Replica Gibson Flying V

Replica Flying V arıyorum ama nereden nasıl bulabileceğimi bilmiyorum. Su an önemli olan kasa, manyetiklerini değiştirebilirim, nasıl yapabilirim?

Satmayacaksanız Replikaya neden ihtiyacınız var? Ağacına da, işçiliğine de güven olmaz. Düşük markaların Aynı kasa gitarları var. Alıp onları modifiye edin. Çok daha iyi ton ve sonuç elde edersiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Satmayacaksanız Replikaya neden ihtiyacınız var? Ağacına da, işçiliğine de güven olmaz. Düşük markaların Aynı kasa gitarları var. Alıp onları modifiye edin. Çok daha iyi ton ve sonuç elde edersiniz.
Tam istediğim şeyi bulamadığımdan dedim bildiğiniz varsa rica etsem link falan atar mısınız?

Tam istediğim şeyi bulamadığımdan dedim bildiğiniz varsa rica etsem link falan atar mısınız?

Bana kalırsa uzak durmakta fayda var. Çünkü ucuz olmalarının bir nedeni var. Üzerindeki donanımlar genelde düşük kaliteli oluyor. Ayrıca düzgün bir kalite kontrol olmadığı için sürprizlere açık olmanız lazım.

Eğer tüm bunlar benim için ok derseniz bir dönem AliExpress üzerinde mevcut idi. Ama artık pek yok. Ebay de mevcut. Flying v diye arayıp item location kısmında Asia seçerseniz genelde 10-15K arasında gitarlar gelecek. Kalite sürpriz tabi.

Bir de Facebook da kapalı gruplar var. Örneğin

"Replika" bir gitari tanidik luthier olmadan bulmaniz biraz zor, anca 2. el, ve insanlar luthierlere yaptirdigi replika gitarlari genelde satmiyor. Emin olmak icin soruyorum, birebir ayni olan 50ler tipi korina veya 70ler tipi flying V mi ariyorsunuz yoksa genel olarak modifiye edilebilecek V kasa bir gitar mi ariyorsunuz? "Replika" gitar cevrelerinde uzun yillardir bulunuyorum ve el yapimi bi Flying V replikasi genellikle Gibson'un Custom Shopu kadar pahali oluyor. "Manyetikleri falan degistiririm" diyorsaniz herhangi ucuz V kasa gitar almanizi oneririm, "cakma" bile olur, yeterince el isciligi ile Gibson seviyesine rahatca getirebilirsiniz tahta kalitesi haric. Pek ucuz olmasa da kozmetik olarak en yakin olani Epiphone'un Flying V'leridir.

"Replika" bir gitari tanidik luthier olmadan bulmaniz biraz zor, anca 2. el, ve insanlar luthierlere yaptirdigi replika gitarlari genelde satmiyor. Emin olmak icin soruyorum, birebir ayni olan 50ler tipi korina veya 70ler tipi flying V mi ariyorsunuz yoksa genel olarak modifiye edilebilecek V kasa bir gitar mi ariyorsunuz? "Replika" gitar cevrelerinde uzun yillardir bulunuyorum ve el yapimi bi Flying V replikasi genellikle Gibson'un Custom Shopu kadar pahali oluyor. "Manyetikleri falan degistiririm" diyorsaniz herhangi ucuz V kasa gitar almanizi oneririm, "cakma" bile olur, yeterince el isciligi ile Gibson seviyesine rahatca getirebilirsiniz tahta kalitesi haric. Pek ucuz olmasa da kozmetik olarak en yakin olani Epiphone'un Flying V'leridir.

"Replika", sahte, yani milleti kucaklamak için piyasaya sürülen gitarlar. Sizin bahsettiğiniz ise; özel yapım. Burada konunun özel yapım olduğunu sanmıyorum.

"Replika" bir gitari tanidik luthier olmadan bulmaniz biraz zor, anca 2. el, ve insanlar luthierlere yaptirdigi replika gitarlari genelde satmiyor.

Gibson gibi ya da üst segment başka bir gitarın kopyasını yapmak elbette çok iyi bir luthier gerektirir. Fakat ondan Replika yapmasını istemek hakaret gibi bir şey olmaz mı? Çok iyiler arasında Murat SEZEN gibi birine, abi bana şunun bire birini yap deseniz; muhtemelen "-git onu al" diyecektir.

Son düzenleme:
Gibson gibi ya da üst segment başka bir gitarın kopyasını yapmak elbette çok iyi bir luthier gerektirir. Fakat ondan Replika yapmasını istemek hakaret gibi bir şey olmaz mı? Çok iyiler arasında Murat SEZEN gibi birine, abi bana şunun bire birini yap deseniz; muhtemelen "-git onu al" diyecektir.

Evet tabiki de biraz saygisizlik olur, ama ust segment replika yapan arkadaslar genellikle en cok yaptiklari o replikalarla biliniyor oluyor, yani kendi gitarlarini sunan bir luthier arkadasa gidip "abi bunu gitari kopyala" demis olmuyorsun aslinda, onlarin pazara sunduklari seyler zaten replikalar oluyor. Nasil adlandiracagimi bilmiyorum o yuzden yabanci forumlardan gordugum kadariyla 'replika' kelimesini kullaniyorum, belki de 'ozel yapim' demek daha dogru olur haklisiniz :D

Geri