sx veya squier gövdesine fender klavye mi takmışlar yoksa bu köprü fender mexico da var mı

sx veya squier gövdesine fender klavye mi takmışlar yoksa bu köprü fender mexico da var mı
fender mex standart almak istiyorum ve araştırmama göre burada bir şaibe olduğunu düşünüyorum. fotoğraf net değil ama çıkarımda bulunabilecek arkadaşlar vardır. satıcıdan köprü ve head fotoğrafı istediğimde şehirdışında olduğunu söyledi net fotoğraf şimdilik yok. belki de hiç olmaz...

Dosyalar

• aa.jpg
    aa.jpg
    161.4 KB · Gösterim: 78
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
linkdeki köprü saddle ı düz değil. paylaştığım gitar, sapında yazan numaraya göre 2011 üretimi.

bu düz saddle olan yani squier veya sx köprüsü olduğunu düşündüğüm, gitarın üzerindeki köprü.
s-l1600.jpg

bu da mexico standart köprüsü
fender-fender-mexico-standard-stratocaster-tremolo-bridge-strat-kopru-8237-76-B.jpg

her neyse şaibeli bir durum olduğunu düşündüğümden bu satıcıyı pas geçiyorum.

Açıkçası ben aynı gibi görmüştüm ama ikinci elde şüphe varsa pas geçmekte yarar var. Sanırım stratocaster en çok taklit edilebilen modeldir. MX modellerin de köprüleri hepsinde aynı değil. Alttaki resimdeki gibi (gövdeye 6 noktadan vidalanan) modelleri olduğu gibi gövdeye 2 noktadan vidalanan modelleri de mevcut.

Geri