Site hacklendi mi?

Örneğin bu linkte tıkladığınız zaman da yine nirvana'ya mı gidiyor?

Bir site hesabının biri tarafından hack'lenmesi, şifresine ulaşılması ve bilgilerinin değiştirilmesi gibi olur yani sitenin burada linklerin yönlendirilmesi gibi bir şeyi sadece turkrock üzerinden hack'leyerek yapabileceklerini zannetmiyorum. Bunu anca direkt bilgisayarınıza sızıp bir şekilde yapabilmeleri mümkün.

Mevzunun siteyle ilgili basit bir bug ya da çok ciddi bir güvenlik sorunu olması fark etmeksizin bir açıklama yapılması gerekiyor, gerçekten ortada çok garip bir olay var.

Farklı bir cihazdan chrome deneme yaptınız mı? Yani şu an kullandığınız cihazdaki sadece chrome etkilenmişse ve farklı bir cihazdan giriş yapıp denediğinizde bu sorun yaşanmazsa bunun anlamı kullandığınız cihaz artık güvenli değil anlamına da gelebilir. Eğer farklı cihazdan da aynı olay olursa bu direkt siteyle ilgili anlamına gelir.

Farklı cihaz derken mümkünse chrome'un senkronize olmadığı bir cihaz olsun derim.
Farklı bir cihaz (Mac laptop) ile denedim chrome üzerinden. Bir sorun yok. Evet, demek ki spesifik olarak bir cihazda problem var.
Not: Chrome üzerinden gerçekleşen bir tür redirect var. Ben browsera turkrock.com yazınca yanında youtube simgesi çıkıyor ve oraya bağlantı yapıyor.

Son düzenleme:
Farklı bir cihaz (Mac laptop) ile denedim chrome üzerinden. Bir sorun yok. Evet, demek ki spesifik olarak bir cihazda problem var.
Not: Chrome üzerinden gerçekleşen bir tür redirect var. Ben browsera turkrock.com yazınca yanında youtube simgesi çıkıyor ve oraya bağlantı yapıyor.

Evet hocam muhtemelen ilgili cihazda şüpheli bir durum var. Normalde bu redirect olayı tıklandığında milyon tane reklam çıkaran, bu tıklama ila para kazandıkları acayip acayip sitelere olur yani normal bir insan evladının turkrock'ı nirvana'ya yönlendirmesi gerçekten beklenebilir bir şey değil. Bunun gerçekten bir ağ güvenliği sorunu mu yoksa başka bir durum mu olduğunu bir şekilde netleştirene kadar o cihazı kullanmamanız bence en doğrusu olur.

Yani özetle konunun turkrock sitesiyle ilgili olmadığı ama sisteminizde şüpheli bir durumun olduğunu söyleyebiliriz. Olayın neyden kaynaklandığını öğrenebilirseniz lütfen buradan da paylaşın gerçekten her anlamda ilginç bir durum bu.

Geri