Boss katana fx loop / ns-2 uğultu problemi

Selamlar, sorunun amfimde olduğunu düşünüyorum, epey araştırdım ve denedim ancak problem devam ediyor o yüzden buraya danışayım dedim.
Sorun özet olarak fx loop kullandığımda abartı bir uğultu sesi olması.

Öncelikle şu şekilde "simple method" kullandığımda sorunsuz çalışıyor;

Screenshot 2024-04-04 at 21.05.50.jpg

Ancak aşağıdaki gibi yaptığımda yani fx loop kullandığımda gaini veya booster'ı birazcık artırsam bile uğultu oluyor abartınca değil hafif açtığımda. İlk yöntemde abartsam bile böyle uğultu olmuyor.
Screenshot 2024-04-04 at 22.44.19.jpg

abartısız 20 kere kontrol ettim kabloların yerlerini, burada gösterilen gibi bağladığıma eminim.

Uğultu videodaki şekilde;

- gaini sona doğru açtığımda booster açmadığımda
- ya da çok makul bir gain + çok az booster açtığımda
hemen oluşuyor bu ses, ritim falan çalarken pek duyulmuyor ama en ufak palm mute anında hemen çınlıyor.

Sadece gitar(3 gitar denedim), Boss katana artist amfi ve boss ns-2 pedal var kullandığım.

Yapmaya çalıştığım 2 method bu videoda da var, 2. method sorun yaşadığım method :

Son düzenleme:
Şemalar hatalı. Ayrıca NS-2 yi videoda yanlış bağlamışsınız.

1- OD den sonra Noise gate( Eğer üreteceğiniz çok özel bir ton değilse) kullanılmaz; Gürültü kesmeye faydası olmayacağı gibi; Tonunuzu, sustaininizi sabote eder. Gitardan hemen sonra, tüm pedallardan önce bağlayın. Gürültüyü üreten manyetiklerdir.
2 - NS-2 Output > Amfi input olacak.
NS-2 deki Send return arasına pedallarınızı bağlıyorsunuz. Amfinin send return arasına NS-2 den kablo takmıyorsunuz. Orayla bir işiniz yok.

Ekran görüntüsü 2024-04-06 021939.jpg

İlaveten, paylaştığınız videoda Feedback oluşmasının muhtemel sebepleri;
- Gain çok yüksek. Gitar ile amfinin içine girmişsiniz, yani çok yakınsınız.
- Manyetikleriniz tellerden çok uzak ayarlanmışsa; çok fazla gain açma ihtiyacı duymuş olabilirsiniz.

Edit: NS-2 Output > Amfi input olacak.
NS-2 yi videoda yanlış bağlamışsınız.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok teşekkürler cevap için,

Return ve send'i hiç kullanmıyordum, şuradakileri denemek istedim merak ettim oradan çıktım yola;

bir de şu videoda 3 yöntem var,
Option 3: Using Noise Suppressor along with high gain pedal and the amp gain
şu şekilde benim yapmam gereken 3. seçenekmiş gibi anladım o yüzden ona uğraşıyordum ama onu yaptığımda da bahsettiğim çınlama oluyor. Bu yöntem yanlış mı?

Gösterdiğiniz şemadaki gibi de deneyeceğim şimdi, görseli arattığımda Owner's Manual çıktı orada kullanılmış umutluyum bundan

Not: gitar yakınlığı ve gain yüksekliği test ile alakalı şeyler aslında normalde o şekilde değil, deneysel şeyler yani biraz zorlayıp gürültüyü yöntemler arasında ölçmeye çalışıyorum.

Geri