Blackstar Id core dip ses sorunu

Merhabalar ekte olduğu gibi sürekli bir cızırtı dip ses var gitarım h-h manyetikler hani dedim bu yüzden mi filan acab gain %75 civarı açık videoda ve jak kablosu ucuz birşey onuda belirteyim ve şu tap tuşunun temposunda bazen bir ses geliyor acaba neden oluyor daha yeni aldım yardımcı olursanız sevinirim.
Amfi ID CORE V3 20W

İkinci videosa ise gitarın ses kapalı olmasına rağmen bir ses geliyor nedeni nedir?

Dosyalar

• VID20240525182727.mp4
    78.4 MB
  • VID20240525183554.mp4
    2 MB
Hocam çok sebep var evin topraklama hattıyla alakalı olabilir, bir de kaliteli bir kablo olursa bir nebze azalabilir gürültü. Kulaklık takınca kulaklıkta çok dip gürültü oluyor mu ben mesela ses kartını amfiye taktığımda aşırı gürültü oluyor ama kulaklığa takınca o kadar değil.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam çok sebep var evin topraklama hattıyla alakalı olabilir, bir de kaliteli bir kablo olursa bir nebze azalabilir gürültü. Kulaklık takınca kulaklıkta çok dip gürültü oluyor mu ben mesela ses kartını amfiye taktığımda aşırı gürültü oluyor ama kulaklığa takınca o kadar değil.
Şunu da belirteyim kulaklık takılı iken de tap ritminde bi ses var

Duyduğum sesler tamamen topraklama ile ilgili gibi geldi. Evde topraklama hattı var mı? Topraklama hattı varsa bir ihtimal bu hatta başka bir cihaz gürültü ekliyor olabilir.

Toprak hattını kontrol etmeniz lazım. Emin değilseniz evdeki farklı prizlerde deneyin, banyodaki prizden deneyin mesela.

Toprak hattı varsa bu durumda evdeki tüm prize bağlı cihazları fişten çıkarıp (ya da şalterden kapatıp) denemek lazım, ses kesilirse onlardan birinin sebep olduğu gürültü olabilir.

Bunlardan hiçbiri değilse amfiden şüphelenmeye başlayabilirsiniz ama zannetmiyorum, bariz şekilde topraklama sorunu diyor bu ses.

Kötü kablolar gürültüyü artıyor elbette ama durum bundan fazlası bence.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Duyduğum sesler tamamen topraklama ile ilgili gibi geldi. Evde topraklama hattı var mı? Topraklama hattı varsa bir ihtimal bu hatta başka bir cihaz gürültü ekliyor olabilir.

Toprak hattını kontrol etmeniz lazım. Emin değilseniz evdeki farklı prizlerde deneyin, banyodaki prizden deneyin mesela.

Toprak hattı varsa bu durumda evdeki tüm prize bağlı cihazları fişten çıkarıp (ya da şalterden kapatıp) denemek lazım, ses kesilirse onlardan birinin sebep olduğu gürültü olabilir.

Bunlardan hiçbiri değilse amfiden şüphelenmeye başlayabilirsiniz ama zannetmiyorum, bariz şekilde topraklama sorunu diyor bu ses.

Kötü kablolar gürültüyü artıyor elbette ama durum bundan fazlası bence.
Teşekkürler fakat yani yeni bir bina topraklama var diye biliyorum babama da sordum aynı şekilde

Teşekkürler fakat yani yeni bir bina topraklama var diye biliyorum babama da sordum aynı şekilde

Topraklama olması yeterli olmuyor. Bazen bu topraklama hattını olması gerektiği gibi yapmıyorlar. Bunu elektrikçiye kontrol ettirebilirsiniz.

Ama esas dediğim gibi daire içinde topraklama hattına parazit veren bir cihaz varsa da bu ek dip gürültüsü olarak yansıyor. O yüzden denemek için tüm şalterleri kapatıp sadece amfinin olduğu prizdekini açık bırakarak denemeniz iyi olur. En azından sorunun nerden kaynaklandığını anlamak için faydası olur.

Toprak hattı sağlam ve tek başına hala aynı abartılı gürültüyü yapıyorsa bu durumda amfide de sorun olabilir diye düşünebilirsiniz. Sorun çözme için adım adım metot bence bu olmalı. Gerisi size kalmış.

Geri