Atomic firmasından ÜCRETSİZ amfi simülatörü yazılı: Tonocrasy

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Şöyle bir baktım tonlara. Yazılımın potansiyeli var, sanırım içerisinde bir tür tone capture modülü de var.
Ama stabil çalışmıyor. Ses kartım SSL2+, hiç bir plug-in ile settings-buffer vs sorunu yaşamadım. Ama bununla ne ayar denersen deneyeyim, çatırtı-patırtı durmadı. Bir ara stabilize oldu gibi, sonra yine başladı. Kendileri de ayarlar için tavsiye de bulunmuşlar (belli ki bu konuda geribildirimler gelmiş) ama bence sorun var ve aşılamamış. Herhalde bu bir tür beta sürümü.
Eğer merak edip kuran ve çalıştıran olursa, kendi ses kartındaki performansına dair bilgi verirse sevinirim. Pek sanmıyorum, ama belki de benim ekipman ile ilgili bir sıkıntı olmuştur.

Benim nerdeyse 10 yılı geçmiş emektar USB 1.0 bağlantılı M-Audio Fast Track 2'de sorun çıkarmadı, Vst cihaz seçiyor olabilir, yada usb port seçiyor da olabilir.

Benim nerdeyse 10 yılı geçmiş emektar USB 1.0 bağlantılı M-Audio Fast Track 2'de sorun çıkarmadı, Vst cihaz seçiyor olabilir, yada usb port seçiyor da olabilir.
Çok ilginç... Şimdi açıp denedim, sorunsuz çalışıyor. Eh, ne diyelim, bu da bir şey:) Amfi ve snapshot olayı farklıymış, onu da anladım. Hiç fena gelmiyor şu an için.
Not: Bu arada, ben stand alone olarak denedim.

Son düzenleme:
Bende de uyelik sonrasi giris hatasi verdi surekli. Sifremi unuttum kismindan yeni sifremi olusturduktan sonra indirmeyi basardim.

Onyargili yaklasmistim acikcasi denedikten sonra silerim dedim fakat resmen game changer cikti yazilim 😁 yaklasik yarim saatlik stand-alone test surusunde gayet stabil calisti. Daw uzerinde ve kayitta ne olur bilemiyorum.

Clean ve crunch tonlarini cok begendim. Beni oldukca tatmin etti. Icindeki IR ler de oldukca basarili ucretsiz bir yazilim olmasina ragmen.

Lead tarafinda yine sahsi fikrim fena degil biraz kurcalamak lazim belki guzel tonlar yazilabilir.

Soylemeden de edemeyecegim, lead tarafinda ucretsiz yazilim favorim hâlâ Cornflower Audio Redcurrant.

Hazır presetlerde kabin kısmına sürükle bırak şeklinde çalışıyor. Haricinde bir yöntem bulamadım.
Valla iyi yakalamışsınız hocam.
Bir de nam support felan yazıyordu
Bununla ilgili bilginiz var mi
Bende çok beğendim tonocrasy diğer ücretli programlardan eksiği yok hatta daha çok hoşuma gitti diyebilirim şimdilik.
ücretli kullandiklarim arasında bias fx amplitube ve genome var ancak bunun arayüzü daha kullanışlı daha simple geldi

Bir de nam support felan yazıyordu
Bu yazılım temelde Neural Amp Modeler (NAM) adlı başka bir modelleme yazılımını kullanıyor. Ücretsiz, açık kaynaklı son derece sağlam bir modelleme yazılımı aslında. Son zamanlarda hızla büyüyen bir de topluluğu var. Daha önce foruma konusunu açmıştım. ToneX'in ücretsiz hali gibi düşünülebilir kısaca. NAM yalnız başına da çok iyi bir amfi yazılımı, güzel bir sinyal zinciriyle çok iyi tonlar veriyor. Bu yazılım da doğrudan NAM profillerini çalabilen tatlı bir host aslında. Bu yazılımın bir de ücretli alternatifi var Two Notes Genome. Onu da denemenizi tavsiye ederim canavar gibidir.

Son düzenleme:
Bu yazılım temelde Neural Amp Modeler (NAM) adlı başka bir modelleme yazılımını kullanıyor. Ücretsiz, açık kaynaklı son derece sağlam bir modelleme yazılımı aslında. Son zamanlarda hızla büyüyen bir de topluluğu var. Daha önce foruma konusunu açmıştım. ToneX'in ücretsiz hali gibi düşünülebilir kısaca. NAM yalnız başına da çok iyi bir amfi yazılımı, güzel bir sinyal zinciriyle çok iyi tonlar veriyor. Bu yazılım da doğrudan NAM profillerini çalabilen tatlı bir host aslında. Bu yazılımın bir de ücretli alternatifi var Two Notes Genome. Onu da denemenizi tavsiye ederim canavar gibidir.
Audio Assault AmpLocker da NAM profillerini çalmaya başladı.

Nam profili nasıl entegre oluyor preset gibi mi

Geri