Elektro gitar uzerindeki cizikler nasil giderilir?

Merhaba arkadaslar, Fender Amerikan bir strat alacagim ama arkasinda kemerden kaynaklanmis cizikler var. Bu cizikler giderilir mi? giderilirse nasil giderileir? Bilen arkadaslar yardimci olabilirse sevinirim. Selamlar

Dosyalar

• WhatsApp Image 2024-02-14 at 10.42.42 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-14 at 10.42.42 PM.jpeg
    77.4 KB · Gösterim: 70
Boya da aşınmış ve çatlamış. Tumuyle geçmesi imkansız, boyatmak gerek. Zımpara ve cila ancak çevresindeki daha yüzeysel cila ciziklerinin azalmasını sağlar, ancak cila da epey ince oldugundan hassas davranmak gerek ve genelde belirgin bir iyileşme saglamayacaktir. Bence kafaya takmaya gerek yok, çalın gitarinizi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Boya da aşınmış ve çatlamış. Tumuyle geçmesi imkansız, boyatmak gerek. Zımpara ve cila ancak çevresindeki daha yüzeysel cila ciziklerinin azalmasını sağlar, ancak cila da epey ince oldugundan hassas davranmak gerek ve genelde belirgin bir iyileşme saglamayacaktir. Bence kafaya takmaya gerek yok, çalın gitarinizi.
Merhaba, cevabiniz icin tesekkur ederim. Dedigim gibi daha almadim alacagim. Sesi ve calimi gayet guzel. Uzerinde EMG d20 david gilmour pickup lar var. Tek suphem ileride satmaya kalkarsam sorun yasarmiyim diye dusunuyorum. Alternatif olarak MIJ de var yakin fiyatlara ve sifir ayarinda. Kararsiz kaldim

Merhaba, cevabiniz icin tesekkur ederim. Dedigim gibi daha almadim alacagim. Sesi ve calimi gayet guzel. Uzerinde EMG d20 david gilmour pickup lar var. Tek suphem ileride satmaya kalkarsam sorun yasarmiyim diye dusunuyorum. Alternatif olarak MIJ de var yakin fiyatlara ve sifir ayarinda. Kararsiz kaldim
Japon Fender stratlar çoğunlukla (belki de hepsi, tam bilmiyorum) basswood gövdeye sahip. Ben benzer fiyatlardaysa USA almanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Ikinci el piyasasi kötü durumda olduğundan bu tip kozmetik kusurlar elbetteki daha düşük fiyat tekliflerine neden olacaktır ancak siz de benzer şekilde dusuk fiyata alırsanız hiç problem olmaz. İronik şekilde Fender USA stratlarin fabrika çıkışı böyle relic hale getirilmiş gitarlari da var biliyorsunuz 😄.

Geri