Bilgisiz biri olarak 2.el elektro gitar alınır mı?

Arkadaşlar selamlar.7,8 aydır klasik gitar çalıyorum oldukça iyi ilerlediğimi düşünüyorum ama artık klasik gitardan bıktım nefret derecesine geldi.Klasik gitarda yaptıklarım beni tatmin etmiyor,elektro gitar çalmak istiyorum.Ama liseli olduğumdan dolayı para sıkıntısı var ve gitar amfiye toplam max 12,13k verebilcek durumdayım.Bu fiyatlara sıfır gitar alamayacağımdan dolayı ikinci el almayı düşünüyorum.Ama elektro gitar hakkında bilgim olmadığından dolayı kazıklanmaktan korkuyorum bu konu hakkında tavsiye verebilir misiniz ne yapmam gerekiyor? Artık gitarı elime alasım bile gelmiyor egzersiz yapıp bırakıyorum.

Arkadaşlar selamlar.7,8 aydır klasik gitar çalıyorum oldukça iyi ilerlediğimi düşünüyorum ama artık klasik gitardan bıktım nefret derecesine geldi.Klasik gitarda yaptıklarım beni tatmin etmiyor,elektro gitar çalmak istiyorum.Ama liseli olduğumdan dolayı para sıkıntısı var ve gitar amfiye toplam max 12,13k verebilcek durumdayım.Bu fiyatlara sıfır gitar alamayacağımdan dolayı ikinci el almayı düşünüyorum.Ama elektro gitar hakkında bilgim olmadığından dolayı kazıklanmaktan korkuyorum bu konu hakkında tavsiye verebilir misiniz ne yapmam gerekiyor? Artık gitarı elime alasım bile gelmiyor egzersiz yapıp bırakıyorum.
Eğer gitar temiz kullanılmış, alacağın yer bakımını -düzgün bir şekilde- yapmış ve sen bu yere güveniyorsan bence almanda bir sorun yoktur. Ben ilm gitarımı 2. El ibanez aldım ve bu kriterlerde hiçbir sorun yaşamadım halâ da memnunum.

12-13k aralığındaki gitar modellerinin sahte olma olasılığı yok, o konuda sıkıntı yaşamazsın( sıfırı 100k olan gitarı 12k'ya fiyata satmaya çalışanlardan bahsetmiyorum, onlardan uzak dur). Gitarı mutlaka deneyerek al. Amfiye bağlayıp fonsiyonlarının sağlamlığını kontrol et. Ayrıca zaten gitar çalıyormuşsun, gitarın kondisyonundan az çok anlayabileceğini düşünüyorum. Gitarin işlevsel ve temiz olduğuna kanaat getirirsen gönül rahatlığıyla alabilirsin.

Geri