Ses kartı kabin ile kullanilir mi?

Şuan Blackstar ID Core 10 V3 kullaniyorum, fakat kullanabilecegim tonlar bana yeterli gelmedigi icin Focuscrite Scarlett 2i2 ses kartını aldım. Ses kartı ile kabin kullanabilir miyim?

Kabinden kastın ID Core 10 V3'ün hoparlörü ise, line-in'den giriş yaparak o anfinin hoparlörünü bağlayabilirsin. Ama kafa+kabin biçimdeki anfi setlerinin kabinlerini bağlayamazsın.
Bkz--->

Dosyalar

• download.jpg
    download.jpg
    6 KB · Gösterim: 13
Şimdi tatmin edici ses almak ayrı olay, doğru ses almak ayrı olay. Dinlediğin ve kayıt yaptığın enstrumanların frekanslarını düz-işlenmemiş ve yalın biçimde duymak istiyorsan dinleme monitörü (Stüdyo Monitörü) alman lazım.
Örneğin: Presonus, M-Audio, Mackie gibi

Ama tatmin edici sesten kastın dolgun bass, tiz dengesi ise herhangi bir iyi ses veren hoparlör işini görür. Ama kayıt yaptıktan sonra vay efendim burada bas gitar patlamış, davulun hi-hatı duyulmuyor falan diye hayıflanma :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi tatmin edici ses almak ayrı olay, doğru ses almak ayrı olay. Dinlediğin ve kayıt yaptığın enstrumanların frekanslarını düz-işlenmemiş ve yalın biçimde duymak istiyorsan dinleme monitörü (Stüdyo Monitörü) alman lazım.
Örneğin: Presonus, M-Audio, Mackie gibi

Ama tatmin edici sesten kastın dolgun bass, tiz dengesi ise herhangi bir iyi ses veren hoparlör işini görür. Ama kayıt yaptıktan sonra vay efendim burada bas gitar patlamış, davulun hi-hatı duyulmuyor falan diye hayıflanma :)

2. sorun olmamasi icin studyo monitoru mu almaliyim yani?

Sorunluk bir durum yok, ileri seviyede çalıyorsan (ki öyle gözükmüyor) yada kayıt işlerinde profesyonel amaçla kullanacaksan stüdyo monitörü, keyfine çalıyorsan herhangi iyi bir hoparlör alsan yeter.

Geri