Ts9 yanına blues driver?

Selamlar herkese, başlıktan da gördüğünüz gibi ts9a sahibim. Ts9 hem boostlamak hem de ritim amaçlı, bazen de ts9un veremediği keskin od tonları için Blues driver düşünüyorum, başka bir öneriniz var mı bu fiyat bandında alabileceğim acaba yoksa iyi bir tercih mi

İki tane tube screamer'ı birlikte kullandığım dönem oldu. Benim sinyal zincirim ve amacım şöyleydi;
Gitar->screamer1->screamer2->amfi (aradaki diğer elemanları geçiyorum)

Genel drive tonumu screamer2 üzerinden ayarlayıp genelde bütün işimi screamer2'yi açıp kapatarak hallediyordum.
Lead kanal gibi, drive'ımı (ve belki biraz da volume'ümü) arttırmak istediğimde screamer1'i açarak destekliyordum.

Aynı operasyonun blues driver ile de yapılabileceğine inanıyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İki tane tube screamer'ı birlikte kullandığım dönem oldu. Benim sinyal zincirim ve amacım şöyleydi;

Genel drive tonumu screamer2 üzerinden ayarlayıp genelde bütün işimi screamer2'yi açıp kapatarak hallediyordum.
Lead kanal gibi, drive'ımı (ve belki biraz da volume'ümü) arttırmak istediğimde screamer1'i açarak destekliyordum.

Ben de aynı şeyi düşünüyorum, teşekkür ederim o yüzden 🙏🏻🙏🏻

Bir soru daha soracaktım bir de, 2 screamer ile fazla dip ses alır mıyım? Amfide clean kanal üzerine çalacağım

Bu biraz göreceli tabii ki ancak evet biraz fazla dip ses oluyor. Özellikle stratın single manyetiklerinde dip ses baya belirgin oluyor. Ben send/return'lü bir noise gate kullanıyordum sorun olmadı.
Sonrasında 4 pedallı sisteme geçmiştim. (booster, screamer, drive1, drive2) ihtiyacıma uygun drive pedalını açıp tek bir drive pedalıyla çalıyordum. (çok çok gerekirse boostluyordum) Bu sayede hem istediğim tonu alabildim hem de dip ses daha düşük oldu. (ancak ben evde kullanıyordum, sahnede vs. uğraşmak zor olabilir)

Sahne vs işler için footcontroller pedalları gerekebilir, işi kolaylaştırabilir.

NOT: Şu an hepsini bıraktım, amfinin footswitchi ve bir adet screamer (ts808) kullanıyorum. Ekipmandan gelen ton yelpazesi yukarıda yazdığım gibi çok geniş olmuyor ama hem kafam rahat hem de o ekipmanlardan aldığım destekle ortaya çıkartmak istediğim etkileri tuşemle, çalım tarzımla yapmaya çalışıyorum. (çok çok başarılı olduğumu söyleyemem ama farklı bir yolculuk oluyor.)

Bu biraz göreceli tabii ki ancak evet biraz fazla dip ses oluyor. Özellikle stratın single manyetiklerinde dip ses baya belirgin oluyor. Ben send/return'lü bir noise gate kullanıyordum sorun olmadı.
Sonrasında 4 pedallı sisteme geçmiştim. (booster, screamer, drive1, drive2) ihtiyacıma uygun drive pedalını açıp tek bir drive pedalıyla çalıyordum. (çok çok gerekirse boostluyordum) Bu sayede hem istediğim tonu alabildim hem de dip ses daha düşük oldu. (ancak ben evde kullanıyordum, sahnede vs. uğraşmak zor olabilir)

Sahne vs işler için footcontroller pedalları gerekebilir, işi kolaylaştırabilir.

NOT: Şu an hepsini bıraktım, amfinin footswitchi ve bir adet screamer (ts808) kullanıyorum. Ekipmandan gelen ton yelpazesi yukarıda yazdığım gibi çok geniş olmuyor ama hem kafam rahat hem de o ekipmanlardan aldığım destekle ortaya çıkartmak istediğim etkileri tuşemle, çalım tarzımla yapmaya çalışıyorum. (çok çok başarılı olduğumu söyleyemem ama farklı bir yolculuk oluyor.)
Tamamdır çok teşekkür ederim tekrardan🙏🏻

Selamlar herkese, başlıktan da gördüğünüz gibi ts9a sahibim. Ts9 hem boostlamak hem de ritim amaçlı, bazen de ts9un veremediği keskin od tonları için Blues driver düşünüyorum, başka bir öneriniz var mı bu fiyat bandında alabileceğim acaba yoksa iyi bir tercih mi
TS ile Blues driver boostlamak da düşünülebilir. İki TS'nin yanyana bulunduğu (Ibanez'in ve Ali expresste klon olarak da) pedallar var zaten.
Ben yakın zamanda DemonFx (Ali express üzerinden) Steel String Singer klonu aldım. İki ayrı boost aynı pedalda gibi düşünülebilir. Bunu basit bir OD pedalından (Mooer Truck üzerindeki drive) önceye koyuyorum ve SSS'nin sağ (kompresör gibi bir işlevi var) tarafını açıyorum. Daha fazla boost istersem de SSS'nin diğer kanalını da açıyorum. Di Marzio gürültüsüz single manyetik (sapta) ve köprüde Hot Rails ile David Gilmour-Malmsteen arası bir yelpazede gain/solo tonları alabiliyorum. OD'yi kapattığımda tertemiz ton alıyorum amfide (ayarım bu şekilde) ve bu durumda iken SSS'nin sağ tarafını açınca funky cleanler de geliyor. Son derece ucuz ama etkili bir set up oldu benim açımdan.

@solitude71 "çiftli pedal" deyince ve Angry Driver'ı incelerken "paralel mode" yazısını görünce anımsadım. TC Electronic markasının Nova Drive diye bir pedalı var, bende de bir adet mevcut hatta satıştaydı en son sarı sitede ne oldu bakmadım ilan durumuna.

Eksi yönleri (bana göre)
  • 12volt ile çalışıyor (her power supply'da 12v desteği olmayabiliyor)
  • Eski bir model
  • Bir nebze pahalı (göreceli)

Artı yönleri (bana göre)
  • Tamamen analog
  • Hem overdrive hem distortion özelliği var. (gaini kısık distortion'da çok güzel tonları var)
  • Distortion'ın gaini açık kısımlarında gayet sert tonları var
  • Overdrive katında clean/od mix knob'u var ki bu özelliğini hiç bir şeye değişmem. Her transistörlü amfi, her manyetik ile lambalı gibi oluyor.
  • Önce OD sonra dist, önce dist sonra OD veya paralel routing imkanı sunuyor.
  • OD ve dist switchleri ayrı ayrı kullanılabiliyor.
  • Harici footswitch takılabiliyor (3 farklı preset kullanma imkanı var)
  • Preset modu var artı eksi şekilde preset değiştirilerek kullanılabiliyor.
  • MIDI soketi var. (ben de böyle kullanıyordum) Bir midi controller veya g-system gibi bir ünite ile bir sürü preset ile kullanılabiliyor. (prosesör gibi)

Geri