Yeni tel takmak

Elektro gitarımın ince mi teli 15. perdeden yani klavyenin ortasından koptu. Bu daha önce hiç olmamıştı. Yeni tel takacağım ama fretlerin biraz aşındığını düşünüyorum çalarken 12-15. perdeler arası bendler beni rahatsız ediyordu sanki biraz tırtıklı bir yüzeye telleri sürtüyor gibiydim. Gitarım da zaten pek kaliteli bir gitar değil. Demem o ki bunları çok kafama takmadan yeni telleri takıp geçeyim mi yoksa perdeler de çözmem gereken bir sorun olabilir mi?

Elektro gitarımın ince mi teli 15. perdeden yani klavyenin ortasından koptu. Bu daha önce hiç olmamıştı. Yeni tel takacağım ama fretlerin biraz aşındığını düşünüyorum çalarken 12-15. perdeler arası bendler beni rahatsız ediyordu sanki biraz tırtıklı bir yüzeye telleri sürtüyor gibiydim. Gitarım da zaten pek kaliteli bir gitar değil. Demem o ki bunları çok kafama takmadan yeni telleri takıp geçeyim mi yoksa perdeler de çözmem gereken bir sorun olabilir mi?
fotoğraf atman mümkün mü? gerekli bir durum varsa öneride bulunurum..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
fotoğraf atman mümkün mü? gerekli bir durum varsa öneride bulunurum..
yarına provam olduğu için bekleyemedim taktım telleri zaten fotoğraftan da pek birşey belli olacağını sanmıyorum ama atayım teller bu attığım yerden koptu 14. perde civarından

Dosyalar

• IMG_20240303_215218.jpg
    IMG_20240303_215218.jpg
    548.4 KB · Gösterim: 24
Geri