Jackson JS22-7 King V Almalı mıyım?

Arkadaşlar selamlar. Bu akşam yeni gitarımı alacağım :D 1.5 yıl kadar tecrübem var. Eski gitarım öldüğünden yeni bir gitar alacağım, uzun zamandır para biriktiriyorum. V kasa gitarlara da ilgim var ve almak istiyorum. Tek sorun en uygun v kasa jackson gitar bu ama 7 telli. Sizce öğrenimimi etkiler mi? almalı mıyım? çok sorun yaşar mıyım yaşamaz mıyım bilemedim. Fikrinizi paylaşırsanız sevinirim.

konudaki gitar: Jackson JS22-7 King V KV HT Amaranth Klavye Satin Black Elektro Gitar Fiyatı, Ãzellikleri | ZUHAL - Dünyanın En Ä°yi Müzik MaÄazası Tasarımı Ãdülü 2024

Daha önce V kasa gitar denediniz mi ? 1.5 yıl gitar üzerinde tecrübe edinmek için çok kısa bir süre, V gövdeli gitarlarda denge problemi olabileceği için öğrenme sürecinize olumsuz etki edebilir, tecrübeyle sabittir,

Artı 7 telli, nispeten kalın bir fretboard bu durumu başlangıçta daha komplike hale getirecektir.

Tavsiyem 6 telli, otururken de rahatlıkla çalabileceğiniz strat kasa bir model seçmeniz. Kendinizi geliştirdikçe ilerde farklı gövde şekline sahip 7-8 telli modellere yönelirsiniz.

Son düzenleme:
Daha önce V kasa gitar denediniz mi ? 1.5 yıl gitar üzerinde tecrübe edinmek için çok kısa bir süre, V gövdeli gitarlarda denge problemi olabileceği için öğrenme sürecinize olumsuz etki edebilir, tecrübeyle sabittir,

Artı 7 telli, nispeten kalın bir fretboard bu durumu başlangıçta daha komplike hale getirecektir.

Tavsiyem 6 telli, otururken de rahatlıkla çalabileceğiniz strat kasa bir model seçmeniz. Kendinizi geliştirdikçe ilerde farklı gövde şekline sahip 7-8 telli modellere yönelirsiniz.
hocam benden en az 10 kat tecrübeniz vardır ve 7 telli konusunda kesinlikle katılıyorum ama ilk V kasa kullandığımda ki bende RR kasa var oturarak çalması çok daha zor bir model, gitarı çalamıyorudum ama kısa sürede alıştım şuan aktif olarak superstatta çalmama rağmen ikisindede rahatlık farkı yaşamıyorum ki rr ayakta çalarken hafif olmasından dolayı çok daha rahat bence ölüm kalım değil v kasa sevdası varsa bence vazgeçirmek olmaz

Kesinlikle vazgeçirmek değil, nacizane tavsiye.

Benim de ilk gitarım RR3'tü, hem oturarak çalması zor, hem de gövdeyi sağa sola çarpmama endişesinden çaldığımdan bişey anlamazdım. Sonuç olarak başlangıçta çalımıma olumsuz etkisi olmuştur, lakin seveni de çoktur.

İmkan varsa denerek alınmalı.

Öncelikle Allah rahmet eylesin.
Rahmetli 6 telli idi sanırım.
V kasa olabilir ama 7 telliye gerek yok gibi, eğer düşük akortta çalmayacaksanız, 7.ci tel sizi rahatsiz edebilir, ayrıca klavye ve sap daha geniş olacak. JS serisi alacaksanız, varsa sabit Köprülü modelini alın derim. Düşük seri gitarlardaki Floyd Rose tarzı hareketli köprüler ucuzca ve kalitesiz olduğu için sorun çıkarma ihtimali yüksektir

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha önce oturarak v kasa gitarlar çaldım deneyimledim. v kasaya aşıklığım da buradan geliyor zaten, şekil olarak çalarken aşırı rahat geliyor, gitar vücudumun bi parçası gibi hissettiriyor bildiğiniz. tek endişem 7 tel konusunda ama alışacağımı düşünüyorum, çokça riff - solo yazan biriyim ve +1 oktavın getirteceği rahatlığı düşününce alışır hallederim gibi geliyor. ne dersiniz bilemedim

