Strymon Zuma - Şaka gibi: Evde çalışıyor, stüdyoda bozuluyor?

Geçen stüdyo provasında diğer gitarist arkadaşın evde sorunsuz kullandığı Styrmon Zuma, hiç bir pedalı beslemedi. (Eve dönünce cihazın sorunsuz çalıştığını doğruladı).

Stüdyoda bir besleme problemi olduğu açıktı, çünkü pedallar kendi başına true bypass olarak sinyali iletiyor, Zuma ile çalıştırmayı denediğimizde ise ses alamıyorduk. Bu klasik bir güç kaynağı problemidir bildiğim kadarıyla. Ama sorunu çözemedik. Endüstri standardı Zuma bizi yolda bıraktı, benim üç kuruşluk Mooer Micro Power 8 çatır çatır çalıştı (gel de delirme...).
Farklı prizler denedik, işe yaramadı. Zuma'yı o stüdyoda çalıştırmadık. Tahmin ettiğim üzere, adam eve gitti, cihazı denedi ve her şey sorunsuz çalıştı. Zaten stüdyodan önce de denemiş ve sorun yokmuş.
Fikri olan/benzer deneyim yaşan var mı?

Strymon’ın stüdyo’da aktif olduğu anlaşılıyor mu? Yani çalıştığı halde mi beslemiyor, yoksa hiç mi çalışmıyor?

Evde veya stüdyo’da en temel fark topraklama olabilir, hiç tavsiye etmemekle birlikte, stüdyoda ground’u bantlayarak power up deneyebilir misiniz?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Strymon’ın stüdyo’da aktif olduğu anlaşılıyor mu? Yani çalıştığı halde mi beslemiyor, yoksa hiç mi çalışmıyor?

Evde veya stüdyo’da en temel fark topraklama olabilir, hiç tavsiye etmemekle birlikte, stüdyoda ground’u bantlayarak power up deneyebilir misiniz?
İlk sorunun yanıtını bilmiyorum ne yazık ki:(
Stüdyo bize ait değil (keşke o lüksümüz olsa), prova için ilk defa gittiğimiz bir yerdi. Provayı yememek için fazla uğraşamadık. O nedenle o şartları tekrar oluşturmak için tek şansımız tekrar oraya gitmek.
Beşte biri fiyatındaki Mooer nasıl çalışıyor, Zuma nasıl çalışmaz, biraz bu delirtti beni.

IMG_9890.jpeg

Caline 4 te 1 fiyatına rağmen bende daha sessiz çalıştırdı pedalları Voodoo lab i arkadaşa verdim. O yüzden demek istediğinizi anladım. Başkası dese hadi ordan derdim ama insan deneyimleyince anlıyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
165121 eklentisini görüntüle
Caline 4 te 1 fiyatına rağmen bende daha sessiz çalıştırdı pedalları Voodoo lab i arkadaşa verdim. O yüzden demek istediğinizi anladım. Başkası dese hadi ordan derdim ama insan deneyimleyince anlıyor.
Doğrudur; aynı Voodoo Lab bende de wah ile acaip gürültü yapardı. Regüleli gak guk. He canım he...
Üstelik de bahsettiğim Mooer Micro son derece hafif ve pratik.
Ondan sonra "bu Çinliler tasarım hırsızı, Ar-Ge'ye para harcamıyor, ondan maliyetleri düşük, tabii o fiyata satar..."
Ulan siz daha doğru düzgün gürültüsüz güç kaynağı yapamıyorsunuz ? Bu da mu gol değil? 🤣

220v bağlantısında bir sorun olmadığını var sayalım. Çıkıştaki pedal adaptör bağlantılarından biri kısa devre ya da ters polarize ise, o anda güç kaynağının tamamını sabote etmiş olabilir.

Topraklama dışında bir fark olmaması lazım. Volt ölçer ile kontrol etmeniz mümkün mü? Onu takdığınız prize başka bir cihaz bağlayınca çalışıyor mu? Ben çikolatamı kullanıyorum beslemek için. Gilmour dayının tercihinden memnun kaldım baya :)

Geri