Cort G110 OPBK vs Squier mm strat vs SX sst57 Elekto Gitar Önerisi

Herkese selamlar,

Yakın zamanda elektro gitar almayı düşünüyorum ama 3 gitar arasında kaldım. Çalacağım müzik tarzı erkin koray veya duman tarzında rock müzikler olacak, S-S-S veya H-S-S gitar almayı düşünüyorum şu anda cort AD810 akustik gitarına sahibim kendimi yavaş yavaş geliştirmeye başladım, ilk gün olduğundan çok daha iyiyim. Elimdeki gitarın sesini seviyorum ama biraz daha sert tonlar almak istediğim için elektro gitar almaya karar verdim. Şu an için bulduğum gitarlar arasında şunlar var;
  1. Cort G110 OPBK (H-S-S)
  2. Squier MM Strat (S-S-S)
  3. SX sst57(S-S-S)
buradaki gitarlar giriş seviyesi olduğu için aralarında uçurum fark olmayacağının farkındayım ama insan almışken iyisini almak istiyor. Listelediğim gitarlar arasında önerdiğiniz var mıdır acaba?

Almayı düşündüğüm amfi: Blackstar Id:core 10 V3

Herkese selamlar,

Yakın zamanda elektro gitar almayı düşünüyorum ama 3 gitar arasında kaldım. Çalacağım müzik tarzı erkin koray veya duman tarzında rock müzikler olacak, S-S-S veya H-S-S gitar almayı düşünüyorum şu anda cort AD810 akustik gitarına sahibim kendimi yavaş yavaş geliştirmeye başladım, ilk gün olduğundan çok daha iyiyim. Elimdeki gitarın sesini seviyorum ama biraz daha sert tonlar almak istediğim için elektro gitar almaya karar verdim. Şu an için bulduğum gitarlar arasında şunlar var;
  1. Cort G110 OPBK (H-S-S)
  2. Squier MM Strat (S-S-S)
  3. SX sst57(S-S-S)
buradaki gitarlar giriş seviyesi olduğu için aralarında uçurum fark olmayacağının farkındayım ama insan almışken iyisini almak istiyor. Listelediğim gitarlar arasında önerdiğiniz var mıdır acaba?

Almayı düşündüğüm amfi: Blackstar Id:core 10 V3
Ya artık bu olay monotonlaştı ya yeni başlayan herkes bu gitarlarla başlıyor. Bu arada MM Strat dediğin şu sabit köprülü Squier'lerden onlar bana çok dandikmiş gibi geliyor bir de tremolosuz Strat mı olur ya bende çok kullanmıyorum ama Strat'ın karakterine ters bir olay sabit köprü istesem Telecaster alırdım tonu daha hoş.

Tam hangi şehirdesin, sıfır veya ikinci el fark eder mi, ikinci el de destek alabileceğin deneyimli biri varmı gibi sorular sorup ardından güzel bir Squier al; Devamında da deneyim ve ihtiyaçlar doğrultusunda bridge manyetiğini single boyutlu humbucker bir manyetik ile (örn: DiMarzio The Chopper) modifiye edebilir/ettirebilirsin yazacaktım ki.

@BaHeS_07 in yorumu dikkatimi çekti. Ben de sabit köprü stratları görüntü olarak hiç beğenmiyorum. Ses, ton vb. bilmesem de "böyle strat mı olur" diyenlerdenim.

Ben olsam temiz, düzgün ikinci el, bir Squier strat (normal köprülü) alırdım. Endonezya ve Çin olması (bence) fark etmez. İleride de bridge manyetiğini değiştirirdim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tam hangi şehirdesin, sıfır veya ikinci el fark eder mi, ikinci el de destek alabileceğin deneyimli biri varmı gibi sorular sorup ardından güzel bir Squier al; Devamında da deneyim ve ihtiyaçlar doğrultusunda bridge manyetiğini single boyutlu humbucker bir manyetik ile (örn: DiMarzio The Chopper) modifiye edebilir/ettirebilirsin yazacaktım ki.

@BaHeS_07 in yorumu dikkatimi çekti. Ben de sabit köprü stratları görüntü olarak hiç beğenmiyorum. Ses, ton vb. bilmesem de "böyle strat mı olur" diyenlerdenim.

Ben olsam temiz, düzgün ikinci el, bir Squier strat (normal köprülü) alırdım. Endonezya ve Çin olması (bence) fark etmez. İleride de bridge manyetiğini değiştirirdim.
İstanbulda yaşıyorum. Açıkcası şu anda çalınabilecek bir düzeyde elektro gitar alıp belirli bir seviyeye gelene kadar onunla idare etmek istiyorum zaten bu süreçte kullandığım gitara göre bir daha ki gitarda neleri seçmem gerektiğini anlamam için pek çok bilgi edinmiş olurum. Yeni alacağım bir şeyin yıpranmış olmasını istemem açıkcası kabul edilebilir seviyelerde ikinci el de alabilirim ama önceliğim sıfır gitarlar tabii ki. ikinci el konusunda destek alabileceğim gitar kullanan bir kaç arkadaşım var müsait oldukları zaman onlarla da bu konuyu biraz tartışmayı düşnüyorum.

Gittiğim bir müzik mağazsında SX ve başka marka gitarları deneyimleme şansım oldu, ton açısından iyi veya kötü olduğunu ayırt edecek seviyede iyi değilim ama gitarı denediğimde rahatsız olduğum bir durum olmadı açıkcası. Yakın zaman da bir daha gidip Squier marka gitar denemek istiyorum bakalım onlar nasıl

Geri