Jackson gitar önerisi

Orta seviye bir jackson gitar arıyorum hem performans hem fiyat olarak, 2 Humbucker ve 6 tel olması tercihim, metal tonu istiyorum distortionu iyi olsun yeter clean önemli değil. Bütçem maksimum 20.000TL'dir. Birde Jackson çok sevdiğim bir markadır fakat son yıllarda bu sitede Jackson hakkında yayılmış kötü bir nam var, özellikle JS serisine millet nefret kusuyor haklılarmı sizce Jackson kullanan ve tecrübesi olan arkadaşlar yanıt verirse müteşekkir olurum, ve son olarak hayatları forumda her konu açana, konu açma demekle geçen elemanlar lütfen bu konuyada yorum yapmasın çünkü bu elemanlar jacksona kötü diyen elemanlarla aynı kişiler.

20K'ya orta seviye Jackson yok. Js serisi gitarlar görüntüde Jackson, üzerinde humbucker olan herhangi bir başlangıç seviye strattan (sx-kozmos-jay turser- aria vs vs) tonal ve çalım rahatlığı olarak farkı yoktur. X Serisi bile o kadar iyi gitarlar değiller. Pro serisi de Türkiye'de çılgın pahalı (orta seviye Jackson'lar burdan başlar, daha kaliteli ve dayanıklı donanım, Jackson'ı Jackson yapan klavye radiusu, quartersawn saplar falan...) Japon, Amerikan, Custom Shop giderler. O fiyat aralığında illa "metal" gitarı almak istiyorsan Ltd 200 serisi üstü ve Schecter bakabilirsin.

Jackson uzmanı arkadaşlar var, belki onlar da cevap verirler...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
20K'ya orta seviye Jackson yok. Js serisi gitarlar görüntüde Jackson, üzerinde humbucker olan herhangi bir başlangıç seviye strattan (sx-kozmos-jay turser- aria vs vs) tonal ve çalım rahatlığı olarak farkı yoktur. X Serisi bile o kadar iyi gitarlar değiller. Pro serisi de Türkiye'de çılgın pahalı (orta seviye Jackson'lar burdan başlar, daha kaliteli ve dayanıklı donanım, Jackson'ı Jackson yapan klavye radiusu, quartersawn saplar falan...) Japon, Amerikan, Custom Shop giderler. O fiyat aralığında illa "metal" gitarı almak istiyorsan Ltd 200 serisi üstü ve Schecter bakabilirsin.

Aklımda şuan Schechter ve ESP LTD markaları var dediğiniz gibi onlar en mantıklısı. Birde JS serisi başlangıç seviyesi gibi gitarlar demişdiniz ona rağmen bişey soracam ben explorer kasa gitarlar seviyorum Jackson kelly ilgimi çekiyor o da sonuçta JS serisinden ama modeli JS32. O da başlangıç seviyesi gibi midir?

Kesinlikle. O paralara satılan jacksonların sapları süpürgeden hallice . yani o paralara jackson alınmaz. Ltd ve schecter ler o paralara daha kaliteli.

"Aklımda şuan Schechter ve ESP LTD markaları var dediğiniz gibi onlar en mantıklısı. Birde JS serisi başlangıç seviyesi gibi gitarlar demişdiniz ona rağmen bişey soracam ben explorer kasa gitarlar seviyorum Jackson kelly ilgimi çekiyor o da sonuçta JS serisinden ama modeli JS32. O da başlangıç seviyesi gibi midir?"

Evet, sadece kasanın kesim şekli farklı, hatta bu tip antik-kuntik kesimli kasalar daha risklidir, gitardaki denge noktasının çok iyi ayarlanmış olması gerek yoksa gitar kafa kısmından aşağı çekebilir, rahatsız bir biçimde durabilir, askıyla denemek lazım.

Geri