Crackli Neural DSP Pluginlerini Mac’de Kullanmak

• Konu Sahibi Konu Sahibi
geçmişte neural’ın patlatılmasıyla ilgili yazılar gördüm burada bu forumda, o yüzden sorabilirim diye düşünmüştüm. yine de sağolun hassasiyetiniz için.

geçmişte neural’ın patlatılmasıyla ilgili yazılar gördüm burada bu forumda, o yüzden sorabilirim diye düşünmüştüm. yine de sağolun hassasiyetiniz için.
Neural, bias, helix, omnishaper... Daha tonla buna benzer yazılım 1 2 sene önce falan bir anda patlatıldı. R2R. Siber çete, oluşum gibi birşeyler. Kolay erişilebilir, basit ve hızlı keylogger oluşturuyorlar. Ve bunu göz önünde yapmıyorlar. Reddit ve çokta dip olmayan "deep web" haricinde pek fazla yerde adları geçmiyor. Neural Dsp için konuşursak Archetype Tim Henson ve sonrasını kırmadılar. Çoğu kişi Neural Dsp den fidye aldılar diyor. Hatta Reddit'te bunun yüzünden baya taşa tutmuşlardı crack kullananlar. Kimide artık ses yazılımlarıyla uğraşmıyorlar diyor.

İnsanlar boşuna mı kod işleri ile uğraşıyorlar ? Siz bu kadar rahat insanların emeklerinin üzerine mi konacaksınız ? Haram olma boyutunu geçtim kalbiniz el verecek mi bu insanların emeklerini çalmaya ? bu yapmaya çalıştığınız emek hırsızlığı.

Fakirlik, hırsızlığı ne zamandan beri akla uygunlaştırıyor ve legalize edebiliyor. Herkes her şeyin en iyisini hak etmiyor. Coğrafya kaderse de kader olarak kalacak. Hırsızlığa hayır. Beleş pluginler var şu taraftan buyrun.

Nedense üstüme alındım 😂

Her canlı her şeyin en iyisini hak eder fakat insanlıktan her geçen gün ümidimi daha da kesiyorum...

İyi ki crack ler var da imkanı olmayıp yeteneği olan insanlar da bazı şeylerden faydalanabiliyor

Dosyalar

• IMG_20240304_165922.jpg
    IMG_20240304_165922.jpg
    2.5 MB · Gösterim: 67
Nedense üstüme alındım 😂

Her canlı her şeyin en iyisini hak eder fakat insanlıktan her geçen gün ümidimi daha da kesiyorum...

İyi ki crack ler var da imkanı olmayıp yeteneği olan insanlar da bazı şeylerden faydalanabiliyor

O crack programların her biri onları üretmek için uğraşan insanların emeklerini çalıyor. İmkanı olmayıp yeteneği olan insanlar ise pek ala ücretsiz programları kullanabilir. Üst tarafdaki @SCH hocamın sözü çok doğru fakirlik hırsızlığa bahane değil. Parası olmayan insanlar ücretsiz pluginleri kullanabilir bu da yeteneklerini gram azaltmaz ancak crack program kullanarak hırsızlık yapmak sanatçılık nazarında büyük bir problemdir. Bir ses kartını çalmak ile bir plugini crack kullanmak arasında çok da fark yok. Ha ben de eskiden crack program kullanıyordum ama sonrasında çok pişman oldum gidip eskiden kullandığım bütün programları lisanslı olarak satın aldım.

O crack programların her biri onları üretmek için uğraşan insanların emeklerini çalıyor. İmkanı olmayıp yeteneği olan insanlar ise pek ala ücretsiz programları kullanabilir. Üst tarafdaki @SCH hocamın sözü çok doğru fakirlik hırsızlığa bahane değil. Parası olmayan insanlar ücretsiz pluginleri kullanabilir bu da yeteneklerini gram azaltmaz ancak crack program kullanarak hırsızlık yapmak sanatçılık nazarında büyük bir problemdir. Bir ses kartını çalmak ile bir plugini crack kullanmak arasında çok da fark yok. Ha ben de eskiden crack program kullanıyordum ama sonrasında çok pişman oldum gidip eskiden kullandığım bütün programları lisanslı olarak satın aldım.
Emekse eğer mühim olan o yazılımları kıran kişilere de helal olsun diyorum buradan onların da azımsanmayacak emekleri var gece gündüz çalışıp o kodlar kırılıyor şüpheniz olmasın.

