Baslangicta tremolo köprü

Selam çok fazla kafama takıldığı için son çare burayı buldum 0 dan elektro gitara başlamayı düşünüyorum bunun üzerine de yeterince araştırdım daha önce gitar deneyimim olmadı ve haftalardır gitar bakıyorum tarzımdan ötürü sss ya da hss manyetiklerin bana uygun olacağını düşündüm ama bir türlü sabit köprülü aradığım modelleri bulamıyorum ve çoğu kişi de başlangıçta tremolo köprünün bana zorluk çıkartacağını söylüyor (akort kaçırma gibi) aradığım modellerde tremolo köprülü bir gitar alıp tremolo kolunu çıkartsam ve sap kısmına (ismini bilmediğim) akort kaçırmasın diye takılan kelepçe tarzı bisey var onu kullansam tremolo köprülerde sorun yaşar mıyım

Bir gitar buldun; rengi, özellikleri ve fiyatı ile tam senlik. Yeni başlıyorsun ve o gitarin da koprusu floyd rose tipi floating tremolo. Bir tahta takoz parçasını arkada köprü blogunun bir tarafına küçük cift tarafli bant parcasi ile yapistiriyorsun, köprü oldu tek yönlü tremolo. Köprü blogunun iki tarafına da tahta takoz koyarsan oldu sana sabit köprü. Bu kadar basit.

Bir gitar buldun; rengi, özellikleri ve fiyatı ile tam senlik. Yeni başlıyorsun ve o gitarin da koprusu floyd rose tipi floating tremolo. Bir tahta takoz parçasını arkada köprü blogunun bir tarafına küçük cift tarafli bant parcasi ile yapistiriyorsun, köprü oldu tek yönlü tremolo. Köprü blogunun iki tarafına da tahta takoz koyarsan oldu sana sabit köprü. Bu kadar basit.
vintage tremolo nasıldır hocam ?

Geri