Amfisiz elektro gitar

elektro gitarda biraz daha gelişmek dediğin şey zaten amfi ile olur... çıplak tel çalarak tekniklerin yarısını ziyan edersin

baban amfi diye herhalde konserlerde sahnedeki dev kabinleri canlandırıyor gözünde... yok öyle bir dünya ... komşuları rahatsız etmemek son derece mümkün; ... buyur

Tapping ve pinch harmonic gibi bir sürü tekniği amfi olmadan yapamayacaksınız yani amfi omadan elektro gitar çalmanın çok da bir anlamı yok. Elektro gitar amfi ile çalınmak için üretilmiş bir enstrumandır. Amfi alın amfi almak komşuları rahatsız etmek değil ben bazen geceleri evdeki kimseyi rahatsız etmeden çalıyorum hem bazı küçük amfilerde sesi çok kısarsanız gitarın akustik (amfisiz) sesi kadar bir ses elde edersiniz ayrıca çoğu küçük amfide sesi açınca ses çirkinleşiyor daha kötü bir hale geliyor o yüzden belki canınız sesi açmak bile istemez.

Babanızın da gözünü korkutmayacak, küçük desktop amfileri bakabilirsiniz. (Yamaha thr, nux mighty / space, mooer sd30i, cok küçük olmakla beraber hiç yoktan iyidir diyerek mooer 05i vs.)

THR ürün skalası geniş... imkan olsa ve THRii alsan daha iyi ama düz THR modelleri de oldukça iyi... özellikle artık sıfırı bulmak zor ama THR-X olan model efsane cihazdır.
NUX mighty space bakabilirsin... ya da Roland Microcube... hatta Katana Mini...
velhasıl bütçe senin ve babanın bileceği iş ama "evde amfi olur mu" gibi yanlış bilgi ile yola çıkmayın, önemli olan o

Bir yıldır amfisiz elektro gitar çalıyorum ve sorun olur mu?(konuyu açmamdaki maksat amfi almak için babamı ikna edemiyorum bana amfi almamak konusunda kararlı 9 aydır ısrar ediyorum fakat nafile hem komşuları rahatsız ederim korkusuyla hem biraz daha gelişmemi istiyor ikna edici mesajlar yazarsanız sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.)
Ola ki aldıramadınız, aman gitarı bırakmayın. Amfisiz yapacağınız öğreneceğiniz birçok teknik ve teori var. Mesela teori öğrenmeye başlayıp akor-gam vs. konularında ilerleyebilirsiniz.

elektro gitarda biraz daha gelişmek dediğin şey zaten amfi ile olur... çıplak tel çalarak tekniklerin yarısını ziyan edersin

baban amfi diye herhalde konserlerde sahnedeki dev kabinleri canlandırıyor gözünde... yok öyle bir dünya ... komşuları rahatsız etmemek son derece mümkün; ... buyur

Teşekkür ederiz yorumunuz için alıcaz galiba

Tapping ve pinch harmonic gibi bir sürü tekniği amfi olmadan yapamayacaksınız yani amfi omadan elektro gitar çalmanın çok da bir anlamı yok. Elektro gitar amfi ile çalınmak için üretilmiş bir enstrumandır. Amfi alın amfi almak komşuları rahatsız etmek değil ben bazen geceleri evdeki kimseyi rahatsız etmeden çalıyorum hem bazı küçük amfilerde sesi çok kısarsanız gitarın akustik (amfisiz) sesi kadar bir ses elde edersiniz ayrıca çoğu küçük amfide sesi açınca ses çirkinleşiyor daha kötü bir hale geliyor o yüzden belki canınız sesi açmak bile istemez.
Teşekkür ederim yorumunuz için

Geri