Ücretsiz uygulamalar da pek tabii var fakat aynı kalitede değiller emin olun.

Şu crack hırsızlıktır duyarini da kasmayın artık yahu 2024 yılındayız guncelleyin kendinizi artık 🙂

Bir ses kartını çalmak içinde apayrı suçları da barındırır sapla samanı birbirine karıştırmamak gerek.

Ne mutlu size bütçeniz el verdiğinde satın almışsınız uygulamaları

Emekse eğer mühim olan o yazılımları kıran kişilere de helal olsun diyorum buradan onların da azımsanmayacak emekleri var gece gündüz çalışıp o kodlar kırılıyor şüpheniz olmasın.

Evet, onların ki de emek ama burada amaç önemli .

Ücretsiz uygulamalar da pek tabii var fakat aynı kalitede değiller emin olun.

Aynı kalitede olmadıklarını biliyorum zaten ama yeteneğinizi de eksiltmezler.

Şu crack hırsızlıktır duyarini da kasmayın artık yahu 2024 yılındayız guncelleyin kendinizi artık 🙂

Bunun yılla ne alakası var ?

Bir ses kartını çalmak içinde apayrı suçları da barındırır sapla samanı birbirine karıştırmamak gerek.

İkisi de hırsızlık vicdani açıdan fark etmiyor ancak birine ulaşmak diğerinden daha kolay ve yaygın ayrıca mahkeme konusuna girerseniz o konu ayrı.

Ne mutlu size bütçeniz el verdiğinde satın almışsınız uygulamaları

Teşekkür ederim umarım herkes bir gün yapabilir.

Bu mevzu yüzünden bir sürü gereksiz tartışma yaşadım, yani yazmak istemiyorum ama yine de konunun gelişi kayıtsız kalmamı imkansız hale getirdi.

Bir kere ücretlendirmeler inanılmaz dengesiz, tuttuğuna ya da oluşturduğu markasına göre dengesiz bir fiyat politikasının olduğunu düşünüyorum (sırf yazılım için de değil, online fiyatlanan her şey için bu böyle). Yani büyük yazılım şirketleri, büyük balıklar yine çok kazanır, diğerlerini yer ya da piyasadan siler, bunlar hırsızlık olmaz. Son kullanıcının yaptığı sorgulanır.

Yani elbette eninde sonunda korsan yazılım iyidir diyemeyiz, lafı buraya getirmiyorum.

Ama sorun hep müziği sadece bir sektör olarak görmekten ileri geliyor. Aynı zamanda salt bir kendini ifade biçimi, eğer bu ifade biçimi için araçlarınızı pahalı araçlara bağlarsanız bu da sesinizi kısmak anlamına gelir.

Çok basit bir çözümü var aslında, bir şekilde kurulum yapılan bilgisayarların mac adreslerine ya da artık en sağlam metot neyse ona bir yazılımı endeksleyip daha sonra belli başlı dağıtım şirketleri ile kimlik bilginizi bağlayacaklar ve bu ücretli yazılımlardan para kazandığınız zaman (eğer baştan satın almamışsanız) komisyonunu kesecekler, bitti gitti.

Yani müzikle para kazanan birinin, kullandığı araçlara para ödemesi gerekir. Kazanmayan biri için bu aşırı saçma. Eski çağlarda olsa bir bayıra çıktık türkü çığırdık diye ortamdaki ambiyansın parasını almak gibi olurdu, neyse abartmadan susayım :D

Düzeltme: çığırdık :D

Son düzenleme:
Geri