Thomas Blug dan Bluguitar Amp X

Namm 2024 de halen tasarım aşamasındaki kariyerinin finali olarak nitelendirdiği amplisini anlatıyor.

Bana çok enteresan geldi doğrusu. Dijital modelleme amplilerindeki gibi her tür ampliyi analog tadında ve analog olarak verebileceğini iddia ediyor.

Neural Analog Amp ismindeki tasarımı ile analog amplifikatör ayarı için "sanal havya" dediği analog devre parametrelerini bileşen düzeyinde düzenlemekten ve kaydetmekten bahsediyor.

Şu videodan göz atılabilir.

Ayrıca sitesi de şurada

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba, ben de paylaşmıştım bunu. Yanlış anlamadıysam direk power amp katı da var yani direk kabine girilebiliyor. Yalnız fiyatını 2000 dolar yapacam diyor :)
Doğru anlamışsınız. Zaten sitedeki spec lerde 100 watt power amp şeklinde belirtmiş.

Dediklerini yerine getirirse 2K iyi bir rakam gibi geldi bana. Tabi TR ye gelirse o rakam ne olur onu sırasıyla allah, ticaret bakanlığı ve distribütör bilir 😁

Doğru anlamışsınız. Zaten sitedeki spec lerde 100 watt power amp şeklinde belirtmiş.

Dediklerini yerine getirirse 2K iyi bir rakam gibi geldi bana. Tabi TR ye gelirse o rakam ne olur onu sırasıyla allah, ticaret bakanlığı ve distribütör bilir 😁
Kendini fazla ciddiye alıyor bu arkadaş:) Bu boyut ve fiyat aralığında olup da üzerindeki efektler bu kadar sıradan olursa Fractal - Quad Cortex vs ile kapışamaz. Sırf analog sinyal yolu var diye kimse bu rekabet ortamında o parayı bayılmaz kolay kolay. Bugün artık 2 amfili sinyal yolunun standart olduğu, üst üste bir kaç farklı delay ve reverb efektini kullanabildiğimiz şeyler standart hale gelmiş durumda. Adam daha amfi emülasyonunda takılıp kalmış.
Aynı hatayı halen Tech21'de yapıyor. Israrla IR kullanmadılar.
Kafası çalışan Friedman gibi adamlar ise çoktan pedal formatında ürünlere de geçip IR teknolojisini ürüne entegre etmeye başladı bile.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kendini fazla ciddiye alıyor bu arkadaş:) Bu boyut ve fiyat aralığında olup da üzerindeki efektler bu kadar sıradan olursa Fractal - Quad Cortex vs ile kapışamaz. Sırf analog sinyal yolu var diye kimse bu rekabet ortamında o parayı bayılmaz kolay kolay. Bugün artık 2 amfili sinyal yolunun standart olduğu, üst üste bir kaç farklı delay ve reverb efektini kullanabildiğimiz şeyler standart hale gelmiş durumda. Adam daha amfi emülasyonunda takılıp kalmış.
Aynı hatayı halen Tech21'de yapıyor. Israrla IR kullanmadılar.
Kafası çalışan Friedman gibi adamlar ise çoktan pedal formatında ürünlere de geçip IR teknolojisini ürüne entegre etmeye başladı bile.
Benim ilgimi çeken daha çok düşük seslerde de o lambalılardaki hissiyatı aldığı ile ilgili açıklaması. Prosesör ler ne kadar gelişse de hala bir analog lambalı tonu hissiyatı meselesi var sanırım.

Şu anda sadece vaat tabi. Sürsün bakalım piyasaya 😁

Benim ilgimi çeken daha çok düşük seslerde de o lambalılardaki hissiyatı aldığı ile ilgili açıklaması. Prosesör ler ne kadar gelişse de hala bir analog lambalı tonu hissiyatı meselesi var sanırım.

Şu anda sadece vaat tabi. Sürsün bakalım piyasaya 😁
Tuşeye hassasiyet-volüm potu ile tonun temizlenmesi meselesi aslında. Ama bu zaten mümkün artık dijitalle de, yepyeni bir şey filan değil o.
Hatta Mooer Preamp Live gibi görece ucuz bir çözüm ile de mümkün idi. Preamfi sonrasına (post boost) temiz bir boost eklediğimde canavar gibi headroom oluyordu.

Geri