Nux MG400 veya Boss GT1 mi yoksa başka bir prosesör mü?

Selamlar arkadaşlar,

Jackson JDR-94 gitarım var ve prosesör almaya karar verdim, orta karar gitar çalıyorum. Bir süredir M audio ses kartı ile idare ettim ama her seferinde pc ye bağla, program aç falan zorluyor. Elimde 10w ibanez marka dandik bir amfi var ayrıca JBL tarzı kulaklık girişi olan bir BT hoparlör de var sesi de fena değil.

Bir tanıdıkta Nux Mg-400 var ve memnun fakat ben tam olarak emin olamıyorum. Yorumlarda da Wah özelliğinin olmadığı ve ektra pedal takılamadığı yazıyor. Gerçekten gerekli mi bilmiyorum.

Bir başka arkadaşım Boss GT1 al, daha iyi diyor. Çok kararsız kaldım. 7bin gibi bir bütçeye sahibim daha da çıkmam zor.

Sizin tavsiyeniz ne olur? Evde kendi kendime takılacağım, profesyonel olarak bir yerlerde çıkmayı düşünmüyorum, kaldı ki öyle bir şey olursa o zaman paraya kıyarım daha iyi bir şey alırım. Günde 1,2 saat ancak çalmak için vakit bulabilirim. Tarz,ton olarak megadeth, dream theather, iron maiden vs severim bu tonları daha çok kullanacağımı tahmin ediyorum.

Syg.

Prosesörden önce hoparlör işini halletmen gerekiyor. Bahsettiğin hoparlörü kemper profiler ile kullansan bile fark etmeyecektir. Bütçen kısıtlı ise öncelikle iyi bir f/p ürünü referans monitör almanı tavsiye ederim. Forumda bununla ilgili başlıklar mevcut.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Prosesörden önce hoparlör işini halletmen gerekiyor. Bahsettiğin hoparlörü kemper profiler ile kullansan bile fark etmeyecektir. Bütçen kısıtlı ise öncelikle iyi bir f/p ürünü referans monitör almanı tavsiye ederim. Forumda bununla ilgili başlıklar mevcut.
hocam teşekkürler cevabın için, diyelim ki kulaklık ile çalacağım ve güzel bir kulaklığım var. Bu durumda sen benim yerimde olsan yukarıdakilerden hangisini alırdın.

Ben de sizinle aynı durumdayım hocam. Nux mg 30 u çok övüyorlar fakat türkiyede stoklarda yok. Umarım kendinize uygun olan prosesörü atabilirsin. Başka fikirleriniz olursa dinlemek

Ben de sizinle aynı durumdayım hocam. Nux mg 30 u çok övüyorlar fakat türkiyede stoklarda yok. Umarım kendinize uygun olan prosesörü atabilirsin. Başka fikirleriniz olursa dinlemek
Evet nux mg 30 fiyat performans olarak oldukça iyi fakat o bütçeye çıkamıyorum. Nux mg400 ü o yüzden soruyorum. Ya da Daha ucuz valeton GP-100 gibi bir şey alacağım en kötü ihtimalle.

JBL bt şeyler müzik dinlemek için ... gitara pek uymaz ama sen bilirsin ... buna cevaben kulaklıkla çalacam demişsin, uzun süreler kulaklık ile çalmayı sağlık sebebiyle kesinlikle tavsiye etmem ama hadi onu da kenara koyduk....
bu durumda neden prosesöre yatırım yapasın. Derdin zaten bilgisayar açmayayım portatif ve pratik olayım ise mesela iRig hd2 gibi bir şey al, ipad ve/veya telefon için hem bedava hem makul ücretli onlarca program var, tak kulaklığı çal. Kısa süre sonra zaten memnun kalmayıp satmak / yükseltmek isteyeceğin prosesörlere de para vermemiş olursun.
Ya da yine prosesör gibi çalışan yeni nesil küçük modelleme amfilerine bak bütçene uyuyorsa... ID:Core v3, Yamaha THR, Katana AIR hatta Katana mk2, Spider V vs vs

hocam teşekkürler cevabın için, diyelim ki kulaklık ile çalacağım ve güzel bir kulaklığım var. Bu durumda sen benim yerimde olsan yukarıdakilerden hangisini alırdın.
Ben headrush kullanıyorum, bu prosesörlerle ilgili bilgi sahibi değilim. Diğer arkadaşlar bu konuyla ilgili yardımcı olacaktır.
Ayrıca da kulaklığının iyi olması bu prosesörlerden iyi ses alacağını garanti etmez. Bu ürünlerin kulaklık çıkışı kalitesine dikkat etmek lazım.

JBL bt şeyler müzik dinlemek için ... gitara pek uymaz ama sen bilirsin ... buna cevaben kulaklıkla çalacam demişsin, uzun süreler kulaklık ile çalmayı sağlık sebebiyle kesinlikle tavsiye etmem ama hadi onu da kenara koyduk....
bu durumda neden prosesöre yatırım yapasın. Derdin zaten bilgisayar açmayayım portatif ve pratik olayım ise mesela iRig hd2 gibi bir şey al, ipad ve/veya telefon için hem bedava hem makul ücretli onlarca program var, tak kulaklığı çal. Kısa süre sonra zaten memnun kalmayıp satmak / yükseltmek isteyeceğin prosesörlere de para vermemiş olursun.
Ya da yine prosesör gibi çalışan yeni nesil küçük modelleme amfilerine bak bütçene uyuyorsa... ID:Core v3, Yamaha THR, Katana AIR hatta Katana mk2, Spider V vs vs
IRIG HD2 nin avantaj ve dezavantajlarını inceleyeceğim. teşekkürler

Geri