alabileceğini sanmıyorum. En fazla kendine yapan birini bulup ondan rica edebilirsin sanırım. Kendin yapmak istersen water slide kağıtları satılıyor a4 boyutunda, lazer yazıcıdan ölçüleri ayarlayıp baskı yapabilirsin ama bunu ben de hiç denemedim :)

Merhabalar,

Decal yaptırmak istiyorum. Waterslide decal bastırabileceğimiz bir yer var mıdır?
Selamlar, sahibinden de zaman zaman ilanlar görüyorum ancak bir sorum var. Bunu yapıştırdıktan sonra vernik de uygulanacak mı?
Eğer cevabı evet ise vernik sadece headstock'a mı yoksa bütün sap'ın arka yüzeyi ve headstock'a birlikte mi uygulanacak?

İki tane Fender görünümlü gitar modifiyeledim. Sırf bu vernik işçiliğinden korktuğum için decal'e hiç dokunamadım.

Selamlar, sahibinden de zaman zaman ilanlar görüyorum ancak bir sorum var. Bunu yapıştırdıktan sonra vernik de uygulanacak mı?
Eğer cevabı evet ise vernik sadece headstock'a mı yoksa bütün sap'ın arka yüzeyi ve headstock'a birlikte mi uygulanacak?

İki tane Fender görünümlü gitar modifiyeledim. Sırf bu vernik işçiliğinden korktuğum için decal'e hiç dokunamadım.
Merhaba, ben bir çok kez decal uyguladım. Zamanla el de biraz daha yatkınlaşıyor ilk başlarda bocalanabiliyor bu işlem uygulanırken. Sorunuza cevap olarak öncelikle headstockın ön yüzünün güzelce zımparalanması gerekiyor her tarafı eşit bir şekilde, sonrasında decal uygulandıktan sonra vernik kesinlikle uygulanmalı aksi takdirde decal oldukça göze batacaktır. Vernik sadece headstocka uygulamak yeterli fakat tek bir kez değil bir kaç kez yapılması lazım bunun. Yani vernik atıldıktan sonra tekrar zımpara tekrar vernik sonrasında bir kaç kez daha ince zımparalarla tekrarlanması gerekiyor. Güzel sonuç almak için verniğin kurumasını beklemek gerek dolayısıyla en azından 3-4 günlük bir süreç harcanırsa orijinale yakın görünüm elde edilebilir.

Geri