Amfi mi ses kartı mı ?

Arkadaşlar selamlar
Elimde m audio 192/4 var eski bir kolonla beraber kullanıyorum bilgisiyar donanımımda gayet iyi fakat amfiye geçmeyi düşünüyorum ama ses kartının sunduğu şeyleri seviyorum elimde 10-15k bütçe var referans monitörüyle mi devam etmeliyim yoksa amfiye mi geçiş yapmalıyım.
Blues rock bazen metal çalmayı seviyorum
Kayıt yapmayı şu an düşünmüyorum çünkü acemiyim
Amacım güzel bir ses tonu elde etmek ve evim apartman fakat ses konusunda fazla sorun yaşamıyorum
Amfi ve referans monitörü önerisi almak istiyorum.

İhtiyaçların ve isteklerine göre değişebilecek bir şey bu yani bunun kararını sen vermelisin. Ben şu an amfi kullanıyorum ama kayıt alıp düzenleyebilmek için satıp ses kartına geçmeyi düşünüyorum. Ayrıca kayıt yapmak acemi olsan bile önemli bir şey hatalarını daha iyi duyar doğaçlama çaldığın soloları düzenleyebilirsin kayıt yapmak sadece profesyonellere özel bir durum değil.

Tek başına amfi tatmin etmeyecektir.
Processor daha faydalı olur. Tek seferde yüzlerce efekt pedalı, amfi, kabin hepsi bir arada. Ayrıca processor ile ses kartına bağlanıp kaliteli kayıtlar da alabilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İhtiyaçların ve isteklerine göre değişebilecek bir şey bu yani bunun kararını sen vermelisin. Ben şu an amfi kullanıyorum ama kayıt alıp düzenleyebilmek için satıp ses kartına geçmeyi düşünüyorum. Ayrıca kayıt yapmak acemi olsan bile önemli bir şey hatalarını daha iyi duyar doğaçlama çaldığın soloları düzenleyebilirsin kayıt yapmak sadece profesyonellere özel bir durum değil.
Elimdeki ses kartı yeterlimidir ve kabin ne alabilirim 10 bin bandında

Amfi olarak Boss Katana tarzı birşey anca. Çünkü efektlere ihtiyacınız olacak. Processoru de referans monitörüne bağlayarak iyi kalite ses alabilirsiniz.
Kabin tek başına ise yaramaz, onu besleyecek bir kafa amfi lazım (mini bile olsa)

Geri