Öncelikle Allah rahmet eylesin.
Rahmetli 6 telli idi sanırım.
V kasa olabilir ama 7 telliye gerek yok gibi, eğer düşük akortta çalmayacaksanız, 7.ci tel sizi rahatsiz edebilir, ayrıca klavye ve sap daha geniş olacak. JS serisi alacaksanız, varsa sabit Köprülü modelini alın derim. Düşük seri gitarlardaki Floyd Rose tarzı hareketli köprüler ucuzca ve kalitesiz olduğu için sorun çıkarma ihtimali yüksektir
Bu ürün sabit köprülü, 7 tellinin gözümü korkutma sebebi de zaten js32 serisi bi king v aldığımda arada 3000tl fark oluyor ve o farkı ödeyemem, para biriktirmek de istemiyorum artık lise öğrencisiyim ve beni ciddi zorluyor, artık yeni bir gitar almak istiyorum. bu ürün de yeni çıktı sanırım js22 serisindeki yeni V modeli, neden bilmiyorum 7 telli çıkartmışlar. Nedense 7 tele adapte olmam çok zor gelmeyecekmiş gibi duruyor, zorlukları ne olabilir?

Bu ürün sabit köprülü, 7 tellinin gözümü korkutma sebebi de zaten js32 serisi bi king v aldığımda arada 3000tl fark oluyor ve o farkı ödeyemem, para biriktirmek de istemiyorum artık lise öğrencisiyim ve beni ciddi zorluyor, artık yeni bir gitar almak istiyorum. bu ürün de yeni çıktı sanırım js22 serisindeki yeni V modeli, neden bilmiyorum 7 telli çıkartmışlar. Nedense 7 tele adapte olmam çok zor gelmeyecekmiş gibi duruyor, zorlukları ne olabilir?
Zorluğu göreceli biraz.
Parmaklarınız çok kısa değilse daha geniş klavye sorun olmaz. Daha çok ne çalmak istediginiz ile ilgili. Mesela dinlediğiniz gruplar, gitaristler 7 telli mi kullanıyor? Standard E akort sisteminden daha düşük bir akort sistemi mi kullanıyor. 7 tellinin standard akortu B'dir. Bazı gruplar daha da düşük akortlara da gidebiliyor. Misal drop A ya çekebilirsiniz, veya biraz daha kalın tel takip G'ye de alabilirsiniz.
Bahsettiğiniz gitar sadece 7 telli olarak çıkmamıştır, 6 tellisi de vardır çok büyük ihtimalle

Zorluğu göreceli biraz.
Parmaklarınız çok kısa değilse daha geniş klavye sorun olmaz. Daha çok ne çalmak istediginiz ile ilgili. Mesela dinlediğiniz gruplar, gitaristler 7 telli mi kullanıyor? Standard E akort sisteminden daha düşük bir akort sistemi mi kullanıyor. 7 tellinin standard akortu B'dir. Bazı gruplar daha da düşük akortlara da gidebiliyor. Misal drop A ya çekebilirsiniz, veya biraz daha kalın tel takip G'ye de alabilirsiniz.
Bahsettiğiniz gitar sadece 7 telli olarak çıkmamıştır, 6 tellisi de vardır çok büyük ihtimalle
Konuda gitar var, zuhalde sadece 7 telli versiyonu var şimdilik.
Ellerim bebek mezarı kıvamında, black metal - technical death metal - thrash metal dinliyor ve çalıyorum genelde

Headstock üzerindeki Jackson logosuna aldanıp da bu tür gitarlara paranızı kaptırmayın, paranıza yazık. Memleket zaten js11-22-32 çöplüğüne döndü.
İlla V kasa olacak diyorsan biraz daha para biriktirip, gitar denilebilecek ikinci el bir modeli düşünebilirsin. Elzem değil diyorsan da 15.000 civarında çok başarılı ikinci el modeller mevcut.

Geri