Sizce bu gitar 10 bin tl edermi adam son fiyat dedi dostlar öğrenci gitarı almak istiyorum

Dostlar merhaba arkadaşımın arkadaşı bana şöyle bir foto attı ve öğrenci gitarı olduğunu söyledi. jackson js 32 dinky miş markası.0 site fiyatında 17 bin tl olduğunu gördüm arkadaş 10 bine bırakırım dedi fakat fotoğrafta göründüğü üzere en alt telin 5. fretinde ufak bir çizik var ve bu çizik sesi cızırdatıyormuş.Sorduğumda 2.ve 8. perdelere kadar cızırtı yapıyormuş ben bu gitarı 10 bine veya pazarlık payı ile 9 bine alsam bana bunu düzeltirmesi ne kadara patlar sizce alınır mı bu gitar başka sıkıntısı yokmuş.Yanına birde mg 10 marshall amfi alırım diye düşünüyorum ne dersiniz alınırmı?

Dosyalar

• WhatsApp Image 2024-04-25 at 17.55.14.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-25 at 17.55.14.jpeg
    148.7 KB · Gösterim: 1,042
  • WhatsApp Image 2024-04-25 at 17.53.46.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-25 at 17.53.46.jpeg
    209.8 KB · Gösterim: 453
  • WhatsApp Image 2024-04-25 at 17.53.47.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-25 at 17.53.47.jpeg
    112.1 KB · Gösterim: 438
  • WhatsApp Image 2024-04-25 at 17.53.45.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-25 at 17.53.45.jpeg
    109.7 KB · Gösterim: 466
Fretler tesviye istiyor, en az iki bin masraf çıkar güncel fiyatları bilmiyorum. Yani fiyatı on olsa da oniki - onüç olarak gör. İlk kez alacaksan uygun fiyatlı ltd ec-50 ler var, aynı segment ibanez veya jackson’lardan daha iyi geldi bana.
Köprü konusunda da, orijinal olmadığı sürece eziyet gerçekten.

marshall güzel amfi diye duydum ya çokmu kötü
Marshall kötü demedim…MG10 kötü dedim

Başka seçeneğin varsa alma derim uğraşılmaz bu tip gitarlarla masraf yaparsin memnun olmazsın sonra başka bisey çıkar artı elinde kalir satamazsin zaten köprüsü de kötü. Başka seçeneğin varsa onlari değerlendirmekte fayda var hiç olmadı sabit köprülü düzgün bisey alman daha mantıklı schecter sgr ler tavsiye ederim.

Etmez... Bu modeli tavsiye etmemem bir tarafa, sarı sitede aynı modelin, aynı fiyata çok daha temiz ve çalınabilir durumda olanları bulunuyor. @yasinıj'ın da belirttiği gibi fretler bitik durumda ve kesinlikle tesviye istiyor. Uzak durmanda fayda var.

Satıcı arkadaş dürüst davranmış. O fiyat eder mi bilmiyorum ama bence o gitar ile başlama müziğe. Sabit köprü ve daha kendine has karakteri olan bir gitar ile başlamanı öneririm.

Dostlar merhaba arkadaşımın arkadaşı bana şöyle bir foto attı ve öğrenci gitarı olduğunu söyledi. jackson js 32 dinky miş markası.0 site fiyatında 17 bin tl olduğunu gördüm arkadaş 10 bine bırakırım dedi fakat fotoğrafta göründüğü üzere en alt telin 5. fretinde ufak bir çizik var ve bu çizik sesi cızırdatıyormuş.Sorduğumda 2.ve 8. perdelere kadar cızırtı yapıyormuş ben bu gitarı 10 bine veya pazarlık payı ile 9 bine alsam bana bunu düzeltirmesi ne kadara patlar sizce alınır mı bu gitar başka sıkıntısı yokmuş.Yanına birde mg 10 marshall amfi alırım diye düşünüyorum ne dersiniz alınırmı?

Yeni başlayanlar veya profesyonel olmayanlar sabit köprülü gitar almalı.floyd Roses senin için uygun değil.zaten gitardaki Floyd Roses kaliteli degil.perdenin tamiri de 2 yada 3 bin tutar..bence başka bir gitar bak.onu almak zorunda değilsin

Arkadaslarin dedigi gibi, floyd rose kopru ozellikle baslangic gitari olmak icin kotu bir secenek , tabii tamamen zevk meselesi fakat birkac ay sonra tel degisimi veya yukseklik, sap ayarları yapmak istersen ugrastirabilir seni. Ayrica frette, yani klavyedeki demirlerin birinde fena bir vuruk var, muhtemelen gitar klavye yere bakacak sekilde dusmustur, basima gelmisti benim. Ya derin tesviye(zımpara) yapılır ya da fret degisir ama ikisi de maliyetli olabilir. Amfi konusunda ise ses kartı veya ucuz bir prosesor + kulaklık alırsan daha fazla ton elde edersin, daha cok eglenirsin. Gunumuzde analog ekipman dizmek cok pahali, keza yillardir prosesor kullaniyorum. Son olarak gitar icin "hard tail" koprulu veya "tune o matic" koprulu gitarlar baya kafi olur rahatlik acisindan.

Merhaba masraflarla o gitar orjinal fiyatına yaklaşır değmez bence.Başlangıç için 0 yada 2.el olarak ltd'nin mh serisine bakabilirsin.Bende mh-50 var beğendiğin jackson'un kasasıyla aynı.Floyd rose'u güzel ama saddleları çok kötü onları değiştirirsin bitek yoksa 10 yıllık gitarım hala sapasağlam.Bu arada saddleları çok iyi almana gerek yok 10 dolarlık amazon saddlelari aldım 1 senedir sorunsuz.Amfi olarak ise bütçen yeter ise boss katana mini öneririm.

Bu arada gerçekten gitarının hiç sorun çıkarmamasını akor kaçırmamasını istiyorsan ve ayarını bilen arkadaşın yoksa ltd-mh10 al geç internetten bence.Sabit köprü aynı kasa gitar.Ltdlerin sorun çıkardığını görmedim floyd rose saddleları hariç.O floyd rose da kronik sorunlu o yüzden zaten.

Geri