Eski Tayfa şimdi ne yapıyor?

2004/12. Galiba askerdeyken üye olmuşum siteye. Ankaralı bir ekiple buluşup bir prova almıştık, pek bir şey çıkmamıştı. Kadıköy'e döndüm sonrasında. Son on yıldır filan çok daha aktif bir üyeyim.

İlk hesabımı 2004 Aralık'ta açmıştım. 2010larda forumun yeni sahibi 2000 küsür mesajlı 100 küsür konulu hesabımı troll bir bireye yazdığım bir mesajıma 'kızıp' uyarısız sildiğinden beri sadece alım-satım ve goygoy için kullanıyorum. bile. Bu site üzerinden gruplar kurdum, bir dünya arkadaş edindim, yüzlerce alet edevat aldım ve sattım ama en önemlisi çok şey öğrendim. Şimdi yurt dışında ev gitaristi olarak kariyerime devam ediyorum.

Burası dışında mygitar, gitarpedal vs. de aktif olarak kullanıyordum. Mygitar da benzer şekilde admin müzdaribi oldu, gitarpedal en son kapanmıştı şimdi ne oldu bilmiyorum

İlk hesabımı 2004 Aralık'ta açmıştım. 2010larda forumun yeni sahibi 2000 küsür mesajlı 100 küsür konulu hesabımı troll bir bireye yazdığım bir mesajıma 'kızıp' uyarısız sildiğinden beri sadece alım-satım ve goygoy için kullanıyorum. bile. Bu site üzerinden gruplar kurdum, bir dünya arkadaş edindim, yüzlerce alet edevat aldım ve sattım ama en önemlisi çok şey öğrendim. Şimdi yurt dışında ev gitaristi olarak kariyerime devam ediyorum.

Burası dışında mygitar, gitarpedal vs. de aktif olarak kullanıyordum. Mygitar da benzer şekilde admin müzdaribi oldu, gitarpedal en son kapanmıştı şimdi ne oldu bilmiyorum
Evet, o el değiştirme sonrasında forum yavaş yavaş pek çok üyeyi kaybetti. İlk dönemdeki forumun moderasyonunu hatırlıyorum da, gerçekten forum gibiydi. Şu anki trollerin sitede bu şekilde cirit atması mümkün değildi.
Ama herhalde forum kültürü de o sıralarda bitti zaten ve sosyal medya yükselişe geçti. Değişim kaçınılmazmış sanki.
Bazen uzatmaları oynadığını da düşünüyorum aslında forumun.

2005/11 girişliyim. Eskiden forumlar daha ön plandaydı, facebook instagram falan yokken daha çok forumlardan iletişim kuruyorduk. Bilgili arkadaşlar ellerinden geldiğince yardımcı oluyorlardı. Şu an hiç memnun değilim, bir kaç kişi dışında içi dolu birşey yazan olmuyor. Keşke geri dönse eskiler, yine paylaşımlar artsa. Burası olmasa da başka forumlar açılsa, bol bol yazıp okusak. Modası mı geçti nedir bu forum işinin, artık oturup emek veren çok az.

40 dakikada yazarak anlatacağım şeyi 10 dakikada, 3 dakikalık bir video ile de anlatabilirim ... anlatan var... doğal olarak ilgi oraya kayıyor
ben bile hobiler için araştırma yapacaksam ilk önce YouTube bakıyorum sonra yazılı kaynaklar

Bu forum 2010' dan sonra Rock müziğin Türkiye' de bitmesi ile beraber bence bitti. Ben de 2005 girişliyim ama devam etmeye çalışıyorum. Hala öğrendiğim çok şey var. İnsanlar artık okumayı sevmiyor, yazmayı da. O yüzden Youtube her şeyi bitirdi.

genelde sadece ilanlara bakmak için giriyorum, evde ara sıra backtrack açıp biraz doğaçlayıp kapatıyorum, bazen aylarca elime gitar almıyorum, eskiden ekipman parça vs. alıp satarak kendime heyecan arıyordum, ekonomi boka sarınca o da bitti

27 Haziran 2005'miş girişim. Çok şey değişti gerçekten. Youtube, ben dahil bir çok insan için ilk kaynak olmaya başladı, sonuçta artık sadece okuyarak değil görerek duyarak bir fikir sahibi olmaya başladık, ha gerçi onu bile yapmayanları görüyoruz 🤣 Elimden geldiğince bildiğim/bildiğimi düşündüğüm konularda yazmaya/çizmeye çalışıyorum.

2005 ilk giriş, 5 sene toz dumandı ortalık. Önce akustikçiler sonra Rap map işleri kimse kalmayınca çıktık gittik. Şimdi Ankara da yaşıt kafa müzisyen arayışı için dolanıp iş harici öylesine okuyorum gün içinde

2004 ten beri buralardayım, çok şey öğrendim forumdan gerçekten de, muhabbet de hep iyiydi bence bazen tatlı tatlı atıştığımız da olmuştur tabi :) İstanbul tayfa Kadıköy'de buluşurduk keşke tekrar bir toplaşma olsa çok sevdiğim dostlar edindim bu buluşmalar sayesinde...

Yanılmıyorsam 2008-2010 tarihleri olması lazım ilk takıldığım dönemler. Çok eğlenceliydi burası. Hala mevcut olan yan çar forum egoistlerinin ana karakterlerine had bildirmemden(oturtmaktan) ötürü sanırım 2 hesabım patlamistir..
Zaten bu tipler küstürdü insanları forum kültürüne.. Milletin eğlence ortamını zehir ettiler sanki hiç gündelik derdimiz yok gibi...

Geri