Les Paul Yumusak tel onerisi

Merhaba, Les Paul icin 10-46 yumusak tel onerisi verebilirseniz sevinirim. Tesekkurler.

Dosyalar

• 410729958_6780698845360820_4520872086263720880_n.jpg
    410729958_6780698845360820_4520872086263720880_n.jpg
    69.3 KB · Gösterim: 13
Yumuşak tel nasıl oluyor? Çoğunluğun alaşımları üç yukarı beş aşşagı aynı. Bendlerde tellerin daha rahat haraket etmesi için köprünün tail-piece kısmını biraz yukarı kaldırabilirsiniz, bunun dışında elixir'in modellerini önerebilirim, uzun zamandır başka tel denemedim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yumuşak tel nasıl oluyor? Çoğunluğun alaşımları üç yukarı beş aşşagı aynı. Bendlerde tellerin daha rahat haraket etmesi için köprünün tail-piece kısmını biraz yukarı kaldırabilirsiniz, bunun dışında elixir'in modellerini önerebilirim, uzun zamandır başka tel denemedim.
Tabir yanlis olabilir demek istedigim iki gitarim var Fener strat ve custom 77 les paul. Fenderin teli calimi baya yumusak geliyor bana parmaklarimi tahrip etmiyor ama les paul sanki telleri cok sert. ve Parmaklarimi baya acitiyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sg gitarımda yakın zamanda 9-42'ye geçiş yaptım ve telleri aşağıdaki gibi bağladım. Çalım rahatlığı olarak ömrümde çaldığım en rahat gitara sahibim şu an

Tesekkur ederim. Benim LP orjinali 10-46 ama su andaki sanirim sizinkinden. Yani 10 46 taktirsam daha mi sert olur acaba o zaman? Orjinalini taktirayim diye dusunuyordum 10 46 nin da yumusak calabilecegim tipi varmi diye merak ettim.

Tabir yanlis olabilir demek istedigim iki gitarim var Fener strat ve custom 77 les paul. Fenderin teli calimi baya yumusak geliyor bana parmaklarimi tahrip etmiyor ama les paul sanki telleri cok sert. ve Parmaklarimi baya acitiyor.
Normalde aynı tel kalınlığıyla fenderin çalımı gitarın skalasından dolayı les paula göre bir tık daha yorucu olur.
Les paul'daki tel kalınsa bir incesine geçebilirsiniz.
Bir ihtimal de gitarın tel yüksekliği de yukarıda olabilir.

Geri